Sari la conținut
Forum Roportal
zzzxxx

Pisica terapeut

Postări Recomandate

Am citit de curand un art. despre Tom, motanul terapeut. Ceea ce-am citit mi-a amintit de o intamplare mai de demult.

Eu am spondiloza si, la schimbare de anotimp sau la schimbare de vreme, ma doare tare dupa cap, la ceafa. S-a intamplat ca in vreo cateva randuri cand nu-mi era bine sa merg in vizita la Emilia, prietene mea care, de curand, isi adusese pisica in casa... Cum ma asezam pe pat sau pe fotoliu, pisica sarea imediat pe mine si se aseza la spate, exact pe zona care ma durea. Cat statea acolo, pisica parca nici nu respira, nu torcea, nu se misca, parca era hipnotixata sau in transa. Dupa un timp, pleca si nu-mi mai dadea nici o atentie. Problema e ca pe mine nu ma mai durea dupa cap, dar nu am realizat ca-mi trecea durerea datorita "tratamentului" aplicat de pisica. Eu consideram ca placerea de a fi un timp cu Emilia imi ameliora durerea de cap. S-a intamplat ca intr-una din zile, imediat ce pisica s-a urcat dupa cap la mine, Emilia sa faca, pur si simplu, o criza de gelozie. Ca ea ingrijeste si iubeste pisica (stia ca mie nu-mi plac pisicile dar ca pe a ei o suportam chiar si dupa cap ca sa n-o supar pe ea) si cum este posibil, ce fac eu de pisica trage la mine? Mai intai, Emilia nu are spondiloza. Apoi, nici eu, nici ea, nu stiam ca pisica imi face tratament bioenergetic. Pe mine, reactia Emiliei m-a cam pus pe ganduri asa ca dupa ce pisica si-a terminat treaba, am plecat frumusel acasa la mine, rugandu-l, in gand pe Dumnezeu, sa nu-mi ia mintile. Am povestit in mai multe randuri situatia pentru ridicolul ei si mi s-a spus ca pisica imi facea terapie, dar eu am luat totul ca pe o gluma, nu mai citisem, nu mai auzisem despre asa ceva. Dar, iata! ca exista. Asa ca si o pisica e buna pe langa casa omului...

 

Stiu ca sunt off topic, dar nu ma pot abtine. Tot despre pisica Emiliei: intr-un timp, de cate ori ma duceam pe la Emilia, pisica ei era in calduri. O data, m-a luat gura pe dinainte si-i spun: Tu, Emilia, da' pisica asta a ta e... curva... Atat mi-a trebuit. Emilia a inceput sa planga, timp in care a sunat telefonul. Era sotul ei caruia Emilia i-a spus ca i-am jignit pisica. Ce i-o fi spus el, nu stiu, ca Emilia a inceput sa planga si mai rau iar eu, din nou am iesit repejor pe usa facandu-mi cruce...

post-36849-1158210522_thumb.jpg

post-36849-1158210577_thumb.jpg

post-36849-1158210609_thumb.jpg

post-36849-1158210653_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Energia negativa e negativa... Face rau, e clar! Mie imi treceau durerile de ceafa. De ce? Cand ar fi putut sa se amplifice daca as fi fost incarcata cu energie negativa?

post-36849-1158214137_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Energia negativa e negativa... Face rau, e clar! Mie imi treceau durerile de ceafa. De ce? Cand ar fi putut sa se amplifice daca as fi fost incarcata cu energie negativa?

pisica absorbea energiile negative. faza cu 'cand ar fi putut sa se amplifice...' n-am inteles-o. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pisica absorbea energiile negative. faza cu 'cand ar fi putut sa se amplifice...' n-am inteles-o. :focus:

 

Mai flori ... de la tine aveam pretentii...

 

NU am stabilit ca nu exista energii negative ? Ele sunt doar energii si atat. Fiecare le incarca cum vrea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai flori ... de la tine aveam pretentii...

 

NU am stabilit ca nu exista energii negative ? Ele sunt doar energii si atat. Fiecare le incarca cum vrea 8)

nu toate energiile sunt benefice :crazy: iar eu pe acelea, le numesc negative. ai ceva impotriva? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu toate energiile sunt benefice :crazy: iar eu pe acelea, le numesc negative. ai ceva impotriva? :focus:

 

Nu ma influienta ! Nu cunosc energii negative. Sunt inconjurat doar de pozitive ! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat si eu ca pisica mea sta des pe capul meu (recunosc ca sunt mereu nervoasa) dar nu are absolut nici un efect...nu ma simt altfel, poate ca nu toate pisicile sunt asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat si eu ca pisica mea sta des pe capul meu (recunosc ca sunt mereu nervoasa) dar nu are absolut nici un efect...nu ma simt altfel, poate ca nu toate pisicile sunt asa

 

Pisicile mele prind soareci. Dimineata ma asteapta in fata usii cu ei in gura ... sa imi arate ce harnice au fost peste noapte. (la tara normal)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se spune ca pisicile sunt atrase de locurile cu incarcaturi negative :focus:

si motanul meu are tendinta de a se aseza in zonele corpului meu care ma dor :crazy:

 

Te rog, FLORI DE CAMP, sa ma scuzi. Am recitit acum si vad ca eu am inteles gresit. Da, cred ca pisicile sunt atrase de energii negative, deoarece un timp, nu ma mai durea capul si acolo, la locul durerii, nu putea fi decat o acumulare de energii negative. Daca eu as fi stiut ca pisica imi face terapie, as fi fost mai atenta, as fi urmarit la cat timp dupa "terapia" ei se repeta durerile.

 

In privinta nervilor, nu stiu, nu ma pricep, cred ca trebuie altceva sau altcineva...

post-36849-1158224830_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×