Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Suflete pereche

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu siguranta toti au auzit de suflete pereche, dar exista ele oare? Sufletele pereche intr-un moment dat se intilnesc si de atunci nu se mai pot desparti, nu pot trai unul fara celalalt. Se spune ca asta se intimpla chiar si dupa moarte. Adica ca daca una dintre persoane moare, cealalta niciodata nu o paraseste. Va fi mereu aproape. Chiar daca nu exista dovezi eu consider ca neaparat exista suflete pereche. Caci dragostea adevarata se bazeaza numai pe asta, eu iubesc cu adevarat si simt ca sunt facuta pentru iubitul meu asa cum este facut si el pentru mine!

 

Voi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca nu exista numai un singur potential "suflet pereche", ci cateva sute, sau poate chiar mii. In fond, "sufletul pereche" inseamna acea persoana cu care te intelegi de minune, care are (aproape) aceleasi preferinte ca si tine, etc.

Din toata populatia pamantului, nu poti sa te "potrivesti" doar cu o singura persoana. Daca ai noroc, poti intalni cel putin un individ "potrivit" in viata.

Normal, daca esti indragostit(a), el(ea) devine "jumatatea" ta, pt ca toata atentia ta este captata de aceasta persoana.

Tu decizi daca ramai toata viata langa o persoana sau nu; nu intervine vreo "forta" supranaturala, precum vezi prin filme.

Deci, nu, nu cred ca exista 2 persoane "facute" una pt cealalta.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea este ca nu exista numai un singur potential "suflet pereche", ci cateva sute, sau poate chiar mii. In fond, "sufletul pereche" inseamna acea persoana cu care te intelegi de minune, care are (aproape) aceleasi preferinte ca si tine, etc.

Din toata populatia pamantului, nu poti sa te "potrivesti" doar cu o singura persoana. Daca ai noroc, poti intalni cel putin un individ "potrivit" in viata.

Normal, daca esti indragostit(a), el(ea) devine "jumatatea" ta, pt ca toata atentia ta este captata de aceasta persoana.

Tu decizi daca ramai toata viata langa o persoana sau nu; nu intervine vreo "forta" supranaturala, precum vezi prin filme.

Deci, nu, nu cred ca exista 2 persoane "facute" una pt cealalta.

 

Fiecare cu parerea lui! Merci pentru raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu la o scrisoare pierduta...caragialale...mereu actual :bataita:

suflete pereche...exista

 

Cu siguranta exista :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×