Sari la conținut
Forum Roportal
Shadowdancer

Aricii vs. MacDonald's

Postări Recomandate

Aricii sunt marii castigatori in lupta impotriva gigantului de alimentatie McDonald's, dupa ani de campanie, fortand compania americana sa schimbe modelul cupelor pentru inghetata McFlurry, care provoca moartea in masa a acestora, conform Reuters.

 

Pana acum, deschiderea capacelor acestor cupe era destul de larga pentru a permite aricilor sa isi introduca capetele pentru a manca resturile, foarte multi ramanand astfel blocati si murind de foame. Dar dupa data de 1 septembrie, compania va fi nevoita sa micsoreze aceasta deschidere, aricii iubitori de dulciuri nemaiputand sa ramana astfel blocati.

 

"Aceasta veste este excelenta, o asteptam de mult", a declarat Fay Vass, presedinta Asociatiei Britanice de Aparare a Aricilor. "Am contactat regulat compania McDonald's in ultimii cinci ani si suntem fericiti ca aceasta problema s-a rezolvat", a spus aceasta.

 

Compania McDonald's a precizat intr-un comunicat ca aceasta modificare a modelului vine pe urma presiunii constante din partea grupului ecologist. "Mica deschidere a capacului a fost modificata astfel incat aricii nu vor mai putea sa patrunda in cupe, asta daca aceste capace ar ajunge cumva sa fie prezente in mediul natural al acestora", a continuat comunicatul.

 

din infoBloomBiz

 

 

Prima data am ras cand am citit ca exista o Asociatie Britanica de Aparare a Aricilor. Dar... de ce? La urma urmei, sunt oameni interesati de ceva, care s-au adunat intr-o Asociatie si lupta pentru ceva. Ceva care nu tine neaparat de propriul stomac sau de propria masina... si la urma urmei asta este :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii chiar n-au ocupatie... Puteau sa apere si ei paianjenii, furnicile.. De tantari si muste nu mai zic, ca astia-s expusi la riscuri mult mai mari, activand in casele oamenilor :yes:

Glumesc... E amuzanta chestia, dar vorba dragoanei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mc Donald's ar trb inchis. Multe din produse contin substante care creeaza dependenta!Nu mai vb de faptul ca dauneaza grav siluetei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: ce-i f... pe unii grija ,daca as fi boss-ul de la McD..., as inventa meniul McArici :yes: ... asea, sa le fac in ciuda !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ca aricii sa nu mai ramana blocati as fi facut un model de cupa cu o deschidere mai larga. Astfel ar fi avut si aricii ce sa manance si sa nu ramana nici blocati.

Lumea e invatata ca dupa ce mananca sa arunce paharele, cupele, pungile etc pe jos in spatele restaurantului sau langa restaurant si atunci in jurul restaurantului se formeaza o adevarata fauna.

Dar ma intreb in ce oras sunt arici langa Mc Donald's?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mc Donald's ar trb inchis. Multe din produse contin substante care creeaza dependenta!Nu mai vb de faptul ca dauneaza grav siluetei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orice persoana care atenteaza la mc donalds are simpatia mea pe viata!Traiasca aricii!mcdonalds e un mod de sinucedere lenta!

sinucidere lenta, la asta nu m-am gandit :P......ia spune, te-au inspirat aricii? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×