Jump to content
Forum Roportal
rghitulesc

Nichelare-cromare

Rate this topic

Recommended Posts

Sunt din cluj. Caut de catva timp o firma unde sa duc niste piese ale masini pt nichelare sau cromare.

pana acum nu am avut succes. :flowers:

E vorba de niste piese metalice mice.

manere de la portiere, oglinzi, chestii de astea.

Stie cineva o astfel de firma?

Oriunde in tara.

Va multumesc

Sunt din cluj. Caut de catva timp o firma unde sa duc niste piese ale masini pt nichelare sau cromare.

pana acum nu am avut succes. :good:

Oriunde in tara.

Va multumesc

in 10 zile primesc instalatia de cromare. daca mai esti interesat suna-ma. dorin. preturi mult mai joase decat capitata

Edited by Cristinick
tel sters

si eu sunt din cluj si daca vrei cromare unde eu mi-am cromat iti recomand in vaslui o firma dar tre sa-i caut adresa

Edited by Cristinick
id sters

nu folosi spray-uri

e unu din iasi (sau suceva) care se lauda de vreo jumate de an ca-i soseste instalatia de cromare!

Edited by buleala

Sunt si spraiuri cu vopsea cromata :crazy: dute la un magazin de vopseluri auto !

Din pacate vopselele cu aspect de "cromare" (fie argintii sau aurii) din sprey-urile ce se gasesc in comert, nu au rezistenta mecanica in timp, fiind vulnerabile atat la lumina solara cat si la usoare presiuni mecanice.

Cea mai sigura este acoperirea in baie, cu cron/nichel. Poti gasi aceste bai infirmele care produc subansamble electrice, deoarece piesele, terminalele se acopera galvanic cu diverse substante de contact, iar alte piese sunt acoperite pentru decor.

Din pacate vopselele cu aspect de "cromare" (fie argintii sau aurii) din sprey-urile ce se gasesc in comert, nu au rezistenta mecanica in timp, fiind vulnerabile atat la lumina solara cat si la usoare presiuni mecanice.

Cea mai sigura este acoperirea in baie, cu cron/nichel. Poti gasi aceste bai infirmele care produc subansamble electrice, deoarece piesele, terminalele se acopera galvanic cu diverse substante de contact, iar alte piese sunt acoperite pentru decor.

exact!

pana acum nu am avut succes. :P

Oriunde in tara.

Va multumesc

Daca nu ai gasit pana acum intra pe www.newfantachrome.com, daca te convinge ce putem face trimite un mail pentru detali.

nu folosi spray-uri

e unu din iasi (sau suceva) care se lauda de vreo jumate de an ca-i soseste instalatia de cromare!

a sosit instalatia

va astept pt detali

Edited by standuptrade