Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow and Light

Cum ati alege sa muriti (daca ati putea), unde si de ce?unde ati vrea sa fiti ingropati si de ce?ati fost aproape de moarte?

Postări Recomandate

mi-ar place sa mor pe campul de lupta cu demnitate si liniste sufleteasca, plecand cu mai multa lumina decat cu cea cu care am venit, restul nu prea conteaza, desi sa mori repede e usor... un om puternic nu se teme de moarte si poate indura cele multe fete ale ei..

 

aproape, prea aproape, de prea multe ori si poate avea atatea chipuri...

 

dar sunt si multe feluri de a fi aproape de moarte si multi mor inainte de vreme...

 

 

atat deocamdata..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:headspin:

Mda.. se pare ca am o afinitate pentru macabrisme...

Mi-ar placea sa mor in multe feluri, functie de imprejurarile in care ma gasesc la un mom. dat. Exemple:

1. Dac-ar fi sa ma calce o masina, as vrea sa ma calce o masina de marca, Mercedes este marca mea preferata, deci...

2. Daca ar fi sa cad de undeva, sa cad cat mai de sus si sa mor in aer, nu-mi place impactul cu solul in cazul cazaturilor.

3. In cazul incare as muri impuscata, sa mor impuscata in cap, ca sa nu simt nici o durere

4. In caz de boala incurabila, as vrea sa ma paleasca vreun atac brusc, la fel, sa nu simt durere.

Concluzia, ca sa nu mai pierdem timpul, este ca nu suport durerea si vreau sa mor fara sa simt nimic.

Inutil sa spun ca mi-e frica de tortura, de orice natura ar fi ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ar mai fi inecul care e una din mortile tolerante...

sa mori prin ardere cred ca e una din cele mai groaznice..ce sa mai zic de torturi in care-ti scoate stiu eu ce...da, durerea e cu problem, dar frica doare si mai tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inecul??? Cred ca mai intai innebunesti si pe urma mori.. Sa simt cum imi intra apa in plamani, sa .... aoleu!!! Asta e una dintre metodele de tortura... Brrr... Norocel ca stiu sa inot cat sa ma salvez...

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inecul, arsul si tortura le scot si eu de pe lista. Si ar mai fii ingropata de vie. Brrrrrrrr.....

Deci prefer o moarte linistita si fara suferinta, in somn daca se poate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

impacata cu mine insami ...pe un varf de munte...acolo e sufletul meu, acolo vreau sa ma reintorc pentru ultima clipa...

 

aproape de moarte doar cu gandul...

 

revin cu impresii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa mor repede, subit....locul oricum nu mai conteaza, ca oricum pe urma te aduna rudele si te duc la groapa! :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inecul??? Cred ca mai intai innebunesti si pe urma mori.. Sa simt cum imi intra apa in plamani, sa .... aoleu!!! Asta e una dintre metodele de tortura... Brrr... Norocel ca stiu sa inot cat sa ma salvez...

eu am fost la un pas foarte mic de inec si iti spun ca nu-i asa dureros...era furtuna pe mare, valuri imense...

 

eu cred ca voi sunteti cu capu'! :headspin:

eu cred ca esti offtopic :P

 

impacata cu mine insami ...pe un varf de munte...acolo e sufletul meu, acolo vreau sa ma reintorc pentru ultima clipa...

 

aproape de moarte doar cu gandul...

 

revin cu impresii...

:D my frend sti tu ce sti...si eu as prefera muntele ca ultima imagine a lumii...

 

Prefer sa mor repede, subit....locul oricum nu mai conteaza, ca oricum pe urma te aduna rudele si te duc la groapa! :P

ideea de groapa nu-i asa grava, dar toata "petrecerea" mi se pare cam ...nu-mi place prea mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×