Sari la conținut
Forum Roportal
nastea

BUSH IESE INVINGATOR

Postări Recomandate

As fi pariat cu oricine ca va castiga caerry.

Eu personal cred ca americanii au facut o greseala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu credeam ca va castiga caerry, dar asta e.

Bus sa-a afirmat doar prin razboi asta ca este de asteptat unul nou.

Pe cine va mai ataca acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu fim asa de pesimisti. Bus nu si-a adus aportul doar prin razboi, noi putem privi altfel situatia de aici (Romania), dar americanii care la-au votat poate au avut posibilitatea sa ii vada si alta fata (pe langa cea de razboinic :socca: pe care o stim cu totii).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Americanii aleg Canada ca sa fuga de Bus

Victoria in alegeri a lui George W. Bus a determinat un numar record de americani sa consulte site-urile serviciilor de emigrare canadiene. Numarul celor care au cautat informatii despre cum sa paraseasca SUA sa-a dublat in prima zi dupa alegeri, cand actualul presedinte era favorit. Cetatenii americani trebuie sa astepte un an pana cererea lor este analizata de autoritati. Numarul celor care consulta site-ul oficial al serviciului de emigrare canadian a crescut in ultima saptamana cu 45.000 de vizionari, de la 20.000 la 65.803. in prima zi dupa incheierea scrutinului din SUA serverele serviciului de emigrare canadian aproape au clacat in fata numarului mare de vizitatori: 115.016.

(sursa: libertatea).

 

o fi adevarat??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inclin sa cred ca este adevarat, dar stau si ma gandesc, nu tot ei (americanii) la-au ales pe Bus :?: :?: :?:

Oricum eu cred ca situatia nu este asa de disperata!

 

Si apoi ma gandesc la tara noastra, si daca va iesii :cry: Vadim :) sau :) Basescu :) si noi vom fugii din tara ::): ::): ::): ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inclin sa cred ca este adevarat, dar stau si ma gandesc, nu tot ei (americanii) la-au ales pe Bus :?:

 

poate cei care nu-la mai vor.. si apoi daca te uiti la numar este total nesemnificativ.. comparativ cu populatia..

in rest democratia este " interesanta" chiar in asa zisa " cea mai democrata tara!" ::cry::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..ieri am am luat de pe Otopeni un amic..nativ american...drumul spre casa a durat 4 ore .....timp in care am abordat si problema votultui....a considerat ca majoritatea trebuie respectata ............ el fiind unul din cei care a votatat cu caerry......dar asta nu e decat o problema a americanilor....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inclin sa cred ca este adevarat, dar stau si ma gandesc, nu tot ei (americanii) la-au ales pe Bus :?:  :?:  :?:  

Oricum eu cred ca situatia nu este asa de disperata!

 

Si apoi ma gandesc la tara noastra, si daca va iesii  :cry: Vadim :)  sau  :) Basescu :)  si noi vom fugii din tara ::):  ::):  ::):  ::):  ::):  ::):

 

Subscriu!Ca intotdeauna,sau aproape intotdeaua,sunt perfect de acord cu ideile exprimate de tine!Cel putin in domeniul politic! ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Si apoi ma gandesc la tara noastra, si daca va iesii  :cry: Vadim :)  sau  :) Basescu :)  si noi vom fugii din tara ::):  ::):  ::):  ::):  ::):  ::):

 

 

.... nu cred ca va fi nevoie .... ci doar ar trebui "respectata majoritatea" (dupa cum sublinia dandor anterior de americani) ... si sa mergem inainte ..... pentru ca nimic nu e vesnic ... si oricine ar cistiga puterea nu sta mai mult de patru ani .... iar cu un sac gol (bugetul de stat), spart in mii de locuri, si peticit HugoBoss (costa mai mult peticul decit sacul in sine) nu se va putea face protectie sociala .... ceea ce 60% din populatie asteapta (sau o fi mai mult ... sau o fi mai putin si atunci nu mai am dreptate, ... dar totusi promisiunile PSD pe asta se bazeaza) ..... si vom vota marea pacaleala

 

:) :) :dee :dee :twisted: :dee :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.... nu cred ca va fi nevoie .... ci doar ar trebui "respectata majoritatea"  ... si sa mergem inainte ..... pentru ca nimic nu e vesnic ... si oricine ar cistiga puterea nu sta mai mult de patru ani .... iar cu un sac gol (bugetul de stat), spart in mii de locuri, si peticit HugoBoss (costa mai mult peticul decit sacul in sine) nu se va putea face protectie sociala .... ceea ce 60% din populatie asteapta (sau o fi mai mult ... sau o fi mai putin si atunci nu mai am dreptate, ... dar totusi promisiunile PSD pe asta se bazeaza)  ..... si vom vota marea pacaleala

 

:

....si eu subscriu la aceasta stare a lucrurilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×