Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Armina

Luna Amara

Rate this topic

Luna Amara  

59 members have voted

1. 1. Va place Luna Amara??

• DA!!! :)
      35
    • Nu... :(
      4
    • Nici o parere... :((
      4
    • Poate! :P
      8
    • Nu i-am auzit inca... =))
      8

Recommended Posts

Cui ii place ceva din Luna Amara, sa scrie aici.... cui nu, sa scrie si motivul... Ce melodii va plac?? Mie: Folclor, Amar, Antidot...si altele bineinteles... voi??

'Site-ul oficial al formatiei clujene de rock alternativ LUNA AMARA - biografii, texte, trivia, downloads... baga ochiu', fa-ti de cap, be free!' >>

Luna Amara

Edited by markala

nu prea stiu chestii de fan adevarat, adica versuri, albume dar imi plac. preferatele mele :rosu aprins, folclor, albastru, cruce violet, gri dorian, dizident, ego nr 4 si or mai fi :cheer:

Au doar doua albume,nu?Asfalt si Loc lipsa...Ce pot sa spun?Rock romanesc de calitate...Aprox toate mel. sunt faine.Culorile imi plac,si albumul 'asfalt' in totalitate.Sunt buni,d c sa nu recunoastem...Sa speram ca vor tine mai mult...Go ahead,L.A.!!!!!!!!!!!!!!1

din pacate m-au dezamagit la stufstock, si nu numai pe mine. cam toti de acolo au plecat cu un gust...amar. eram obositi, aproape inghetati si asteptam sa vina luna amara sa ne trezeasca, dar ei se pare ca erau mai adormitit decat noi. n-au vrut sa bage decat balade si au lalait-o pana la gri dorian. atunci am zis si eu ca o sa inceapa cu adevarat concertul, dar aia a fost ultima melodie. imi pare rau de aia de la target ca au plecat mai toti si n-au avut pentru cine sa cante :spiteful:

Eu la Stuf-ul de acum un an auzit pt prima data de ei. Au potential... Cei ce stiu mai multe despre ei, sunt sigur ca isi dau seama de unde am avatarul acesta.. :spiteful:. Sunt de acord cu dezamagirea ta seraphimovic. Eu nu inteleg de ce nu fac show-ul de cap la coada formatiile romanesti... nici eu nu sunt de acord cu a lasa finalul concertului a piselor tari, reprezentative... mie unul imi piere tot cheful... Dar sa revin imi plac mult Luna Amara.... imi plac: Folclor,Asfalt,Rosu aprins,Loc lipsa....... si marea majoritate a pieselor lor. Ii puteti asculta dar fara sa download-ati aici: http://www.radio3net.ro/rorock.php?cx=albume&id=238

Edited by maybe

Itre timp i-am ascultat (numai primul album) si am ramas placut surprinsa. Sint buni. Credeam ca scena rock-ului romanesc e destul de saraca dar ma bucur ca mai apare si cite ceva nou.

sper sa moara or smth. faptul ca scena muzicala autohtona = shit.gif nu inseamna ca astia ar avea [a] talent idei [c] ceva de spus [d] vreo sansa de a-si imbunatati stilul. pe primul album parca mai aveau cateva tresariri dar cel de anul asta m-a convins ca baietii astia n-or sa faca niciodata mare lucru in viata ca muzicieni...

Edited by dirty