Sari la conținut
Forum Roportal
Dj Hestia

Pisica si numai pisica!

Ce preferi?  

214 membri au votat

  1. 1. Ce preferi?

    • Pisicile de rasa
      50
    • toate pisicile
      158


Postări Recomandate

E doar un topic, dar e un inceput bun ptr. un loc al fanilor!!! asa ca dati-i drumul fratilor! tot ce va intereseaza despre pisici cereti aici si veti primi un raspuns cat mai rpd posibil! sau poate spuneti voi ceva nou! :dee

 

Eu, sincer prefer mai mult pisicile comune, pentru ca sunt mult mai marinimoase si mai recunoscatoare pentru viata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou, dj_hestia.

 

Si eu am votat cu pisicile "comune" - sau, cum le spune doctorul nostru veterinar DANEZE, maiDANEZE :x :x - cam din aceleasi motive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hy blacca cat! cam asa e! cele aristocrate sunt mai mandre, pe cand cele ... simple sunt mult mai sufletiste, parca se bucura mai mult de viata!!! imi plac ma mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si yo am votat tot pisica comuna... decat sa dau o gramada de bani pentru una de rasa, prefer sa salvez un suflet... :batman:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh... thancas :x

 

Daca ar fi dupa mine, nu sa-ar mai omori animale pentru blanuri si nu sa-ar mai vana doar de amorul artei... insa mai sunt unii care prefera sa se comporte ca acum 10 000 ani, imbracandu-se in blanuri de animale si vanandu-le! :) Militez pentru drepturile animalelor! :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt indecisa si deci,nu votez!Am o pisica birmaneza si una europeana(asta ca sa nu o numesc maidaneza)pe care le iubesc la fel de mult! :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o birmaneza si 2 europene (una din ele persana+birmaneza). Europenele sunt mai sufletiste pe cand birmaneza e mai salbatica (ma lasa sa o mangai numai cand are chef). Toate 3 sunt frumoase.

Si mie imi e greu sa aleg.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ya...well, i'm glad ca totusi isi au si ele, pisicile, un loc'sor in sufletele voastre!!! cat despre drepturile lor, cred ca lumea ar fi mult mai frumoasa daca toti le-ar respecta, dar e mult prea greu pentru omenire!!! :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu pot sa votez, am avut o pisica DANEZA :dee asa cum spune si draga noastra pisica de pe forum :pee , iar acum am o pisica persana.

 

... decat sa dau o gramada de bani pentru una de rasa, prefer sa salvez un suflet...  :batman:

 

Pe pisica persana, nu am dat multi bani, ba din contra la acceasi bani am avut de ales intre pisica persana alba, birmaneza si daneza alba ;) . Am ales pisica persana, nu pentru rasa ci pentru faptul ca a fost singurul pui care sa-a suit in bratele meu si nu a vrut sa plece de langa mine (initiam am vrut sa imi iau o pisica maidaneza, gandindu-ma ca nu este pretentioasa la mancare....).Acum pisica mea are 8 ani, nu este deloc pretentioasa, este foarte "lipicioasa" daca am musafiri sigur va sta la ei in brate, asta doar daca acei musafiri nu au si ei la randul lor pisici, pentru ca in aceasta situatie sigur ii va zgaria zdravan :x pentru ca este foarte geloasa :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×