Sari la conținut
Forum Roportal
7-Angels

Angajati ostili

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca topicul asta e unde trebuie, dar oricum, vreau sa deschid o tema noua despre angajatii unor firme, centre economice, oameni din viata de zi cu zi de care depindem intr-un fel sau altul. Am vazut multi care nu sunt tocmai amabili: printre ei sunt de multe ori mishtocari, agresori, crizati, personaje plictisite de viata care nu-si merita postul si care te fac sa te simti prost si a doua oara sa nu mai vi.

 

Uitati un exemplu nemaipomenit de 'bun': angajatii de la poarta Garii de Nord.

Venisem si eu de-acasa, prima data noaptea sa ma duc la camin. Si am iesit prin fatza. Erau aia acolo la intrare si nu stiam ce fac, asa ca i-am rugat sa ma ajute sa car bagajul. Sia au inceput aia sa rada si ma ma ia la misto in ultimul hal ca-mi venea sa intru in pamant si i-am blestemat vreo doua zile in sir. atat de tare m-au enervat. Si acum vreo doua zile am vrut sa intru sa schimb niste bani ca sa-mi iau bilet si erau acolo doua cucoane si le-am explicat ca vreau doar sa-mi schimb niste bani ca sa-mi iau bilet dupa aia si alea nimic, o tineau pe-a lor! trebe sa platesc neaparat 50 bani! N-ar lasa nik' de la ele! In timpul asta, a trecut o fata si le-a taiat-o prin fatza, iar asta repede s-o prinda de mana si sa strige dupa ea. Dupa aia enervata s-a intors si-a exclamat: 'NESIMTITA!'

bine c-am bagat la un moment dat mana in buzunar si am gasit ce-mi trebuia si n-a mai trebuit sa intru in gara. :P Si m-am intors... cu bilet!

atata imi amintesc in momentul asta, dar mai revin cu exemple.

 

Asadar, dati exemple! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca topicul asta e unde trebuie, dar oricum, vreau sa deschid o tema noua despre angajatii unor firme, centre economice, oameni din viata de zi cu zi de care depindem intr-un fel sau altul. Am vazut multi care nu sunt tocmai amabili: printre ei sunt de multe ori mishtocari, agresori, crizati, personaje plictisite de viata care nu-si merita postul si care te fac sa te simti prost si a doua oara sa nu mai vi.

 

Uitati un exemplu nemaipomenit de 'bun': angajatii de la poarta Garii de Nord.

Venisem si eu de-acasa, prima data noaptea sa ma duc la camin. Si am iesit prin fatza. Erau aia acolo la intrare si nu stiam ce fac, asa ca i-am rugat sa ma ajute sa car bagajul. Sia au inceput aia sa rada si ma ma ia la misto in ultimul hal ca-mi venea sa intru in pamant si i-am blestemat vreo doua zile in sir. atat de tare m-au enervat. Si acum vreo doua zile am vrut sa intru sa schimb niste bani ca sa-mi iau bilet si erau acolo doua cucoane si le-am explicat ca vreau doar sa-mi schimb niste bani ca sa-mi iau bilet dupa aia si alea nimic, o tineau pe-a lor! trebe sa platesc neaparat 50 bani! N-ar lasa nik' de la ele! In timpul asta, a trecut o fata si le-a taiat-o prin fatza, iar asta repede s-o prinda de mana si sa strige dupa ea. Dupa aia enervata s-a intors si-a exclamat: 'NESIMTITA!'

bine c-am bagat la un moment dat mana in buzunar si am gasit ce-mi trebuia si n-a mai trebuit sa intru in gara. :lol2: Si m-am intors... cu bilet!

atata imi amintesc in momentul asta, dar mai revin cu exemple.

 

Asadar, dati exemple! :lol2:

:lol2: ce frumoasa e Romania ... si tu acum ce vrei sa faci ???

 

bilete poti sa iti iei si fara sa intri in gara . angajatii nu erau obligati sa te ajute pe tine cu bagajele asa ca nu tine de fisa postului ci de caracter . de fisa postului tine la functionarii publici care au programul pe usa si nu il respecta , care te fac sa astepti la cozi interminabile si tot asa ....Romania :)

 

PS : mie era sa-mi detoneze bagajele ...dar au si gasit cui :lol2:

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, dar puteau sa sa poarte macar omeneste si sa fie mai amabili. Eu n-aveam de unde sa stiu. eram prima data pe-acolo.

 

Stiu ca pot sa-mi iau bilete fara sa intru in gara. Eu ce-am zis? :lol2: Dar vroiam sa intru si sa schimb niste bani ca sa-mi pot lua bilet. (asta ca sa ma repet)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ma, dar puteau sa sa poarte macar omeneste si sa fie mai amabili. Eu n-aveam de unde sa stiu. eram prima data pe-acolo.

Ai idee c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nici nu cred ca puteti zice ca sunteti de-acord cu comportamentul lor. :lol2:

Gesturile dictate de bunul simţ sunt la libera alegere a fiecăruia. Nu cred că gesturile de bun-simţ ar trebui să devină obligaţie. Asta explică şi de ce nu am suportat eu ideea de a locui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite-un motiv in plus sa ma mut in Germania. :lol2:

Da, există şi acolo destule persoane care consideră că bunul simţ presupune obligaţii pentru ceilalţi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu lucrez in sectorul privat. Sunt persoana care intampina toti clientii si azi, de exemplu, au venit o suta de persoane. Aveam si alte treburi si nu prea-mi convenea sa ma intrerupa, la un moment dat era enervant sa ma tot opresc din ceea ce faceam si sa le tot fac calcule. Sunt amabila de fel, comunicativa, dar sunt si zile in care nu mai pot pur si simplu sa vorbesc cu toti la fel, na. Suntem si noi oameni. Nu dati, dom' patron! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha Ama...si eu patesc acelasi lucru...si mai vin din astia care n-au treburi, ba te tin de vorba, ba mai au oleaca si te invita la o cafea, mai sunt si din aia sictiriti pe viata...iti baga o fata de acritura,de-ti strica toata ziua :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×