Sari la conținut
Forum Roportal
New life

Cum iti poti reveni dupa ce persoana iubita ti-a distrus viata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare! Voi incepe prin a va spune povestea mea!

 

Am cunoscut-o acum 3 ani. O cheama Oana si ne-am intalnit, studenti fiind, la facultate in Bucuresti. Ea studia medicina, eu ingineria. Era cea mai buna prietena a verisoarei mele. A venit intr-o zi la mine in camera, impreuna cu verisoara mea si ne-am placut din prima clipa in care ne-am vazut. Mi-a propus sa ne mai vedem si am acceptat. Aveam o alta relatie atunci dar dura de putin timp si am acceptat sa ma intalnesc cu cea care avea sa devina omul care mi-a distrus viata. Stateam la camin amandoi si ne intalneam dupa cursuri si eram nedespartiti. E singura fata pentru care am simtit vreodata ca sunt nebun. Au urmat bineinteles nopti de dragoste nebuna si o iubire ca in povesti. Gelozia ei in acel moment era fara margini si eu ma simteam atat de iubit incat simturile au inceput incet sa-mi adoarma. De bani nu ne-am facut niciodata probleme, amandoi provenim din familii cu parinti "cu bani". Dupa un an in care ne-am iubit nebuneste si am facut absolut tot ce ar face doi oameni care se iubesc nespus, ea a terminat facultatea (e mai mare ca mine cu un an) si s-a decis sa se angajeze. O prietena foarte buna de a ei, o tipa care fiind toata viata ei nefericita si care o indemna din gelozie sa renunte la mine, i-a propus sa se angajeze la Hilton ca instructor de fitness (Oana arata super). De atunci viata a inceput sa ia o turnura tragica pentru mine. Nemaiputand sta in camin din cauza faptului ca ea a terminat facultatea a trebuit sa ne mutam in Bucuresti si sa platim chirie. A urmat un alt an frumos, timp in care m-am angajat si eu la o mare companie de IT&C. Viata incepuse sa fie grea, dar nu ne-am descurajat. Inca ne iubeam nebuneste si ea nu accepta niciodata invitatiile altora de a iesi cu ei (lucrand ca instructor de fitness, interactiona cu multi oameni si era imposibil sa nu primeasca diverse propuneri). La inceput nu ma dernjau propunerile primite de ea, chiar faceam haz impreuna de ele si sinceritatea ei m-a facut sa o iubesc si mai mult. Treptat insa am devenit din ce in ce mai gelos si pentru a-mi demonstra ca nu ia in seama acele propuneri m-a rugat sa petrec un weekend cu ea in hotel. Am fost foarte incantat de idee si ma simteam extraordinar cand ma prezenta tuturor spunandu-le "e prietenul meu, urmeaza sa ne casatorim" fapt care din nou m-a facut s-o iubesc si mai mult. Parintii ei si ai mei au devenit foarte buni prieteni, ieseau impreuna pe la gratare, pe la plimbari la munte, etc. Totul era minunat, pana intr-o zi cand ai ei nu au mai avut banii pe care ii aveau. Dintr-o data Oana s-a schimbat, a inceput sa devina ganditoare, nu mai comunica deloc, a inceput sa se inchida in ea. Cu toate acestea im jura ca ma iubeste si vrea sa ne casatorim. O iubeam extrem de mult si nu aveam nici un motiv sa cred ca nu ar fi reciproca iubirea, mi-o demonstra in fiecare zi. Acum 3 luni Oana insa s-a schimbat brusc. In continuare insa ma duceam sa o iau de la serviciu sa iesim cu cei care ii erau colegi si sa facem dragoste in fiecare noapte. Ne facusem planuri, voiam sa ne cumparam un apartament si sa ne castorim. Intr-o zi venind mai devreme de la serviciu am gasit-o foarte preocupata de telefon. Dupa vreo ora, o suna cineva si ii raspunde prin "Buna mai, stii ca ne-au vazut colegii impreuna". Nu-mi venea sa cred, am simtit ca lesin si chiar am cazut din picioare. Cand am intrebat-o despre ce e vorba mi-a raspuns ca nu e nimic, doar vrea sa se intalneasca cu un alt tip ca sa vada daca simte ceva pentru altcineva. A fost cea mai cumplita noapte din viata mea, cand impreuna stand, pe la 23:30 i-a sunat telefonul si a acceptat invitatia lui de a iesi in oras. Am ramas trasnit, totul a inceput sa se invarta in jurul meu si tot credeam ca glumeste, dar cand s-a imbracat si a iesit pe usa m-am convins ca nu o facea. Am inceput s-o sunt cand m-am trezit din "ameteala" dar nu a vrut sa-mi raspunda la telefon. A doua zi a venit senina acasa m-a sarutat si mi-a spus "Te iubesc enorm Mihai, dar el are bani si apartament in Bucuresti, accepti sa stau cu el pentru bani?" Am ramas mut de uimire si pentru prima data de cand ne cunosteam i-am tras o palma. Imediat dupa aceea ingerasul meu a devenit un demon si a inceput sa urle ca sunt nebun, ca vreau sa-i fac rau si ca nu ma mai iubeste. A plecat la servicu si am asteptat sa iasa de la munca. Atunci l-am vazut, era unul din colegii ei, un tip cu care mai ieseam in oras. O ura cumplita m-a cuprins atunci si in momentul acela am renuntat la tot. Am plecat din apartamentul in care stateam, mi-am inchiriat o garsoniera si de atunci nu mi-o mai pot scoate din minte, oriunde ma duc ma apuca dorul de ea, e de ajuns un gest, o melodie, o vorba, o imagine, un loc din cele in care obisnuiam sa ne ducem ca sa nu mai fiu om si sa ma simt pierdut. Nimic nu mai e ca inainte, viata nu mai e frumoasa, noaptea o visez, dimineata ma trezesc cu ochii in lacrimi stiind ca nu mai e langa mine si acum ma suna ca sa-mi spuna ca s-a mutat cu el, ca se simte extraordinar cand face dragoste cu el, ca e un tip extraordinar dar ca nu-l iubeste. Oare chiar nu isi da seama cat rau imi face? Din dorinta de a vedea daca simt si eu altceva pentru o fata am avut in cele 2 luni de cand ne-am despartit 4 relatii de scurta durata, dar oricand le atingeam o simteam pe ea, de cate ori faceam dragoste cu ele o doream pe ea, nu simteam nimic pentru ele. De ce nu pot simti, de ce o doresc inca dupa tot raul pe care mi l-a facut, de ce mi-a distrus viata dupa ce timp de 3 ani am fost nedespartiti si am stat in aceeasi casa? Timpul pentru mine s-a oprit, e extraordinar de greu sa vad oameni razand, cupluri iubindu-se, sa rad la randul meu mi se pare cumplit! De ce a ales oare sa-mi distruga viata dupa tot ce a fost intre noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ufffffff :doh:

