Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
marinaru

Arhanghelul Mihail este Iisus Cristos ?

Rate this topic

Recommended Posts

Si Martorii lui Iehova cred acelasi lucru dar nu prea cred ca este vreunul pe acest forum :( Eu nu cred ca este...

Ma indoiesc :cry: Oricum vad ca adventistii nu prea se inghesuie sa scrie...oare de ce ? :crazy:

"> Arhanghelul Mihail este Iisus Cristos ?, invit adventistii..."

si eu as fii curios sa vad ce cred despre asta

Front comun pentru a se evita subiectul :beee: :)

daisy_ro este doar un alt subiect spiritual. Este sau nu este ramane de vazut...Eu am tot oscilat intre este si nu este dar pastrez o minte deschisa si astept argumente de ambele parti :taunt: Numai ca ele nu prea vin...

Edgar Cayce crede ca Iisus s-a reincarnat in toate personajele biblice importante, de la Adam la Iacov. La fel de credibil ca toate aiurelile pe tema. ( "Nu cumva Tu esti mai mare decat tatal nostru Avraam care a murit? -Adevarat, adevarat zic voua:Eu sunt mai inainte de a fi fost Avraam". Ioan 8-58 ).

De ce, Desert Rose? - cuvintele de mai sus sunt cat se poate de coerente cu ceea ce se spune c-a fost Christos: Lumina prin care-a fost facuta lumea.

A, ca tu nu poti sa crezi asta, e alta mancare de pesti...

De ce, Desert Rose? - cuvintele de mai sus sunt cat se poate de coerente cu ceea ce se spune c-a fost Christos: Lumina prin care-a fost facuta lumea.

A, ca tu nu poti sa crezi asta, e alta mancare de pesti...

Coerente cu ceea ce se spune ? Acest se spune seamana cu un apel la simtul comun si n-are valoare de argument. Incearca sa inlocuiesti sintagma cu "asa cum s-a dovedit" si atunci nu va fi nevoie sa cred. Atunci voi sti.

on: detaliaza putin, rogu-te ! din aceasta perspectiva Iisus a fost pe rand si divinitate, si principiu demiurgic, si patriarh, si arhanghel, si pretendent la tronul Iudeei ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this