Sari la conținut
Forum Roportal
cocutza

Programare ciclu menstrual ?

Postări Recomandate

Buna fetelor,

 

Poate cineva sa-mi spuna daca poate fi programat ciclul ? In sensul ca vrei sa-ti apara mai repede sau mai tarziu intr-o anumita luna, atunci cand ai un eveniment important si numai de asta n-ai nevoie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu cu anticoncetionale..eu am folosit anull trecut cand am fost la mare si l-am intazioat cu vreo 8 sau 9 zile.du-te la o farmacie sau la un ginecolog si iti spune..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din cate stiu eu cu anticoncetionale..eu am folosit anul trecut cand am fost la mare si l-am intazioat cu vreo 8 sau 9 zile.du-te la o farmacie sau la un ginecolog si iti spune..

 

:friends: cineva n-a fost cuminte la mare :good: , doar ca trebuie sa ai relatii stabile daca nu folosesti prezervativul si testare anti ITS lunar sau minim 4 luni

Mergi la un medic mai bine cu pastilele nu te poti juca.

 

corect

 

Desigur ca am sa merg la un medic , voiam doar sa stiu daca exista posibilitatea asta, nu voiam sa rada ala de mine !

daca rade de tine atunci se semne ca trebe schimbat indiferent despre ce sau cine e vb :doh:

Editat de master_mind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:friends: cineva n-a fost cuminte la mare :good: , doar ca trebuie sa ai relatii stabile daca nu folosesti prezervativul si testare anti ITS lunar sau minim 4 luni

corect

daca rade de tine atunci se semne ca trebe schimbat indiferent despre ce sau cine e vb :doh:

 

 

"daca rade de tine atunci se semne ca trebe schimbat indiferent despre ce sau cine e vb "

 

- despre medic era vorba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am dat seama dar am extrapolat si am venit cu completare ca indiferent cine ar fii medic , psiholog, profesor , anagajtor etc dai next :friends: ...si ai grija cu relatia stabila :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-am dat seama dar am extrapolat si am venit cu completare ca indiferent cine ar fii medic , psiholog, profesor , anagajtor etc dai next :friends: ...si ai grija cu relatia stabila :good:

 

nu inteleg ce vrei sa spui cu relatia stabila ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu la nunta trebuia normal sa fiu in perioada critica... am fost cu o luna inainte la ginecolog si mi'a prescris anticonceptionale (jasmine). Le-am intrerupt imediat dupa nunta pt ca eu nu am voie sa iau asemenea medicamente din cauza bolii. Am luat in total 10 pastile. Nu s'a dereglat nimic, totul e ca inainte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu pilule anticonceptonale se poate intarzia ciclul. Eu luam din acelea de 21 de zile cu o saptamana de pauza, si cand mi se termina folia incepeam alta, in loc sa fac pauza de 7 zile in care trebuia sa-mi vina. Nu am facut asa decat de doua ori, ca nu e de joaca cu organismul. Nu am avut probleme.

Poti inteba doctorul, si cel mai bne e sa faci cum zice el.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×