Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

...se insoara barbatii cand...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de ce aleg barbatii sa se casatoreasca? cand ? pe ce criterii isi aleg partenera de viata?

 

sper sa fiti sinceri

 

nu postati idealuri ci din experienta :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotul meu a vrut sa ne casatorim ca nu avea alta alternativa sa stam impreuna :lol2: ..si ca pt ma iubeste...cine se leaga de-aiurea la cap fara sa-l doara??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce aleg barbatii sa se casatoreasca? cand ? pe ce criterii isi aleg partenera de viata?

 

sper sa fiti sinceri

 

nu postati idealuri ci din experienta :lol2:

 

Pai eu m-am insurat ... de prost. Daca era dupa mine nu ma casatoream in veci. Asta e parerea sincera. Oricum cand am fost pus in fata faptului implinit ... mi-am dat seama ca toate femeile sunt la fel, nu pot sa alerg din floare in floare pentru a avea acelasi lucru. Asa ca am zis ... asta e ... trebuie sa fac si pasul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu m-am insurat ... de prost. Daca era dupa mine nu ma casatoream in veci. Asta e parerea sincera. Oricum cand am fost pus in fata faptului implinit ... mi-am dat seama ca toate femeile sunt la fel, nu pot sa alerg din floare in floare pentru a avea acelasi lucru. Asa ca am zis ... asta e ... trebuie sa fac si pasul asta.

 

aha ... dar cine te-a obligat sa te insori? sau ce motive ai avut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce aleg barbatii sa se casatoreasca? cand ? pe ce criterii isi aleg partenera de viata?

sper sa fiti sinceri ...nu postati idealuri ci din experienta :lol2:

mdea... grea intrebare!

nu am crezut ca o banala hartie care nici pentru a te sterge la ... nu e buna, poate schimba viziunea asupra unei relatii; de ce facem pasul acesta? ... in principiu la presiunile partenerei, care se vrea "in randul lumii" , de gura parintilor, datorita societatii, etc... adeca de prost :lol2:

... dar probabil , conteaza si partenera pe care ti-o alegi, altfel... ajungi sa razi de propia ta prostie :lol2:

 

criterii ? ... cred ca in primul rand sa fie o femeie de femeie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha ... dar cine te-a obligat sa te insori? sau ce motive ai avut?

 

nu vrei sa stii ...

oricum nu m-a obligat cu un copil sau chestii de genu asta ... (asa cica e la moda in ziua de azi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba tocmai ca vreau sa stiu motivele :lol2:

Există două aspecte diferite:

1. De ce să-ţi doreşti să-ţi petreci toată viaţa cu respectiva femeie? Asta am mai explicat: pentru că a fost prima care n-a vrut nimic de la mine, ci doar să fim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba tocmai ca vreau sa stiu motivele :lol2:

 

pai motivele :

1) ca o iubesc foarte mult

2) ca nu puteam sa traiesc fara ea

3) ca viata fara ea nu are sens

4) ca imi doream sa fiu alaturi de ea tot restul zilelor

Editat de Fluturel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×