Sari la conținut
Forum Roportal
axl

Linkuri decorat casa

Postări Recomandate

Hello tuturor roportalienilor , ce rugaminte am ,vreau sa aflu si eu cateva adrese (cu imagini ar fii bestial)despre combinatii de gresie sau design .Adicatelea sa imi fac o ideee cum sa imi decorez casa.Va multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello tuturor roportalienilor , ce rugaminte am ,vreau sa aflu si eu cateva adrese (cu imagini ar fii bestial)despre combinatii de gresie sau design .Adicatelea sa imi fac o ideee cum sa imi decorez casa.Va multumesc anticipat

 

Aceeasi rugaminte am postat-o si eu acum cateva zile,dar nimeni nu m-a luat in seama! :rot: Ma chinuiesc de una singura sa adun idei din care sa pot alege; deocamdata am gasit misiuneacasa.ro,cate ceva gasesti si acolo, sau la 1001case.ro .Nu e suficient ( pt.mine cel putin),dar e ceva... :lol2:

Daca gasesti tu ceva mai bun,help!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am tot cautat dar mi-ar fi fost de ajutor cateva link-uri .am mai gasit astea gresiesifaianta.ro gresie-faianta.com alfaconstruct.ro nu stiu cat te ajuta dardecat nimik e bun si asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am tot cautat dar mi-ar fi fost de ajutor cateva link-uri .am mai gasit astea gresiesifaianta.ro gresie-faianta.com alfaconstruct.ro nu stiu cat te ajuta dardecat nimik e bun si asta

 

 

Ce parte al casei vrei sa decorezi si ce ai vrea sa stii. Din ce material este locul pe care vrei sa decorezi ???

Daca baie sau bucatarie: sint absolut 100% uscate acele suprafete ??? altfel cade inapoi pe tine.

 

De cumpara la magazinul de specialitate o coala imensa de lemn de vreo 5 mm si se acopera frema daca este constructie de lemn sau ori ce alt material ar fi pe dedesubt. Peste asta vine o alta coala de perete uscat pe care-l fixezi pe scandura sa absoarbe viitoarele probleme si sa nu strice peretele imediat.

 

Daca te-ai hotarit ce vrei sa instalezi si stii cate colturi ai ce cumparat pentru baie si loc de sapun si ce mai vrei sa fie pe peretele de faianta, incepi din coltul stang de sus sa lipesti tilele, intai pe cele intregi si pe urma le faci taieturile. Ca sa le tai trebuie sa ai o masina care se inchiriaza pe aici sau ei iti taie daca stii exact unde ??? Distanta intre bucatile mici este de 3 mm pe perete loc pentru grout, pui ceva intre ca spatiul sa fie egal. De la primul tile depinde si restul, este important cum l-ai asezat, in spate au niste semne

care-i partea de sus si unde vine dar mai citeste si aici pe site si poti intreba forumistii.

 

Cand pui un matreial nou ori unde in casa, arunca tot ce este vechi in acea zona sa nu-ti para rau.

 

Succes !!! Dupa 3 zile se pune grout-ul !!! Iei un burete mare si cat cuprinde din material incepi tot de sus sa umpli golurile, te duci cu buretele peste tot pe tiles ca se cutata foarte usor dar nu fii zgarcit cu grout.

 

http://www.diynot.com/pages/de/de024.php Succes la treaba !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat pe site-urile propuse,am vazut cate ceva...

Eu vreau sa modernizez holul si bucataria,sa le amenajez intr-un spatiu aprox.comun,si vreau ceva care sigur sa-mi placa si peste cativa ani,sa fie cald si luminos,primitor si vesel(dar nu tipator!)...Sunt cam pretentioasa,asa-i?

Dacamai gasesc ceva,va anunt :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca nu gasiti acolo ce va trebuie postati aici site amenajari interioare

ce doriti sa contina?? ce ati vrea sa gasiti intr-un site

 

pardon..aici...http://www.roportal.ro/discutii/ftopic17008.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×