 

poate ca o sa iti spun o sa iti sune a jignire pentru ca tu o iubesti... atat spun: nu merita... daca va casatoreati si se intamplau toate astea dupa aceea? Daca intr'adevar te iubea, te iubea cu bani sau fara. Acum doare, nu stiu daca durerea trece dar o sa inveti cu ea. Ai sa mai iubesti, poate nu o iubire ca asta, poate ca ai sa iubesti intr'un mod total diferit, dar ai sa mai iubesti. Lasa timpul sa'si faca treaba :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vezi cum este cand un baiat itzi face chestia asta ? Cand itzi spune ca parintzi ei sunt oamenii intelectuali... Eu nu am mai fost in tzara de 2 ani din cauza lui... am mers sa muncesc ca sa reushesc sa ma schimb pentru el ... Acum am bani ... am norocul sa cunosc oamenii deosebitzi .. dar nu ma iubeshte ... si pot sa am totzi banii din lume ... daca el nu ma vrea .....nu ma vrea si punct. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce a ales oare sa-mi distruga viata dupa tot ce a fost intre noi?

 

Nu asta vrea, aduna-te, calmeaza-te, gandeste-te, si lamureste situatia dar fara nici o tentativa de jignire, pt ca o buna comunicare te va ajuta sa-ti faci ordine in viata si in sentimente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu as dori sa fiu in pielea ta... nici macar 1 minut .

 

insa... capul sus !

 

creeaza o alta perspectiva acestei rupturi; poate ca nu ea este cea "data"...

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru tine. pupi, dar viata merge inainte. Fruntea sus si incearca sa treci peste tot, chiar daca acum totul ti se pare cenusiu. Vei vedea, mai tarziu, ca soarta a fost nu cruda, ci dreapta cu tine. Toate acestea le vei gandi numai cu sange rece, cand va mai trece un timp. Bafta! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa spun... se intampla adesea ...

Am patit la fel ... doar ca acest lucru pe mine m-a lecuit total de gelozie. Am acceptat sa fim 3 ... dar nu a tinut ... am gasit pe altcineva destul de repede.

 

Succes !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai rpd iti revii gasind pe alta,stiu aproape imposibil acuma dar asta este remediul cel mai rapid (se cam exclude) ..incerca sa nu stai singur acum la inceput , dute cu prietenii , familia orice, gaseste ceva care sa iti distraga atentia, orice dar sa nu fii singur ca o sa fie mai rau......oricum e ceva dubios daca a plecat pt hartii si te mai si iubea, cred ca lipeste ceva....daca nu pur si simplu asemenea persoane nu merita sa te agiti pt ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×