Sari la conținut
Forum Roportal
hellen_girl85

E adevarat ca toti barbatii inseala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu stiu daca a mai fost deschisa tema asta,dar as vrea sa aflu mai multe.toata lumea vorbeste ca toti barbatii inseala si ca inselatul la barbati e un lucru normal care tine de hormoni si de instincte si ca de fapt ei au instinctele preistorice care sunt de necontrolat si le domina mintea si asta este motivul si scuza pentru care ei inseala. nu as vrea sa cred ca asa este,desi am cunoscut cateva persoane care au aceasta parere.:stars:(ca ei vor sa isi lase urmasi in toate locurile si acest instinct ii face sa doreasca cat mai multe femei..chiar daca dragoste e mare ..ei tot inseala si noi ar trebui sa intelegem asta.dar eu ma gandesc ca totusi nu mai suntem ca acum 2000 ani si ca ne-am educat,barbatii nu sunt maimute din preistorie(unii) si isi pot controla simturile.voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tine de hormoni si de instincte si ca de fapt ei au instinctele preistorice care sunt de necontrolat si le domina mintea si asta este motivul si scuza pentru care ei inseala. nu as vrea sa cred ca asa este,

Educaţia şi autocontrolul o sa duca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am filozofia mea in aceasta privinta.Barbatul (la modul general) nu considera ca inseala...deoarece de cele mai multe ori o face din curiozitate, ca este la moda si atata timp cat te iubeste si are numai o dorinta trupeasca vis a vis de alta femeie inseamna ca nu te inseala.Ei nu sunt implicati emotional in cele mai multe cazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aproape toti barbatii inseala mai devreme sau mai tarziu si nu au scuze, adica cu ce ii diferentiaza de noi, femeile? noi de ce nu am avea "dreptul" sa inselam

si o fac chiar dc isi iubesc partenera, din rutina; suntem incapabili de a fi fideli, tre sa recunoastem :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar trebui sa spui : vai ma inseala !:D cand are o relatie de ceva timp cu ACEEASI femeie ...atunci e de rau ....poate o fi doar sex ..dar ii place prea mult ,daca dureaza in timp ..si cum ptr barbati sexul e important ..sunt sanse ff mari s-o si iubeasca

daca nu-i aceeasi femeie .. e rau. insa, inca ai sanse sa-l recuperezi ( daca nu sufera de boala inselatului) e rau, ptr ca ,practic, el incearca si ce te faci daca gaseste ce cauta ? dar ai sansa sa-l recuperezi ................desi ,niciodata n-am inteles, de ce mereu se pune problema femeilor ce recupereaza barbati ..de ce nu barbati care se straduiesc sa recupereze femei ...ahhaaaa stiu de ce :stars: ptr ca femeile se plang mai des in public cum ca au pierdut ceva ..

 

daca inseala toti ..habar nu am ..singurul ptr care bag mana in foc e tatal meu ...in rest ..ptr nimeni ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

analogic vorbind cand nu insala barbatu, insala femeie si invers asa ca pana la urma toti se insala pana la urma :stars: nu poti sa spui ca toti, pt ca ar insemna sa generalizezi si asa ceva nu ai cum sa faci, ca au in instinct si ii chinuie hormonu e partea a 2-a, totul depinde de scara valorilor morale la care esti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de adevarat o fi... depinde de toleranta, capacitatea de autocontrol, firea si moralitatea fiecaruia.

 

Cei trecuti de 40 de ani au aceasta "tendinta". Nu stiu de ce, din plictiseala, probabil; sau cum ai zis si tu, din "instinct". Dovada: propriul tata :stars:.

Este ciudat, un barbat are anumite "nevoi" sa zic asa, iar daca iubita/nevasta nu i le poate satisface (chiar daca pretinde ca o iubeste foarte mult), dupa un timp s-ar putea sa-si gaseasca o "pipita".

Evident ca nu o va iubi, nu va tine la ea; va fi mai mult pentru "amuzament". Daca ar fi altfel, nu s-ar mai ascunde si si-ar fi parasit iubita/nevasta. Unii nu o fac pentru proprii copii (exista cazuri). Cel mai mare cosmar al meu ar fi sa aflu ca, de fapt noi, "copiii", suntem cei ce tin familia impreuna.

Cred ca la femei lucrurile stau altfel. Fata de barbati, femeile, de cele mai multe ori, pun suflet in ceea ce fac.

Eu am auzit barbati(inselati) spunand ca toate femeile sunt c**ve ("that's what they do") :D.

 

In fine, nu stiu ce sa zic; in fond suntem cu totii niste animale, nu? Aparent unii sunt mai "animalici" decat altii...

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×