Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
ady_maris

<EU SUNT >

Rate this topic

Recommended Posts

...:crazy:...:good: .... :crazy: ...:good: ...8)...:(... ;) ... :lol2:

Ontopic : mda,Dzeu este cel ce este,atotputernic si maret...asta o stiu cei care Il cunosc....si??? :)

Edited by annacondor

Este de admirat insistenta cu care ne tot bombardati cu citate biblice fara nici un rost.

Iata o problema de cea mai simpla logica:

Daca ar fi sa acceptam ineptia ca Dumnezeu a inspirat scrierea Bibliei ..... atunci implicit avem si urmatoarea problema:

1) Se stie ca textele Bibliei au fost manipulate de catre oamenii si nu mai reprezinta mesajul Domnului ci interesul clerului. (vezi nenumaratele concilii)

2) Maniat dre aceasta "facatura" Dumnezeu adevarat Creatorul a mai scris inca o carte, o noua carte sfanta cunoscuta de noi sub numele de Coran ....daca vrei sa ne citezi cate ceva din "parerile Domnului" atunci de ce nu ne citesti din Coran ? Sau ultima carte a Domnului scrisa pentru noi pamantenii nu e valabila caci nu e inca marsavita de cler?

Eu nu sunt nici musulman nici ateu ... dar daca e sa masuram cu unitati corecte de masura ... pai atiunci sa nu citam din "cartea veche" a Domnului caci a aparut o editie noua ... adaugita si revizuita de insusi Creatorul.

Sau poate vrei sa zici ca acea carte nu a fost scrisa pentru noi ....? Si ca in Coran se specifica clar ca ea este doar pentru arabi ... tot asa cum Dumnezeul din vechiul testament nu era unul al nostru al romanilor ci unul al evreilor!

Deci asteptam sa te pui la curent cu "noul cuvant al Domnuluoi" si sa ne citezi la fel de insistent din "Cartea lui"

...:)...:boredom: .... :beach: ...:lazy: ...:read:...:fingers:... :( ...

Ontopic : mda,Dzeu este cel ce este,atotputernic si maret...asta o stiu cei care Il cunosc....si??? :doh:

:offtopic:

si tu esti o pacatoasa care nu vede calea cea stramta si n-are chef decat de glume si nu realizeaza ca copy-paste-urile aste sunt ffff. importante si sunt oferta speciala care n-o sa mai fie niciodata ever again si oricum nu stii ce vorbesti si ma intreb ce naiba tot scriu eu aici si hai sa vorbim despre sex cum deja mi s-a sugerat voalat ca numa' la asta ma duce capul.

:suicide:

Deci asteptam sa te pui la curent cu "noul cuvant al Domnuluoi" si sa ne citezi la fel de insistent din "Cartea lui"

NUUUUUUUUUUUUUUUUU....

Este de admirat insistenta cu care ne tot bombardati cu citate biblice fara nici un rost.

Da de ce este o ineptie mami?? :)

Iata o problema de cea mai simpla logica:

Daca ar fi sa acceptam ineptia ca Dumnezeu a inspirat scrierea Bibliei ..... atunci implicit avem si urmatoarea problema:

1) Se stie ca textele Bibliei au fost manipulate de catre oamenii si nu mai reprezinta mesajul Domnului ci interesul clerului. (vezi nenumaratele concilii)

Adu-mi si mie acele concilii sa le avd,ce anume s-a manipulat si nu reprezinta Cuvantul dnului? :P

2) Maniat de aceasta "facatura" Dumnezeu adevarat Creatorul a mai scris inca o carte, o noua carte sfanta cunoscuta de noi sub numele de Coran ....

:lazy:

Vaaaaaaiiiii,ai comparat vreodata cele doua biblii sa vezi ca nu vorbeste despre acelasi Dzeu???Si ca Dzeul lor e total diferit?

daca vrei sa ne citezi cate ceva din "parerile Domnului" atunci de ce nu ne citesti din Coran ?

Pai alea is parerile lui Mohamed,nu ale Domnului !

Sau ultima carte a Domnului scrisa pentru noi pamantenii nu e valabila caci nu e inca marsavita de cler?

Care cler ? Care ultima carte a Domnului? :fingers:

Ai stat tu de vorba cu Dzeu si ti-a spus ca a trimis ultima lui carte prin Mohamed?

Ca asa e si cartea lui nenea Smith, cum ca Isus Cristos traieste in America :soc:

Eu nu sunt nici musulman nici ateu ... dar daca e sa masuram cu unitati corecte de masura ... pai atiunci sa nu citam din "cartea veche" a Domnului caci a aparut o editie noua ... adaugita si revizuita de insusi Creatorul.

:read: Buna!! :(

Sau poate vrei sa zici ca acea carte nu a fost scrisa pentru noi ....?

nu,nu a fost scrisa ptr noi :)

Si ca in Coran se specifica clar ca ea este doar pentru arabi ... tot asa cum Dumnezeul din vechiul testament nu era unul al nostru al romanilor ci unul al evreilor!

