Sari la conținut
Forum Roportal
darth_traya

Eterna lupta intre punkeri si rockeri

Postări Recomandate

Hi io is mai din provincie asa si pe la mine prin oras nu prea sunt nici rockeri prea multi, ca sa nu mai vb de punkeri. Da' am fost prin Buc unde un tip, un punker m-a dus intr-o rockoteca... era super tare...

Problema era k tipu' era foarte speriat si nu stia cum sa mai plece odata de acolo. care e problema? totusi... eu nu prea am ascultat punk pana acum da' ma intriga toata chestiunea in cauza...chiar nu stiu despre ce e vorba... vreau raspunsuri...ce stiti voi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E, am auzit si eu de chestia asta, dar sincer sa fiu, n-am intalnit-o. Te gandesti ce se intampla cand se vad un doom metalist si un skinhead? Nu totdeauna iese cu bine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit de faza asta cu punkerii si metalistii. stiu ca mai demult era destul de serioasa treaba, adica se lasa cu batai, dar acum eu nu stiu sa mai fie ceva. eu as fi cam in tabara metalistilor si nu-mi place punkul dar pe oriunde am fost n-am avut necazuri. poate sunt eu subiectiv dar mai mereu aia agitati sunt punkerii....probabil oamenii vor sa creeze nitica anarhie :) . oricum mi se pare o prostie dusmania dintre punkeri si metalisti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit de faza asta cu punkerii si metalistii. stiu ca mai demult era destul de serioasa treaba, adica se lasa cu batai, dar acum eu nu stiu sa mai fie ceva. eu as fi cam in tabara metalistilor si nu-mi place punkul dar pe oriunde am fost n-am avut necazuri. poate sunt eu subiectiv dar mai mereu aia agitati sunt punkerii....probabil oamenii vor sa creeze nitica anarhie :wub: . oricum mi se pare o prostie dusmania dintre punkeri si metalisti

Hmmm.... eu una nu am nimic cu punkerii da asta am auzit. chiar de interactiuni care se lasau cu violenta , oricum se cred fff diferiti unii fata de altii...

ce face diferenta totusi de ce nu ajung la intelegere? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"eterna lupta"tine de chestii de varsta ,de psihic de teribilism ,de prostie, de prea multa energie necheltuita in directiile normale...

 

nu-i vad pe ramone si pe vicious sarind la gatul lui hetfield si al lui di maio ( nici inainte ca primii doi sa moara,cu atat mai mult acum) .A,poate pe o sticla de bere,dupa ce au baut in backstage alte 3-4 navete... da se poate.dar asta e alta poveste departe de respectiva "eterna lupta" si alte romanisme de genul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai este un topic despre aceasta tema si cel mai probabil mesajele astea vor fi duse acolo.

de ce este (sau era) un conflict intre punkeri si metalisti?ppai de tampitit presupun. muzica n-ar trebui sa aiba legatura cu asa ceva. dar unii se iau prea in seriuos si pleaca sa "creeze anarhie" sau mai stiu eu ce. si odata ce un punker a dat intr-un metalist sau invers, ceilalti s-au razbunat si tot asa. probabil a inceput de la o chestie stupida si a continuat din cauza orgoliilor prostesti :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×