Sari la conținut
Forum Roportal
deeana

va rog ajutati-ma

Postări Recomandate

salutare!sunt foarte speriata ca pt prima oara in viata mea am avut 2 zile cumplite,cu rauri extraordinari de mari,cel putin ieri si o gura de apa daca o ingiteam o dadeam afara.azi m-am trezit un pic mai bine dar se pare ca daca stau mai mult de 5 min in picioare mi se face iar rau,ma dor toate oasele ,parca sunt ametita si greata persista incontinuu,nu ma pot atinge de mancare.doctora mea este in concediu si nu am la cine sa apelez,va rog indrumati-ma ce sa fac ca ma simt foarte rau! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna deeana.Cel mai bine ar fi sa apelezi la un medic ,dar daca nu se poate ,e bine mai intai sa te linistesti putin sa iei un antivomitiv (de preferinta supozitor) si incearca sa bei cate putin ceai neindulcit ,cu lingurita sa nu te deshidratezi.Faci tratament cu interferon sau tie rau de la vreo criza de fiere? Oricum daca nu-ti trece e bine sa mergi la un serviciu de urgenta unde ei stiu ce sa faca. SI NU TE PANICA INTOTDEAUNA EXISTA SOLUTII.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut astfel de crize de rau inexplicabil, cu ameteli, stari de voma, dureri de cap, singurul remediu a fost sa vomit cat mai repede apoi sa beau ceai sau apa plata si daca e cazul sa vomit iar, apoi sa stau intins in pat cat mai mult, sa incerc sa dorm, cat mai putin stres, a durat de fiecare data cateva ore sau pana dimineata, apoi mi-am revenit.

Probabil ca sunt stari dotorate functionarii defectuoase a ficatului sau bilei, nu cred ca au neaparat legatura cu tratamentul cu interferon si ribav. (eu sunt in luna a 6-a de trat.) pentru ca am avut astfel de stari si inainte de a incepe si acum.

E bine sa mergi la medic cand iti revii si sa faci analizele complete, sa incerci sa gasesti cauza !

Eu am mers anul trecut in septembrie la medic pentru niste amorteli, crampe musculare si carcei la picioare, si cate odata o stare de oboseala inexplicabila, si dupa o sumedenie de analize am fost depistat cu hepatita c, altceva nu ma supara.

Acum sunt multumit ca am descoperit din timp boala pana nu a fost in stadiu mai avansat, am trecut cu bine de jumatatea tratamentului, fara a fi nevoie sa stau in concediu medical si sper sa scap de acest virus cat mai curand.

Va doresc tuturor tenacitate in urmarea tratamentului si un "nedetectabil" pe viata !

 

 

 

salutare!sunt foarte speriata ca pt prima oara in viata mea am avut 2 zile cumplite,cu rauri extraordinari de mari,cel putin ieri si o gura de apa daca o ingiteam o dadeam afara.azi m-am trezit un pic mai bine dar se pare ca daca stau mai mult de 5 min in picioare mi se face iar rau,ma dor toate oasele ,parca sunt ametita si greata persista incontinuu,nu ma pot atinge de mancare.doctora mea este in concediu si nu am la cine sa apelez,va rog indrumati-ma ce sa fac ca ma simt foarte rau! :airkiss:
Editat de Costin1805

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Costin,

Este posibil ca tulburarile digestive sa fie consecinte ale migrenei. Am patit si eu de 2-3 ori in timpul tratamentului si medicul asta mi-a zis. Nu stiu de unde "vin" migrenele...

Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare!sunt foarte speriata ca pt prima oara in viata mea am avut 2 zile cumplite,cu rauri extraordinari de mari,cel putin ieri si o gura de apa daca o ingiteam o dadeam afara.azi m-am trezit un pic mai bine dar se pare ca daca stau mai mult de 5 min in picioare mi se face iar rau,ma dor toate oasele ,parca sunt ametita si greata persista incontinuu,nu ma pot atinge de mancare.doctora mea este in concediu si nu am la cine sa apelez,va rog indrumati-ma ce sa fac ca ma simt foarte rau! :spiteful:
Buna, imi pare rau sa vad ca atitia oameni sufera de hepatita C si refuza cu indirjire sa recurga la un tratament naturist cu reale efecte benefice.Socrul si soacra mea aru aceasta boala iar tratamentul de care vorbesc le este foarte benefic.Toata lumea stie ca urmind acest tratament nu dispare virusul din organism dar faptul ca te scuteste de suferinta si iti da sansa sa fii un purtator sanatos nu conteaza?nu este important?Nu ma refer neaparat la tine fiindca nu te cunosc si nu-ti cunosc parerea despre produsele naturiste dar am primit de pe acest forum un mesaj cum ca nu am voie sa recomand niciun fel de tratament naturist celor ce sufera de aceasta boala.E ca si cum acesti oameni in loc sa construiasca poduri in jurul lor si sa le dea sansa celor din jur sa-i ajute, construiesc ziduri si sunt hotariti sa devina martiri .Foloseste cuiva acest lucru ?eu stiu ca acest tratament AJUTA SI IMBUNATATESTE starea celor bonlavi de aceasta boala cumplita si nu pot accepta ca nu se lasa ajutati.Imi pare rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am primit de pe acest forum un mesaj cum ca nu am voie sa recomand niciun fel de tratament naturist celor ce sufera de aceasta boala.

 

Dana,

Spune-ne si noua cine da voie si interzice pe forumul asta. Te rog!

Adresa: danielmunteanu@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai intrebarea ta Elandi, e doar retorica, se stie de mult raspunsul :

 

"material din myforum, Stalpul infamiei:

dmb

Administrator

 

Noutăţi de la useru nou (Dana Ignat) de mai sus care după ce a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cum eu urmaresc toate forumurile din lume şi le am sub control ...nu putea să-mi scape!

 

Poate-i aranjam un turn de control al forumurilor pe la damblagii.

Sau mai bine, cum zicea bunicu', "din fata nebunului sa fugi si cu caru' incarcat".

 

Pana la urma poate-mi scrie dana ignat ce recomanda.

 

Sanatate la toate etajele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate-i aranjam un turn de control al forumurilor pe la damblagii.

Sau mai bine, cum zicea bunicu', "din fata nebunului sa fugi si cu caru' incarcat".

 

Drag Elandi,

sper că nu eşti m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×