Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

Romani in lume!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O romanca din Sudan o concureaza pe Barbara Cartland

Nu stie ce anume a impins-o sa scrie. Ea este inginer de formatie. Dar Domnica Seif Elyazal a devenit scriitoare pentru ca, spune ea, a simtit nevoia sa se exteriorizeze. Si a scris o poveste de dragoste inspirata din viata ei si a altor catorva romance care au parasit Romania pentru a-si urma sotii in Sudan.

Prima parte a romanului Domnicai Seif Elyazal, "Love and Dispair", este deja in librarii si online. Una dintre cele mai mari edituri din Statele Unite a publicat-o. A doua parte a romanului va iesi si ea in curand din tipar. Iar scriitoarea deja lucreaza la o alta carte. "Am inceput sa scriu si nu am putut sa ma opresc pana nu am terminat. Mi-a luat aproape patru ani de cand am inceput-o si pana a vazut lumina tiparului, in SUA, statul Indiana", povesteste romanca. Cartea este inregistrata la Biblioteca Congresului American.

Bravo lor!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viața lui Jean-Bédel Bokassa, președintele canibal care s-a împrietenit cu Ceaușescu. Ce i-a oferit dictatorului în schimbul unei românce?

libertatea,ro

Partajează acest post

Link spre post

Scandal in America, dupa ce s-a aflat ca Maria Ciobanu incaseaza pensie de 700 de dolari, desi n-a lucrat nicio zi in SUA!

Romanii de peste Ocean sunt revoltati:  :hunter:  "Noi muncim de ne sar capacele"   :haha:

http://www.wowbiz.ro/scandal-in-america-dupa-ce-s-a-aflat-ca-maria-ciobanu-incaseaza-pensie-de-700-de-dolari-desi-n-a-lucrat-nicio-zi-in-sua-romanii-de-peste-ocean-sunt-revoltati-noi-muncim-de-ne-sar-capacele-16320030

Nu toata America este in revolta ... doar niste romani care nu cunosc legile cetatenilor la a 3-a varsta.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum