Sari la conținut
Forum Roportal
CraiovaN

Cea mai ieftina metoda de a vinde printr-un magazin virtual

Postări Recomandate

Eu personal am ales 3 servicii de care am avut nevoie. Un webhosting provider foarte ieftin, serviciul de procesare de plati online ieftin (icaobo.com) si serviciul de mesagerie externa (Posta Romana). Stie altcineva o metoda mai ieftina, deoarece nu m-ar deranja sa raman cu mai multi banuti in buzunar ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca folosesti icaobo ca procesor... Cum merge treaba cu ei? Faci afaceri sau nu? Cum ai facut magazinul?

Despre partea cu posta romana as avea niste obiectii, dar ma rog, e alegerea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Magazinul a fost relativ usor de facut pentru ca am folosit OsCommerce. Ei au dezvoltat un modul care trimite automato comenzile spre icaobo. Ce obiectii ai avea despre posta romana ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam ce ai dori sa afli?

 

@CraiovaN Obiectiile ar fi legate de seriozitatea lor si de faptul ca tin neaparat sa "verifice" coletele care le par ca ar fi un "risc" pentru patrie.

Am auzit destule cazuri de genul asta.

Apropos, limita ai ridicat-o? Daca da, atunci cum ai facut asta? Thancas!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Un webhosting provider foarte ieftin" nu-ti ofera totimpul ce vrei tu :roll:

iar OsCommerce e f f vulnerabil la atacuri, ma refer la baza de date a site-ului.

 

daca ai baza de date cu datele clientilor si e "hacca-uita" e nasol !

 

alege mai bine un site facut pur php de o firma nu scripturi de pe webhosting care se instaleaza instant.

 

eu de ex. am ales o firma pur romaneasca de hosting pentru. site si am facut site separat, nu scripturile din CPANEL pe care-la ai si tu foarte probabil !

 

iar cu privire la posta romana GDI are dreptate, ai putea sa-ti pierzi clienti etc. ( poate si judecata ) :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca este vulnerabil, dar poate ca omul nu se pricepea sau nu avea resursele necesare ca sa plateasca pe cineva care se pricepe sa-i faca ceva in PHP. Dupa parerea mea, OSCommerce e foarte bun pentru inceput, iar apoi cand lucrurile iau amploare sa pastreze doar icaobo ca procesor si sa treaca la ceva mai profesional in materie de webhosting.... parerea mea :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate folosi o facilitate pentru a bloca accesul cu parola la CP-ul OSC, neramanand nici o posibilitate de haccaereala. Si eu folosesc un hosting provider romanesc si sunt foarte multumit de ei. De asemenea folosesc facilitatea oferita de ei pentru a crea gratuit un magazin virtual OSC si scriptul care se instaleaza foarte usor pentru a permite plata prin icaobo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, pai e bine ca se poate face treaba asta, ofera o siguranta in plus. Presupun ca pe partea cu icaobo nu sunt probleme, nu? Pana acum eu unul n-am intampinat nimic major.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×