Sari la conținut
Forum Roportal
andra_ada

Sfaturi pentru sani de nota 10

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sanii, sunt cei care exprima cel mai bine feminitatea, indiferent ca sunt mari sau mici, ridicati sau nu, ei au puterea de a atrage atentia si nu numai.

Pieptul in sine nu poate fi

Editat de andra_ada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de tinctura de marar pt marirea sanilor, dar nu cunosc rezultate. eu sunt f multumita de mine, ma iubesc, nu am nevoie de tratamente pt marire sau pt tonifiere...(inca).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit de tinctura de marar pt marirea sanilor, dar nu cunosc rezultate. eu sunt f multumita de mine, ma iubesc, nu am nevoie de tratamente pt marire sau pt tonifiere...(inca).

Eu nu am fost dotata prea mult de mama natura ,nu pot spune ca sini miei ar fii chiar o problema...dar iti spun ca am avut acest complex din totdeauna ,tintura de marar am inteles ca ajuta la tonificare lor eu am inceput un tratament si cu multa vointa sper sa reusesc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ultimele doua era cutremur ;))

 

satu' arde si baba se piaptana :blink:) ...

 

 

 

ONTOPIC: le-am gasit pe gugal :tease:

 

 

Exercitiul nr 1: Avionul

 

Pentru inceput iti propunem un exercitiu banal. Ai nevoie de un prosop sau de o esarfa. Prinde capetele esarfei astfel incat aceasta sa stea in spatele tau, paralel cu linia bratelor tale, intocmai ca in imaginea alaturata.

 

Trage omoplatii spre posterior incercand sa micorezi cat mai mult distanta dintre mainile tale - ca si cum mainile tale ar vrea sa se intalneasca la mijlocul esarfei.

 

Vei simti cum iti lucreaza muschii spatelui, cei din apropierea omoplatilor, dar si partea laterala, externa a sanilor.

 

Revino in pozitie normala si repeta exercitiul de aproximativ 10 ori.

 

Daca lucrezi in fata unui calculator trebuie sa nu uiti acest exercitiu niciodata pentru ca te ajuta sa-ti relaxezi si muschii cefei care se incordeaza ingrozitor cand stai toata ziua cu nasul in calculator!

 

 

Exercitiul nr 2: Creionul

 

Ai in continuare nevoie de esarfa sau prosopul de la exercitiul anterior. Deja te simti mai bine si mai relaxata nu-i asa?

 

Din pozitia pe care o aveai la exercitiul anterior, vei misca bratele sus- jos, alernativ, spre lateral, tinandu-le permanent intinse: in timp ce bratul drept coboara, stangul urca pentru a mentine intotdeauna esarfa intinsa.

 

Iti exersezi muschii bratului, ai spatelui si evident sanii.

 

 

Exercitiul nr 3: Tonifiaza tot!

 

Pozitia: stai dreapta, cu picioarele usor departate, si mainile pe langa corp. Te vei apleca pe rand, mai intai catre un picior, iar apoi spre celalalt, alternand aceste doua miscari. Odata ajunsa cu capul orientata catre varful piciorului incearca sa tragi cat mai mult de trunchi spre inferior, mentinand spatele drept si executand miscarea din brate - aici vei simti cel mai bine cum lucreaza.

 

Repeta miscarea si pe celalalt picior. Ai avantajul ca la acest exercitiu lucreaza si muschii fesieri. Ce-ti poti dori mai mult de atat?

 

 

 

Exercitiul nr 4: Leaganul

 

 

 

 

Este timpul sa exersezi si partea superioara a sanilor. In acest sens, aseaza-te in pozitie sezanda, ca in imaginea alaturata pe o suprafata tare - nu in pat. Trage partea superioara a corpului catre varful degetelor de la picioare. varful nasului priveste inainte. Incearca sa tragi cat mai mult de partea superioara a corpului cu ajutorul bratelor: ele realizeaza efortul.

 

Treptat, lungeste perioada in care stai in acesta pozitie (vezi foto) pana la cateva minute.

 

 

 

2 ................

 

 

 

 

 

 

 

Urmeaza zilnic un program de exercitii special pentru frumusetea sanilor si vei fi extrem de feminina si senzuala...

 

Pentru a invinge varsta si alti factori care pot afecta muschii sanilor, iti propunem niste exercitii simple cum ar fi:

 

 

- faceti cateva flotari cu bratele departate, aproximativ 10 minute, zilnic.

 

 

- stand in picioare, presati sanii timp de cateva secunde. Acest exercitiu este recomandat pentru intarirea muschilor. Repetati de 20 de ori.

 

 

- indicate in fermitatea sanilor sunt si exercitiile de Tae Bo care pot fi realizate atat acasa, cat si intr-o sala de fitness. Cu picioarele intinse, aduceti trunchiul la aproximativ 90 de grade si faceti miniflotari sprijinite pe covor sau pe saltea.

 

 

- faceti exercitii cu gantera timp de 10 minute. Alegeti o gantera intre 2-5 kg. Cu spatele drept pe saltea, ridicati bratele cu gantera, deasupra capului. Astfel pectoralii vor deveni fermi.

 

 

- faceti ridicari cu gantera stand perfect intinsa cu spatele pe covor. Ganterele trebuiesc aduse deasupra pieptului. Repetati de aproximativ 20 de ori.

 

 

- stati in picioare cu pieptul inainte. Aduceti-va omoplatii in fata, imaginandu-va ca strangeti o minge, intre sani. Stati incordate cateva secunde, relaxati-va, dupa care repetati de 20 de ori.

 

 

- stati in picioare, avand genunchii indoiti. Prindeti mainile deasupra capului si trageti de ele cat puteti de tare. Repetati de 30 de ori.

 

 

 

Sfaturi pentru mentinerea fermitatii sanilor:

 

 

 

- spalati sanii cu apa rece sau cu apa rece amestecata cu bere.

 

- cand efectuati exercitiile trebuie sa purtati o bustiera comoda din bumbac, care sa nu stranga sanii. Evitati sutienele cand faceti sport sau jogging.

 

- stati drepte.

 

- nu dormiti pe burta.

 

- evitati pe cat posibil, baile fierbinti.

 

- renuntati la transportarea greutatilor, pentru a nu afecta coloana si totodata sanii.

 

Nu uitati ca frumusetea si sanatatea sanilor depinde si de o alimentatie echilibrata, bazata pe legume si fructe. Fiti feminine avand cei mai frumosi sani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dieta pentru sani frumosi

publicat pe 4 Decembrie 2008

 

Recomanda | Tipareste | Trimite prin Y!M | 2 comentarii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×