Sari la conținut
Forum Roportal
Dirtyangel

Cine iubeste mai mult?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu siguranta ati intilnit si ati cunoscut multe cupluri. Dupa parerea voastra cine iubeste mai mult, fata sau baiatul? Fetele de obicei ofera mai multa afectiune si se ataseaza mai mult de acea relatie. Insa am intilnit si baieti innebuniti dupa fete si dragostea carora cu siguranta o depasea pe cea a partenerei. As dori sa stiu si parerea vostra, daca puteti oferiti si exemple! Merci mult!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista un tipar. Cel mai frumos ar fi ca ambii sa iubeasca in acelasi timp, asta e idealul, dar de cele mai multe ori intervine contratimpul.....si o relatie ajunge sa supravietuiasca doar prin dragostea unuia dintre parteneri. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista un tipar. Cel mai frumos ar fi ca ambii sa iubeasca in acelasi timp, asta e idealul, dar de cele mai multe ori intervine contratimpul.....si o relatie ajunge sa supravietuiasca doar prin dragostea unuia dintre parteneri. :lol2:

 

Din pacate asa este, cu timpul dragoste se trece si devine un fel de obisnuinta. Insa consider ca nu e pentru totdeauna ci doar pentru o anumita perioada de timp caci dragostea reapare cind la unul, cind la altul si in final oricum toata lumea e fericita! Sentimentele nu pot disparea sa usor, mai ales daca dragostea a fost mare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu poti masura dragostea atunci o sa poti spune cine iubeste mai mult.

 

Eu ma multumesc cu un simplu te iubesc. Nu ... eu mai mult sau altceva. Asta e deja altceva... alint sau alte chestii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate asa este, cu timpul dragoste se trece si devine un fel de obisnuinta. Insa consider ca nu e pentru totdeauna ci doar pentru o anumita perioada de timp caci dragostea reapare cind la unul, cind la altul si in final oricum toata lumea e fericita! Sentimentele nu pot disparea sa usor, mai ales daca dragostea a fost mare!

 

Ce te faci daca nu mai apare?...stai si o astepti pa' la pensioara? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate asa este, cu timpul dragoste se trece si devine un fel de obisnuinta. Insa consider ca nu e pentru totdeauna ci doar pentru o anumita perioada de timp caci dragostea reapare cind la unul, cind la altul si in final oricum toata lumea e fericita! Sentimentele nu pot disparea sa usor, mai ales daca dragostea a fost mare!

 

Dragostea devine obisnuinta daca o lasi. Si nu are cum sa dispara definitiv, iar apoi sa reapara. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea intr-adevar nu se poate masura dar de fapt ma refeream la altceva. Ideea era care e impresia la prima vedere, atunci cind vezi un cuplu. Cum ti se pare atunci cine e mai indragostit dintre cei doi.

 

Dragostea devine obisnuinta daca o lasi. Si nu are cum sa dispara definitiv, iar apoi sa reapara. :lol2:

 

Unele lucruri se pot intimpla fara ca sa-ti dai seama sau fara ca sa vrei. Cit de mult nu am incerca nu putem controla totul. Si nu aveam in vedere ca sa dispara definitiv caci oricum ramine ceva, insa cu timpul iti mai amintesti linga cine stai- linga persoana pe care cindva o iubeai nebuneste si zici de ce sa nu mai fie asa cum a fost odata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... fara a fi o regula,femeia iubeste mai curand ideea de dragoste, de romantism... apoi barbatul ; barbatul in schimb, iubeste femeia ... asa cum se poate el manifesta... in functie de personalitate .

 

a... doar o parere !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa parerea voastra cine iubeste mai mult, fata sau baiatul?

cred ca tendintele se incadreaza intr-un tipar, in general fetele isi arata mai mult decat baietii afectiunea...dar ajungand sa vorbim despre iubire ..aici cred ca tine de capacitatea fiecaruia de a simtii iubire...este o chestiune ce tine de om, de calitatea lui, nu de sexul de care apartine...

nu intotdeauna cel care iubeste mai mult sustine si bunul mers al relatiei...depinde cum contribuie fiecare si cu ce anume...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unele lucruri se pot intimpla fara ca sa-ti dai seama sau fara ca sa vrei. Cit de mult nu am incerca nu putem controla totul. Si nu aveam in vedere ca sa dispara definitiv caci oricum ramine ceva, insa cu timpul iti mai amintesti linga cine stai- linga persoana pe care cindva o iubeai nebuneste si zici de ce sa nu mai fie asa cum a fost odata!

 

Tu vorbesti aici despre o casnicie care dureaza de 105 ani. Nu despre o relatie. O relatie (care nu implica casnicie si are o durata oarecare) se poate sfarsi oricand. Fara obligatii, fara alte batai de cap. Iar in momentul in care nu mai gasesti raspunsul la intrebarea "de ce stau cu omul asta?", nu mai are vreo alta sansa nici relatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×