Sari la conținut
Forum Roportal
N!gh7 W0lf

Internet Explorer & Opera

Postări Recomandate

Cand intru pe anumite site-uri,exemplu un forum,nu asta,la IE ii apare o fereastra mica : "Click to run an ActiveX control on this webpage" Iar la opera da eroare cu Don't send , Send si Debug... nimic nu merge... de la ce sa fie? Brusc mi s-a intamplat si numai asa tine. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Opera e un pic mai desteapta decat IEul :(

 

Eu zic sa nu instalezi nici un ActiveX daca siteul respectiv nu e de incredere. Poti instala un ActiveX de la Microsoft, de la siteurile producatoare de antivirale la e eventuala scanare on-line, altfel aceasta nu va putea fi executata, de la Yahoo... uneori creeaza probleme. Am dat cateva exemple, restul mai citeste si tu :lol2: de aici: http://www.microsoft.com/resources/howtote...dation_faq.mspx

sau aici: http://www.google.ro/search?hl=ro&q=Ac...C4%83&meta=

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand intru pe anumite site-uri,exemplu un forum,nu asta,la IE ii apare o fereastra mica : "Click to run an ActiveX control on this webpage" Iar la opera da eroare cu Don't send , Send si Debug... nimic nu merge... de la ce sa fie? Brusc mi s-a intamplat si numai asa tine. :(

Dacă am trăi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Multumesc pentru completari, Harald. :(

 

2. Din punctul meu de vedere Opera e mai desteapta decat IE. :lol2: d-aia folosesc eu Firefox :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2. Din punctul meu de vedere Opera e mai desteapta decat IE. :( d-aia folosesc eu Firefox :lol2:

Eu am şi Firefox pe sistemul de-acasă, cel de pe care scriu acest post. Dar pagina roportal e deschisă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:

 

Harald, eu am dial-up :( :( :o:

 

Opera ma ajuta la transferuri, pot sa iau un fisier mai mare fara sa-mi fie intrerupt transferul. Netul meu nu suporta nici macar un DAP 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2:

 

Harald, eu am dial-up :( :( :o:

 

Opera ma ajuta la transferuri, pot sa iau un fisier mai mare fara sa-mi fie intrerupt transferul. Netul meu nu suporta nici macar un DAP :yes:

Şi eu aveam dial-up, pe vremea c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-o fi "miscand" bine IE-ul dar sta prost la capitolul securitate si viteza de navigare.

Parerea mea este ca Firefox este cel mai bun browser la ora actuala.

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-o fi "miscand" bine IE-ul dar sta prost la capitolul securitate si viteza de navigare.

Parerea mea este ca Firefox este cel mai bun browser la ora actuala.

Tocmai am menţionat că IE e capabil de viteze reale de navigare mai mari dec

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×