Sari la conținut
Forum Roportal
garcica

l-ati facut vreodata pe un prof sa renunte la cls voastra?

Postări Recomandate

nu exista padure fara uscaciunii,asa ca vreau sa aflu de la voi,dc ati avut in cls elevii(glumeti)care sa faca prostii la ore,sa-l duca mintea cat de cat la carte,dar sa se distreze la toate orele,aducandu-l pe profesor cu nervii la pamant,ca nu prea are ce sa-i faca(nota mica,numai pe nedrept,paratul la diriginta,agravarea situatie,facea si mai rau,nu putea nici sa-l exmatriculeze din cauza ca erau 10 ani obligatoriu)singura cale era,ca prof sa lase cls sau sa-si dea demisia cu asemenea copii.voi ati avut astfel de specimene,povestiti-mi! : :beee: good: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:offtopic: Noi am fost o clasa intreaga de asemenea specimene... Intr-a zecea eram subiectul preferat de discutie in cancelarie... Intr-a 12-a, profa de geografie a renuntat sa se mai chinuie cu noi si ne punea note pe LECTURA LECTIEI din manual!!! Citeam fiecare cate un fragment si ne punea nota.. Foarte rusinos.

Dar saraca profa era disperata, plangea la ore... Saraca. Era mai instabila psihic :crazy:

A vrut sa ne lase diriga, intr-a 11-a. A zis ca ea nu ne mai tine partea, ca nu mai pune nici o vorba pentru noi.. La un consiliu profesoral, a votat "pentru" cand s-a pus problema exmatricularii a doua colege..

Nu ne-a lasat, pentru ca nimeni altcineva nu vroia sa ne aiba pe cap.

Un alt profesor pe care l-am disperat personal, a fost proful de romana. M-a dat afara de vreo doua ori de la ora, disperat de biletelele care circulau non-stop intre mine si o colega din partea opusa a clasei..

Precizez ca eram clasa de limbi straine, olimpice la franceza, matematica, biologie, filozofie, rusa, in cadrul unuia din cele mai prestigioase licee din Galati. Astazi multe sunt profesoare, plecate prin Franta, Germania, Anglia, economisti, ingineri... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: clasa mea a fost cea mai nebuna de pe coridoare. da si cea mai buna adica aveam notele cele mai mari ...deci nu eram prosti.....da am facut multe pozne ..ca de exeplu : am chiulit in masa la ora de geografie in clasa ramanand doar 5 fete ma rog....tocilarele....da si noi copchii tonti dupa ce sa terminat ora de geo am revenit la ore...si mare balamuc profa a vrut sa ne lase ma rog a fost nebunie mare nea dus pe toti la cancelarie sa povestim care a fost cu ideea si normal k yo eram aceea da colegii mau sustinut asa k nu mau parat k intrau si ei la scaderea notei.....diriga era sa ne lase k se propusese la cancelarie k dak o sa se mai intample sa facem ceva o sa ne lase dirigha...da ce credeti k neam cumintit???????? nuuuuuuu ion nici un caz....la ora de fizica cand aveam cu diriga numa coastele noastre si paru stiu ceau chinuit :offtopic: tarzanica..adik diriga ne facea turta ......da a fost frumos mia placut mult mai ales colegiii care erau niste :) .....frumoase amintiri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu exista padure fara uscaciunii,asa ca vreau sa aflu de la voi,dc ati avut in cls elevii(glumeti)care sa faca prostii la ore,sa-l duca mintea cat de cat la carte,dar sa se distreze la toate orele,aducandu-l pe profesor cu nervii la pamant,ca nu prea are ce sa-i faca(nota mica,numai pe nedrept,paratul la diriginta,agravarea situatie,facea si mai rau,nu putea nici sa-l exmatriculeze din cauza ca erau 10 ani obligatoriu)singura cale era,ca prof sa lase cls sau sa-si dea demisia cu asemenea copii.voi ati avut astfel de specimene,povestiti-mi! : :lol2: good: :(

DA. Şi spre m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eram in liceu si clasa noastra era singura clasa cu elevi olimpici la nationalele de matematica, fizica, chimie...dar eram si cea mai uschita clasa : profu de psihologie nu mai dadea la clasa din a 3-a sau a 4-a ora de curs (proces in tribunal innaintat de un elev din clasa), profa de engleza nu mai venea la cursuri pentru ca nu gasea pe nimeni in clasa, la religie aveam din start 10 p linie toti elevii(il scoteam pe profu pe furis din liceu sa mergem la bar doua strazi mai incolo)...etc. Dar fara teribilisme de genul: dezbracat proful in ora, sau injuraturi, intimidari ca in ziua de azi. Si eram totusi un liceu cu 90% baieti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa spun ca mi se pare de cacat genul ala de glumeti?sa nu spun? adica sa aduci un om cu nervii la pamant,sa faci misto de el..atata timp cat pe domeniul lui tu esti un rahat, dar cosurile de pe fata si de pe creier isi cer drepturile, asta e ceva de mandrit? nu stiu..intreb si eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ceva nu se intampla inainte. Atata iti trebuia, sa ridici tonul la profesor!! :(

Acum 20 de ani era destul de "

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In clasa a noua am avut la romana acelasi profesor care ma dadea afara de la ore intr-a 12-a. O clasa paralela, tot a 9-a, cu profil de filologie-istorie, cum era odata, i-a cerut demisia, pe motiv ca nu are metoda pedagogica. La una din ore, au refuzat toti sa participe la lectie. Cand s-a sesizat profesorul, i-a intrebat ce se intampla. Sefa clasei s-a ridicat si i-a spus pe un ton respectuos ca ii recunoaste meritul de a avea o pregatire in domeniu, dar ca la ora lui toti dorm in banci, nu stie sa implice elevii, are un ton al vocii inadecvat, intr-un cuvant, ii lipseste darul de-a fi profesor. Au zis ca ei au un examen important de dat la acest obiect si ca tot viitorul lor se bazeaza pe asta si ca vor un profesor care sa-i motiveze sa invete. El, bineinteles ca s-a isterizat, dar si-a dat demisia. Intr-a 11-a a venit iar la noi la liceu... A revenit la clasa noastra, dar pe ei nu i-a mai luat.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×