Sari la conținut
Forum Roportal
tigrutza79

4 pisoi fara mamica

Postări Recomandate

Acum 3 saptamani pisica mea a fatat 4 pisoiasi. Sunt 5 zile de cand mamaica lor a murit si am probleme mari cu ei...le-am dat eu laptic dar vad ca doi dintre ei au inceput sa vomite si sa refuze hrana si sunt foarte apatici, ceilaltzi doi sunt jucausi si vioi. Va rog cine ma poate ajuta pentru ca nu vreau sa-i pierd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut tigrutza!Zici ca ai 4 pisoi orfani?Sa vedem.............1)Poti sa iei o pisica la fel.2)Poti sa aduci alta cu pui3)De ce nu-i duci pe aia care au vomitat la doctor?Mai vrei ceva?

 

Eu am un pisoi de 6 luni care e CALIENTE!

 

Poti sa-ti pui o imagine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la doctor dar spera sa nu fie ceva grav probabil e de la schimbul brusc de hrana...era bine daca mai puteau sa suga de la mama lor macar pana la o luna....A...si mi-am pus la avatar unul din pisoi, pe care vreau sa-l pastrez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saraci pisoi,mie mila de ei findca dupa poza pe care ai pus-o la avatar is frumosi tare :crazy: :o: si iti vreau tot binele,nu vreau ca macar unu sa moara fiindca stim cu toti cum ne-am simti daca mama noastra ne-ar muri toata inima noastra ar fi in negru,in doliu.Mie mila de acei pisoi si as vrea sa nu fie ceva foarte grav cu acei doi pisoi care vomita nu vreau sa moara.Fi tare si fa tot posibilul,dar tinene la curent cu toate informatiile scuze ca vorbesc in numele celorlalti spe sa nu va suparati :o:.FA TOT POSIBILUL SI TOT BINELE ACELOR MICI PISICI!!!SA AI GRIJA DE ELE PLSZZ

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fi atenta ca puii nu ai voie lapte de care bem noi!! pot sa moara din cauza lactozei(daca nu ma insel ca asa se numeste)....vomita si fac diaree. Cauta pe net mai multe detalii ...mi se pare ca si in farmaciile pt oameni gasesti lapte fara lactoza. Caut si eu si daca gasesc ceva revin.

 

 

Poti incerca: Reteta de lapte pentru pisici:200 ml lapte+1 lingurita smantana+putina sare+o lingurita de miere+un galbenus crud de ou +10 picaturi de lamaie. (luata de pe un alt forum)

dar cel mai indicat e laptele special pt pisoy de la Royal Canin, Vital milk parca.

Incearca si cu mancare umeda pentru pui ca deja sunt marisori. Apa sa fie fiarta inainte sa le dai sa bea.

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doctorul mi-a spus ca am voie sa-i dau lapte din asta care mancam noi da sa fie cat mai gras....exista un anumit lapte special pentru pisoi dar nu aveau in cabinet.

Ma duc si maine cu ei. Pana acum au fost putin cam ametiti ca le-a facut injectii saracii, da acum dorm...Doamne Ajuta!! Va multumesc ca-mi sunteti alaturi, chiar aveam nevoie, sunt o mare iubitoare de animale de aia ma agit atat :crazy: ...va tin la curent!! 220v

Editat de tigrutza79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doctorul mi-a spus ca am voie sa-i dau lapte din asta care mancam noi da sa fie cat mai gras....exista un anumit lapte special pentru pisoi dar nu aveau in cabinet.

Ma duc si maine cu ei. Pana acum au fost putin cam ametiti ca le-a facut injectii saracii, da acum dorm...Doamne Ajuta!!

 

 

si eu am pisici.... si mie mi s'a interzis clar sa nu le dau lapte de vaca!! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alta alternativa nu exista...Dar oricum am incredere in el din moment ce mi-a salvat doua animale de la moarte....Un caine cu parvo si un motan care facuse blocaj renal...Asa stiam si eu ca nu prea e indicat laptele de vaca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×