Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Angajati si angajatori!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu ai habar pe ce lume traiesti?? Eu lucrez de 4 anu la acelasi angajator si nu-mi permit sa ma laud cu experienta :lol2:

 

Tu habar n-ai ce inseamna productivitate si te mai si lauzi...te intreb acus: in firma in care zici ca ai lucrat o gramada de timp (6 luni)..ce departament ai reusit sa conduci?? ce profituri ai adus firmei??ce crestere in vanzari ai avut?? cum ai gestionat forta de munca?? ce planuri ti-ai propus?? ti-ai atins parametrii?? ai recurs la publicitate??

 

Si de ce nu mai lucrezi la aceiasi firma?? ai fost prea bun si ai plecat?? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cam mult primele trei luni..dar asta e legislatia care e si frumoasa si practica daca o stii...eu personal am exploatat-o maxim ultima oara cand am fost angajat din 6 luni lucrate 1luna am fost in diverse pauze , concedii etc :lol2: . Vezi de aceea trebuieste o pers cu aceasta capacitate intr-o firma pentru a vedea de la inceput care se potriveste ca si caracter pe acel post si in acel colectiv e mult mai ieftin decat sa faci cum multe firme schimba angajatii si pierde bani grei intru cat pierde timp si productivitatea scade datorita trainingurilor .

Şi tu ai impresia că din două interviuri de c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ai habar pe ce lume traiesti?? Eu lucrez de 4 anu la acelasi angajator si nu-mi permit sa ma laud cu experienta :lol2:

 

Tu habar n-ai ce inseamna productivitate si te mai si lauzi...te intreb acus: in firma in care zici ca ai lucrat o gramada de timp (6 luni)..ce departament ai reusit sa conduci?? ce profituri ai adus firmei??ce crestere in vanzari ai avut?? cum ai gestionat forta de munca?? ce planuri ti-ai propus?? ti-ai atins parametrii?? ai recurs la publicitate??

 

Si de ce nu mai lucrezi la aceiasi firma?? ai fost prea bun si ai plecat?? :lol2:

 

cand o sa iti revizuiesti atitudinea poate o sa iti raspund . pana atunci ramane cu semnul intrebari . te aprinzi cam repede si in van.

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se şi vede :lol2: :lol2:

 

pai fii sigur ca se vede ,am fost si angajat de n ori chiar daca am bani sa o duc decent imi place si munca si vad o diferenta clara intre politicile aplicate. firma parintilor merge de 3ani cu aceeiasi oameni care sunt ca o familie mare si unita acum intre ei si cu parinti mei pentru ca niciodata nu s-a pus problema de superioritate ci doar de respect si multe alte aspecte :) . Cred ca si acum ma mai tin minte angajatorii mei :lol2::lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspuns afirmativ la prima si a 2 intrebare.

Atunci fă-ţi o firmă de recrutare, iar după aia caută angajatori pe care să-i fraiereşti cu angajaţii care nu te-au putut fraieri pe tine :lol2: :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Harald firma parintilor e condusa din umbra de mine si n-am pretentia de la nici un ban de la ei ..eu am planurile mele ..nu ma intereseaza sa ma manjesc de economia de piata a romaniei asa ca stiu f bine cum merge economia de piata :lol2:

 

Tocmai din acest motiv ai si lucrat la alt patron...sau vroiai sa le furi din afacere??

 

 

Tata mi-a zis o regula de aur care o vad peste tot : daca cineva iti ofera 40lei fii sigur ca tu ii aduci cel putin de 2ori mai mult :) ...at

Asta era si vorba lu Becali..mereu sa aiba cu oaie mai mult

 

:lol2: cinstita ??? :lol2: normal ca din pct tau de vedere e cinstita . Prietenii mei tin contabilitatea de firme mari care trag de pe angajati si cumparatori . Dixit de realitate sau de faptul ca ai 2 fete...de angajator si de om . :D

 

ce profil de activitate au firmele la care tin prietenii tai contabilitatea?? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×