Sari la conținut
Forum Roportal
LightHammer

Behemoth

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre formatia Behemoth? Acesti baieti (Nergal, Inferno si Havoc) din Polonia se considera ca cea mai cunoscuta formatie din Westul Europei! Avind la baza un lider foarte capabil si cu talentul celorlati baieti ei au reusit sa-si creeze un stil al sau pentru adevaratii iubitori de Metal! Cine oare nu si-ar dori sai vada la "Sounds of the Undergraund" linga celelalte formatii celebre ca In Flame, Trivium, Cannibal Corpse si ceilalti! Noi asa privilegie de a ajunge "Sounds of the Undergraund" nu avem, deci spunetimi ce parere aveti despre ei!

post-13426-1155258377_thumb.jpg

post-13426-1155258413_thumb.jpg

post-13426-1155258473_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de ei dar nu i-am auzit. nici macar nu stiu ce gen abordeaza dar dupa infatisare, si nume (care ma fac sa ma gandesc la shagrath si vortex) inclin sa cred abordeaza metalul extrem. o sa caut ceva de ei si promit sa-mi spun si eu parerea mea umila

p.s. trivium sunt ok, si in flames..dar cannibal dorpse nu-mi place

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piesa mea preferata este "Ceremony of Shiva" de pe albumul "Satanica". Chitara ii confera o linie melodica armonioasa, chiar buna de striptease :stars: . Suprapunerea a doua voci complet diferite ca tonalitate este o tentativa de a realiza o parte din efectul magic intalnit din belsug la Nightwish si Haggard.

Refrenul "I am who I am not" ma duce cu gandul la paradoxul existentei omniprezente a divinitatii hinduse.

Faptul ca Shiva se declara zeu si, in acelasi timp, sclav al lui Isis poate reprenzenta o incercare de contopire a vechilor zeitati, fara sa se tina cont de apartenenta, promovandu-se globalizarea. Sau oare autorul versurilor nu s-a documentat bine si a facut o usoara confuzie? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E chiar o piesa buna! N/A(Niciodata nu am comentat un cintec si nici nu mi-a venit in cap s-o fac! :flowers: Dar uite ca se poate! In piese ascult doar muzica (Chitara, Toba) si versurile! Niciodata nu as asculta un citec de aceia ca sensu e frumos! sau cine stie..) Acele doua voci chiar ca suna bine! "buna de striptease" Nici nu mam gindit la asta, (ar fi frumos)! Asemanatoare cu stilul form. Nightwish? Nici vorba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asemanatoare cu stilul form. Nightwish? Nici vorba!

Cu stilul in nici un caz, doar in ceea ce priveste imbinarea unei voci dure cu una suava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piesa mea preferata e CONQUER ALL din albumul "Demigod"! In aceasta piesa se vede adevaratul talelent! Citind doar versurile poti intelege cita ura are in suflet autorul versurilor (Nergal), iti da energie!

"none ov thy empty gods, shall ever stand above me

none ov thy weak brothers, shalt ever share my blood

my awareness, catalyst, ov godhate I have spawned

in sinister ecstasy eternally I'm decomposed "

Aici cel mai tare se vede ura autorului versurilor, cind le citeshti te simti parca in pielia lui!

Dar finalul!

"I am the pure flame that burns!

I am Sirius son!

I am the infinite space!

I am the most conquering One !"

DA piesii un final intrigant! Care iti pune mai multe intrebari decit raspunsuri!

Eu nu is conuscator de zeitati dar totusi! Cine e Sirius?

In toata piesa se vede atitudinea negativa fata de religii! Cam tematica Satanista!

Sa trecem la muzica! Ahhh, ce melodie! Sunetul de chitara este asa profund!

post-13426-1155730836_thumb.jpg

post-13426-1155730869_thumb.jpg

post-13426-1155730913_thumb.jpg

post-13426-1155731004_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Behemoth sunt chair talentati! M-a uimit faptul ca Nergal scrie si versuri si muzica. Asta e chair foarte bine. Nu am auzit prea multe piese de-a lor, sincer foarte putine, dar prima impresie a fost buna! Imi place ritmul muzicii lor! Si versurile au sens, uneori e cam greu de inteles care anume era mesajul piesei. Insa te face sa te gindesti ceva timp la asta! Si asta e bine, te gindesti pina realizezi ca iti place! Daca asta e metal - atunci imi place!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×