Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

Ivo Sasek

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Topicul despre Branham mi-a adus aminte de alt "profet", de data asta in viata, care se crede singurul, unicul si de neinlocuit profet al timpurilor noastre.. Am cautat sa pun un link despre el dar sunt majoritatea in nemteste si in franceza.

In mare, este un elvetian, initial predicator dedicat, caruia insa i s-a urcat la cap si acum pretinde inchinare de la oameni, a scris multe carti, iar adeptii lui il citeaza pe el in loc sa se raporteze la Biblie, fac studii biblice dupa casetele si cartile lui, etc. A castigat adepti si in Romania, miscarea lui este una care face intalniri bienale cred, n-as vrea sa gresesc, de "evaluare" a vietii spirituale proprii... As vrea sa stiu daca a mai auzit cineva despre el si ce parere aveti.

Bisericile neoprotestante din vest l-au "renegat" deja. Dar cine nu-l cunoaste inca il mai cheama la evanghelizari. la noi in Galati deja s-a aflat despre el si e "persona non grata" :focus:

 

 

Later edit: Rectific titlul: CA TOT veni vorba. Dorm pe mine, scuze.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 Petru 2:15 După ce au părăsit calea cea dreaptă, au rătăcit şi au urmat calea lui Balaam, fiul lui Bosor, care a iubit plata fărădelegii.

 

Ioan 12:43 Căci au iubit mai mult slava oamenilor dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica (virgula) ca sa se implineasca Scripturile... Asa e, stiu, dar, totusi.. erau prieteni de-ai mei.. Ma doare sa-i stiu ...asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica (virgula) ca sa se implineasca Scripturile... Asa e, stiu, dar, totusi.. erau prieteni de-ai mei.. Ma doare sa-i stiu ...asa.

cine erau prietenii tăi Amarena ? hristoşii falşi ? :focus:

Editat de november

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×