Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Concurs runda a 3-a

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am placerea de a va anunta ca Roportal organizeaza impreuna cu editura Litera International un concurs cu premii.

Concursul se va desfasura pe durata a 4 saptamani si are ca premii 2 carti/saptamana (in valoare de 400.000 lei fiecare).

 

Prima runda va avea ca premii 2 carti „Mamiferele” din cadrul colectiei Enciclopedii vizuale.

Pentru a participa la concurs trebuie sa completati formularul de inscriere.

Veti avea de raspuns la o intrebare simpla: „Cine este autorul enciclopediei Mamiferele?” (raspunsul il gasiti pe pagina de prezentare a colectiei Enciclopedii vizuale)

 

Regulamentul concursului:

Nu aveti voie sa va inscrieti de mai multe ori.

 

Prima runda si-a desemnat castigatorii:

Carmen Misinszcai si Claudiu Ciobanu

 

Daca nu va numarati printre castigatori mai aveti 3 sanse.

Va trebui sa va inscrieti din nou deoarece intrebarea este alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Castigatorii rundei a 2-a sunt:

Ghergu Iustin Liviu si Davidescu Mihaela.

 

Fiindca am ramas un pic in urma cu concursul saptamana asta voi da 4 carti (ultimele 4).

 

Nu sunt tentante aceste carti? Cam putini sa-au inscris la primele 2 runde. Va astept intr-un numar mai mare la ultima runda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimii castigatori: Radulescu Catalin, Balan Raluca, Ginghina Florin-Alin si Niculae Ana – Maria.

 

Fiindca astazi am fost putin mai liber am vrut sa trimit si cartile.

Am ajuns la posta am intrebat cum se face. Mi sa-a spus ca trebuie impachetate si legate. Am intrebat daca nu au hartie m-au trimis la librarie. Am luat hartie, sfoara si scoci si m-am dus acasa sa se impachetez. M-am intors cu ele. Aflu ca nu sunt impachetate cum trebuie si ca mai am de completat cate un formular pentru fiecare. Am plecat fericit si am luat si formularele.

Concluzie: e prima si ultima oara cand mai trimit pachete.

In alta ordine de idei nu stiti daca mai este vreo firma prin Timisoara care trimite colete si care nu are asa birocratie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta exista firmele de curierat gen Feed Ex, TNT, etc.

Numai ca la aceste firme tariful este mai mare dar ai avantajuc ca pachetele trimise sa ajunga la destinatie in 1-2 zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×