Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca iti vopsesti radacinile, adica doar iti reimprospatezi vechea nuanta, da..poti.

In cazul unei schimbari de culoare, stiam ca exista riscul sa nu iti prinda deloc sau sa iti iasa total altceva..

Asa am auzit, eu una am evitat acea perioada :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deobicei nu prinde vopseau pe par cand esti pe stop

 

 

 

De asta n-am auzit, insa pe vremuri se zvonea ca femeilor gravide nu se va reusi vopsirea, insa ....

eu m-am vopsit si nimic nu s-a intimplat !!! am reusit foarte bine, adica la coafor ca am avut par foarte lung. Coafeza mi-a aspus ca ea nu dezbate cu clientele principiile lor !!!

 

Vopseaua NU prinde parul daca: parul original este mai inchis la culoare decat culoarea la care vrei sa-ti colorezi parul.

Daca m-ai facut in prealabil o dezcolorare sau daca nu demult a fost vopsit parul !!!

 

Mai este si riscul daca parul a fost facut cret cu solutie de permanent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) eu am pierdut sarcina cand m-am vopsit :D

 

 

 

Nu ma mira deloc !!! Daca o gravida te vede asa mascat si vopsit ca pe avatar :) !!! isi pierde si identitatea de frica !!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: ma pot vopsi daca sunt la m........ stiti voi fetele

 

Eu m-am vopsit si totul a fost ok. :huh:

 

Chiar si in timpul sarcinii m-am vopsit si nu am avut probleme.Medicul ginecolog mi-a comunicat ca nu are nici o legatura vopsitul parului cu sanatatea copilului. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit in revista eva ca nu trebuie sa te vopsesti atunci cand esti pe stop deoarece parul, dar si pielea capului, are nevoie de protectie speciala in timpul vopsirii.

dar eu n-am tinut cont de asta si tot m-am vopsit. n-am observat nici un efect. poate chiar mai bine a fost. dar totul consta in ce vopsea folosesti si ce balsam.

aici un link despre ingrijirea parului: eva.ro

Editat de markala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×