Daca ai citi cu atentie in vechiul cat si in noul testament ai vedea ca scrie de multe ori ca Dzeu vrea lauda de la toate neamurile,iar in N.T. e ft clar in privinta mantuirii data tuturor neamurilor,nu doar evreilor ;)

asteapta ... mult si bine! (eu prefer sa caut ceva mai bun de facut! :beach: )

:)

si tu esti o pacatoasa care nu vede calea cea stramta si n-are chef decat de glume si nu realizeaza ca copy-paste-urile aste sunt ffff. importante si sunt oferta speciala care n-o sa mai fie niciodata ever again si oricum nu stii ce vorbesti si ma intreb ce naiba tot scriu eu aici si hai sa vorbim despre sex cum deja mi s-a sugerat voalat ca numa' la asta ma duce capul.

:suicide: Mami...era sa te cred....ca adica vorbesti serios.... :boredom: ,pana am ajuns la cuvantul oferta speciala :doh:

Si hai...acuma vb despre sex? Ca daca numai la asta te duce capul... :)

:offtopic:

NUUUUUUUUUUUUUUUUU....

asa am zis si eu! ;)

tata, se pocaia 6 zile pentru a pacatui o zi. :offtopic:

eu, pacatuiesc 6 zile pentru a ma pocai o zi. :)

tata, se pocaia 6 zile pentru a pacatui o zi. :offtopic:

eu, pacatuiesc 6 zile pentru a ma pocai o zi. :)

Ceea ce postezi ... ma inspaimanta ...adica ei au Dumnezeul Lor si noi il avem pe al nostru ... e cumplit ... nu stiam pana acum ca universul a fost creat de doi Dumnezei ...al lor si al nostru.....

Culmea e daca la ei se stie ca mesajul a fost preluat de catre Mahomed ... la noi mesajul divin a fost preluat de catre Moise de le o tufa care ardea si despre care el Moise zicea ca e insusi Dumnazeu ... ha haha sa te stici de ras nu alta.

In plus la noi Fiul Domnului ... chiar Dumnezeu Adevarat ... nu a auzit niciodata de cartea sfanta a Tatalui Sau Biblia... cum iti explici atat nerecunostinta din parte lui Dumnezeu Fiul vis a vis de "sfanta carte" a Tatalui Sau?

Despre Concill .... vei primi in curand linkurile care sa te lumineze :suicide:

Sau poate imi recomanzi si mie pasajele din Biblie in care Isus ne interpreteaza pasajele din Facere ... sau ma rog Geneuza ?

Si hai...acuma vb despre sex? Ca daca numai la asta te duce capul... :offtopic:

asa am zis si eu! :suicide:

da... prima fraza constructiva din topicul asta !

:)

Ceea ce postezi ... ma inspaimanta ...adica ei au Dumnezeul Lor si noi il avem pe al nostru ... e cumplit ... nu stiam pana acum ca universul a fost creat de doi Dumnezei ...al lor si al nostru.....

nu nu nu,ai inteles gresit :offtopic: Am zis doar ca Dzeul Bibliei si Dzeul Coranului nu e acelasi.

Nu am zis ca sunt doi Dzei.

Dar na' unul care se uita de pe gard si zice ca cioara e gri,doar ca asa o vede el... :beach:

Culmea e daca la ei se stie ca mesajul a fost preluat de catre Mahomed ... la noi mesajul divin a fost preluat de catre Moise de le o tufa care ardea si despre care el Moise zicea ca e insusi Dumnazeu ... ha haha sa te stici de ras nu alta.

Strica-te tu de ras,daca asa vrei tu :boredom:

In plus la noi Fiul Domnului ... chiar Dumnezeu Adevarat ... nu a auzit niciodata de cartea sfanta a Tatalui Sau Biblia... cum iti explici atat nerecunostinta din parte lui Dumnezeu Fiul vis a vis de "sfanta carte" a Tatalui Sau?

asta de unde ai mai scos-o?

Tot concluziile tale? :fingers:

Despre Concill .... vei primi in curand linkurile care sa te lumineze :)

multumesc frumos,abia astept :lazy:

Sau poate imi recomanzi si mie pasajele din Biblie in care Isus ne interpreteaza pasajele din Facere ... sau ma rog Geneuza ?

Interpretare iti apartine doar tie...te pricepi de minune la asa ceva :suicide:

[ :) Eu am zis sa imi dai si mie citatele din Biblie in care Isus ne predica din cartea Tatalui sau ..... DIN BIBLIE .... caci doar Biblia e Cartea Tatalui Sau .... Si Isus referitor la Biblie ... liniste ... nimic nici o referire niciunde!

O predica de a lui Isus in care sa ne vorbeasca cum Tatal sau a facut pamantul in 7 zile si alte probleme din activitatea revolutionara a Tatalui sau ....

Pai cu atat mai mult se impune ca El sa ne pomeneasca despre Creatie ... caci insusi Christos era deja prezen la aceasta ... ca si duh bineinteles ... dar oricum trebuie sa fie motivat sa ne povesteasca si citeze din Biblie ... caci e cartea "Sfanta" a Tatalui Sau !!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this