Sari la conținut
Forum Roportal
_cata

FORUM vs CHAT - de ce postam pe forum ?

Postări Recomandate

Eh, uite ca m-am gasit eu sa pun intrebarea asta, dar chiar sunt curios sa aflu si parerea voastra : in ultimul timp, forumurile au cunoscut o dezvoltare fantastica - aproape ca nu exista site care se respecta fara un forum. Si acum va intreb eu : De ce postam pe forum ? (atentie, nu ma refer aici strict la forumul roportal ) Din plictiseala? Din dorinta de a afla informatii ? Pentru a ne face public un punct de vedere? Care sunt avantajele unui forum fata de un chat? Aveti liber la vorba ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu si eu la cele spuse de Loredana.

Pe de alta parte, e interesant sa interactionezi cu persoane pe care nu le cunosti si care pot avea idei complet diferite. Si poti interactiona cu mult mai multe persoane decat pe chat

 

Parerea matei :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sustin parerea matei! ::):

 

Pana nu demult activam pe vreo cinci forumuri, acum au ramas doar patru pentru ca pe unul la-au inchis.. :) Bine, ar mai fi unul, dar acolo intru doar sa citesc ce scriu oamenii... nu am reusit sa ma integrez... :?

De ce forumul si nu chatul? Sincer, chiar nu stiu... desi mi-am inceput activitatea pe un chat (si pe-asta la-au inchis) acum vreo 3 ani... intre timp m-am reorientat... si se pare ca nu sunt singura, pentru ca forumurile au cam luat fata chaturilor asa cum spunea si Conte... de asemenea cred ca si YM are un rol in acest regres al chaturilor :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... pentru mine e primul forum ... si cred ca eu lucru interesant ...

 

... chat ... e un lucru diferit ... viteza de scriere ... timp de reactie ... adrenaliana ... in rest ... nimic deosebit ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chatu cam succas dupa parerea mea mie nu imi place sa vorbesc numai despre mine sau intrebari enervante ce am facut azi etc.. cum se intampla pe mirc de ex ... pe forum ai o varietate de teme .. si chiar o singura tema sa fie sunt multe pareri si dorinta de a comunica este alta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mirc-ul nu se mai pune in discutie, ca a pierdut de muuuult teren, chaturile sunt cam la fel: multi oameni care nu au ce face te iau la prv si ASL PLS! :pee patetic! ym este mai cool: ai acolo propria lista cu prieteni cu care vb cand ai chef, dar forumurile sunt mult mai interactive. dupa cum sa-a spus si mai sus: mai multe teme de discutie, mai multe pareri, oameni din diferite colturi ale tarii si nu numai + ca poti afla foarte multe chestii interesante! "me licae forum!" :pee:pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chat-ul mi se pare plictisitor:nu sunt niste subiecte de discutie prea interesante.vine unul si da o tema,dar dupa aia vin 10 care vor sa vorbeasca despre cu totul altceva.pe de alta parte,intr-adevar,chestia asta ca tre' sa fi rapid,sa scrii repede mie nu-mi place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mirc ii naspa ca nu vb nimeni cu tine despre un subiect, daca nu iti cauti o "pereche" nu prea ai ce face, singurii cu care am reusit sa vb ceva erau turcii :roll: sau ma rog, strainii care mai vroiau sa afle cate ceva, pe forum ai niste subiecte de discutat, aflii lucruri noi si, de ce nu, iti faci si prieteni ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×