Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Avon VS. Oriflame  

224 membri au votat

  1. 1. Ce produse preferati? Cele de la Avon sau cele de la Oriflame?

    • Avon!
      89
    • Oriflame!
      55
    • Altele...
      69
    • Nu conteaza.
      11


Postări Recomandate

Ce produse cosmetice preferati? De la Avon sau Oriflame? Sau de la amandoua? De ce?

Editat de markala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se intampla de obicei 2 se bat si al 3-lea castiga. Desi nu au la fel de multe produse ca si cele 2, Life Care cucereste piata cu ale sale BerlinCosmetics. Ultra cunoscute si apreciate in Germania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma intrebarea asta e ................buna!

 

Ca si majoritatea fetele "incepatoare" intr-ale frumusetii, machiajului, am inceput cu farduri Avon.Am fost si distribuitor o vreme .Mi-am convins prietenele ca produsele respective sunt cele mai bune,pana cand m-am convins de calitatea lor.Apoi am trecut la Oriflame, alte produse, alte preturi.........calitatea mai buna.

 

 

Si in momentul de fata fosesc Oriflame, creme si alte cateva produse.

 

 

Avon: Sampon de par cu aloe si castravete----super buna pentru parul mamei mele

Oriflame: Hidratant cu aloe---- jos palaria, in folosesc de peste 4 ani.E singura crema care o pun pe fata! :flowers:

 

 

 

Verdict:

Oriflame--90%

Avon ----10%

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Produsele de la Oriflame sunt mai bune! Le-am incercat si pe cele de la Avon, dar nu m-au multumit chiar deloc. Prima data am folosit produse Avon ca erau mai ieftina, dar se pare ca pretul conteaza.Pentru cativa lei diferenta chiar simti diferenta in bine a produselor Oriflame.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am auzit exact invers. Eu am fost distribuitor Oriflame la inceput, cand abia aparusera. Pe urma, (cu vreun an in urma), sora mea a intrat in Avon, si a zis ca avoanele is mai bune.. Mie mi-au placut amandoua, dar acuma nu mai folosesc decat Gerovital - o crema de noapte si nici un fard, nici un ruj, nici un nimic, numai produse de intretinere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×