Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Bebelusul meu

Evaluează acest topic

Bebelusul meu   

53 membri au votat

  1. 1. Cand ti-ai vazut prima data bebelusul a fost dragoste la prima vedere?

    • da
      27
    • nu
      10
    • nu e cazul
      16


Postări Recomandate

A fost dragoste si disperare si.. ceva de nedescris. I-am vazut la 30 de min de la nastere.. scor APGAR 7 amandoi, in urma cezarienei la 7 luni...

Erau amandoi rosii-vineti si plini de substanta aia alba a carei denumire imi fuge prin cap acuma, unul din ei gemea iar celalalt.. Celalalt era ASA de urat.... :( Dar mie mi se pareau cei mai frumosi belebaci din toate timpurile si din toata lumea. O senzatie sfasietoare am trait atunci,mi i-a adus si mi-a zis rece ca ea in 20 de ani de cariera n-a vazut copii in starea lor sa supravietuiasca. Imi venea s-o sfasii cu dintii, sa i-i iau din brate si sa le alin durerea, sa-i strang in brate si sa-i vindec cu dragostea mea.. Dar Dumnezeu n-a vrut sa-i faca pe plac. Am stat o luna in spital, i-am vazut murind si inviind, iar acuma imi iese inima din piept cand merg pe strada cu doi flacai de 4 ani langa mine, unul in stanga si unul in dreapta, unul mai frumos ca altul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A fost dragoste si disperare si.. ceva de nedescris. I-am vazut la 30 de min de la nastere.. scor APGAR 7 amandoi, in urma cezarienei la 7 luni...

Erau amandoi rosii-vineti si plini de substanta aia alba a carei denumire imi fuge prin cap acuma, unul din ei gemea iar celalalt.. Celalalt era ASA de urat.... :( Dar mie mi se pareau cei mai frumosi belebaci din toate timpurile si din toata lumea. O senzatie sfasietoare am trait atunci,mi i-a adus si mi-a zis rece ca ea in 20 de ani de cariera n-a vazut copii in starea lor sa supravietuiasca. Imi venea s-o sfasii cu dintii, sa i-i iau din brate si sa le alin durerea, sa-i strang in brate si sa-i vindec cu dragostea mea.. Dar Dumnezeu n-a vrut sa-i faca pe plac. Am stat o luna in spital, i-am vazut murind si inviind, iar acuma imi iese inima din piept cand merg pe strada cu doi flacai de 4 ani langa mine, unul in stanga si unul in dreapta, unul mai frumos ca altul!

Ma bucur pentru tine.Gemeni????? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am vazut-o f putin, dupa aceea au dus-o la salonul de bebei, si am revazut-o dupa 3 ore la alaptat.

Da. Nu era nici foarte rosie, nu avea riduri si nici alte urme de diverse pe ea. Aici e la cateva zile... cand am venit acasa.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, am vazut-o f putin, dupa aceea au dus-o la salonul de bebei, si am revazut-o dupa 3 ore la alaptat.

Da. Nu era nici foarte rosie, nu avea riduri si nici alte urme de diverse pe ea. Aici e la cateva zile... cand am venit acasa.

 

 

foarte frumoasa... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am vazut fetita imediat ce au curatat-o si au infasat-o, si mi se parea ca e cel mai dulce copil din lume. Si nu stiu ce am vazut eu,dar m-am laudat prin salon ca e bruneta si are tenul inchis, si seara cand au venit mamicile de la alaptat, ca pe mine nu m-au lasat sa alaptez in seara aia, cica mi-au cautat fetita, dar dupa descriere nu au gasit-o, asa ca au cautat dupa nume. Si ca fetita pe care au gasit-o cu numele asta e una blonda si cu tenul alb.Aproape am inceput sa plang ca sigur au schimbat copilul. Asa ca cu toate durerile m-am dus sa-mi vad odrasla. Si a mea era! Ca avea o pata rosie pe care o observasem la prima intalnire pe obrazul drept,( ceva legat de nastere).Lumea ma intreaba daca e a noastra sau nu, ca noi suntem bruneti si ea e blonda. :o: Dar cica e mostenire de la tatal meu, ca si el a fost blond in copilarie.

 

P.S. Avem femeie de serviciul pe casa scarilor :friends: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×