Sari la conținut
Forum Roportal
SweeT_CanDy

Colegii / Colegele..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.Sunt noua pe forum si rog sa fie sters topicul daca mai exista unul asemanator.

Sunt o proaspata absolventa a Facultatii de.. (nu conteaza)..si sunt la primul meu job.Media de varsta a colegilor mei este de 25 de ani.Suntem doar 2 fete si 5 baieti in birou(avem birou comun).Cat de intimi ar trebui sa fim la locul de munca cu colegii/colegele?

Mie mi se pare deplasat cand un coleg vine pe la spate si imi bea cafeaua - nu suport sa bea cineva strain din paharul din care eu am baut jumatate(si mai am de gand sa beau pana termin :friends: ).Nu suport sa imi ia vreun coleg telefonul mobil si sa cotrobaie prin mesaje.Nu suport sa vina si sa inceapa sa ma gadile.

Din cate imi dau seama 3 dintre colegi ar vrea ceva mai mult decat simpla amicitie din partea mea.Cum pot sa ii fac sa inteleaga ca eu nu imi doresc aa ceva?

Asa se intampla la toate birourile?Sunt eu paranoica?

Multumesc anticipat. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna.Sunt noua pe forum.....

wellcome ;)

si rog sa fie sters topicul daca mai exista unul asemanator.

nu cred... chiar ma gandeam cand va apare si un asemenea subiect... :o:

Sunt o proaspata absolventa a Facultatii de.. (nu conteaza)..si sunt la primul meu job.Media de varsta a colegilor mei este de 25 de ani.Suntem doar 2 fete si 5 baieti in birou(avem birou comun).Cat de intimi ar trebui sa fim la locul de munca cu colegii/colegele?

intimi ? cum adica intimi ? intimitatea presupune ... un ceva specific !?

Mie mi se pare deplasat cand un coleg vine pe la spate si imi bea cafeaua - nu suport sa bea cineva strain din paharul din care eu am baut jumatate(si mai am de gand sa beau pana termin :D ).

stii reclama de la 7up ?

... poate ca-i place sa bea dupa tine ! :friends:

Nu suport sa imi ia vreun coleg telefonul mobil si sa cotrobaie prin mesaje.Nu suport sa vina si sa inceapa sa ma gadile.

moama... si le permiti ?

Din cate imi dau seama 3 dintre colegi ar vrea ceva mai mult decat simpla amicitie din partea mea.Cum pot sa ii fac sa inteleaga ca eu nu imi doresc aa ceva?

Asa se intampla la toate birourile?Sunt eu paranoica?

Multumesc anticipat. :flowers:

intai cu frumosul... insa nu la modul "pisoias" , iar apoi ... doua peste ochi si ai rezolvat problema !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa se intampla la toate birourile?Sunt eu paranoica?

Multumesc anticipat. :flowers:

 

Oh... se cheama integrare :o:

Si sigur in al meu se intampla, doar ca procentul e chiar invers ... un barbat la 10 femei. NU iti doresti sa auzi toate tampeniile lor si glumele :friends:

Dar una peste alta e ok atata timp cat stii sa pastrezi anumite distante.

Mi-ai amintit ca maine ma duc la bazin cu colega mea de birou ... (dar ea macar imi aduce cafeaua la birou dimineata )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oh... se cheama integrare :o:

Si sigur in al meu se intampla, doar ca procentul e chiar invers ... un barbat la 10 femei. NU iti doresti sa auzi toate tampeniile lor si glumele :friends:

Dar una peste alta e ok atata timp cat stii sa pastrezi anumite distante.

Mi-ai amintit ca maine ma duc la bazin cu colega mea de birou ... (dar ea macar imi aduce cafeaua la birou dimineata )

a... cum adica : "ea macar imi aduce cafeaua la birou dimineata" ??? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica e mai de gasca decat celelalte ... asta inseamna "macar" :flowers:

 

fa-ma sa pricep...te rog !

adica daca o colega nu iti aduce cafeaua... nu e de gasca ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wellcome ;)

 

 

intimi ? cum adica intimi ? intimitatea presupune ... un ceva specific !?

 

stii reclama de la 7up ?

... poate ca-i place sa bea dupa tine ! :o:

 

moama... si le permiti ?

 

intai cu frumosul... insa nu la modul "pisoias" , iar apoi ... doua peste ochi si ai rezolvat problema !

 

 

Multumest (Pt wellcome) :friends:

Intimi in sensul de apropiati.Stiu sa si glumesc dar sa stau si serioasa cand se pune problema,mai ales ca suntem toti de varste apropiate.

Nu le permit,incerc sa fiu draguta dar vad ca ei continua cu comportamentul asta pueril.Nu ca as fi eu marea matura (cu accent pe al doilea a :D ) dar totusi..Cu frumosul nu sunt obisnuiti cred.

 

Oh... se cheama integrare :beach:

Si sigur in al meu se intampla, doar ca procentul e chiar invers ... un barbat la 10 femei. NU iti doresti sa auzi toate tampeniile lor si glumele :)

Dar una peste alta e ok atata timp cat stii sa pastrezi anumite distante.

Mi-ai amintit ca maine ma duc la bazin cu colega mea de birou ... (dar ea macar imi aduce cafeaua la birou dimineata )

Eu ma integrez destul de repede in orice mediu.Sunt si eu f glumeata dar nu atat incat sa atentez la paharele si telefoanele celorlalti. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fa-ma sa pricep...te rog !

adica daca o colega nu iti aduce cafeaua... nu e de gasca ????

 

:flowers:

 

O dam in offtopic ...

Daca din 10 colege ... toate sunt la fel... cum o diferentiezi pe cea mai de gasca ? :o:

Vezi ca ai predispozitia sa pui altfel ... accentul :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumest (Pt wellcome) :friends:

Intimi in sensul de apropiati.Stiu sa si glumesc dar sa stau si serioasa cand se pune problema,mai ales ca suntem toti de varste apropiate.

Nu le permit,incerc sa fiu draguta dar vad ca ei continua cu comportamentul asta pueril.Nu ca as fi eu marea matura (cu accent pe al doilea a :o: ) dar totusi..Cu frumosul nu sunt obisnuiti cred.

Eu ma integrez destul de repede in orice mediu.Sunt si eu f glumeata dar nu atat incat sa atentez la paharele si telefoanele celorlalti. :flowers:

 

in mod cert, locul unde ne desfasuram activitatea , privit din perspectiva timpului petrecut ... ne intereseaza in mod direct.

insa... atat timp cat le vei permite acele "glumite" nevinovate din puinctul lor de vedere... lucrurile nu se vor schiomba. mai mult... vor degenera intr-un fel sau altul.

totul va depinde de atitudinea ta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma integrez destul de repede in orice mediu.Sunt si eu f glumeata dar nu atat incat sa atentez la paharele si telefoanele celorlalti. :flowers:

 

Super daca esti glumeata.

Asta inseamna ca o sa iei toate draciile colegilor drept glume ... si problema s-a incheiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×