Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

de ce noi oamenii nu ramanem cu prima dragoste?

Evaluează acest topic

sunteti acum cu prima persoana iubita ?  

75 membri au votat

  1. 1. ati ramas impreuna?

    • da
      17
    • nu
      52
    • urmeaza
      6


Postări Recomandate

Propun acest topic,pentru ca sunt foarte curios sa aflu si sa comentez pe aceasta problema: cate persoane dtre noi au ramas cu prima lor dragoste pe care au avuto inca din copilarie si cate persoane pur si simpu nu au mai dat importanta sau s-au obisnuit cu ideia ca e mai bine sa urmeze o alta cale spre viitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate ca acea iubire era imposibila pe vremea aceea. si de fapt nu o putem numi iubire... e prea mult spus. iubirea implica si o anumita responsabilitate pe care un copil mic nu o are.

prima mea "iubire" pot sa zic ca a fost un baiat dintr-un sat departe de Bucuresti. sper ca va dati cu totii seama ca ar fi fost imposibil sa ramanem impreuna... a fost o chestie de o vara (poate doua) care insa se petrecea doar atat timp cat eram eu la tara.

a fost insa o experienta placuta :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu..da.

Mi-am cunoscut sotul cand aveam 16 ani :lol2: ... m-a crescut, m-a vrajit...si culmea..m-a luat si de sotie :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima iubire a fost in scoala generala cand o colega a venit la mine si mi-a la ureche intr-o pauza daca vreau cand vom fi mari sa devenim sot si sotie. Am raspuns DA in secunda urmatoare pentru ca fata imi placea si vroiam sa fie "gacica" mea atunci. Celellalte iubiri adevarate au fost si ele primele in felul lor, cu fiecare noua iubire mai faceam ceva pentru prima oara si nu am ramas impreuna pentru ca nu a fost sa fie. Stiu ca e ciudat dar chiar nu am o iubire care sa zic sigur da ea: a fost prima mare mea iubire. Dar spre surprinderea mea cel mai rau imi pare dupa o iubire care s-a terminat inainte de-a incepe acuma de curand. Nu pot sa zic ca e prima mare iubire a mea pentru ca totul a fost f scurt (1 sapt) dar in period aceea am fost alt om. , de nerecunoscut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu..da.

Mi-am cunoscut sotul cand aveam 16 ani :lol2: ... m-a crescut, m-a vrajit...si culmea..m-a luat si de sotie :crazy:

Esti un caz aparte... :(... Dar de obicei oamenii nu sint pregatiti pentru prima dragoste. Trebuie sa invete din esecuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti un caz aparte... :(... Dar de obicei oamenii nu sint pregatiti pentru prima dragoste. Trebuie sa invete din esecuri.

Sunt multi care se casatoresc cu primii... :lol2:

De multe ori ma intrebam cum de am avut eu asa noroc sa dau peste primul..si bun...altii cauta o viata intreaga si tot singuri sunt.

De cele mai multe trebuie sa ni se intample lucruri neplacute sa apreciem la adevarat valoare ce avem langa noi. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propun acest topic,pentru ca sunt foarte curios sa aflu si sa comentez pe aceasta problema: cate persoane dtre noi au ramas cu prima lor dragoste pe care au avuto inca din copilarie si cate persoane pur si simpu nu au mai dat importanta sau s-au obisnuit cu ideia ca e mai bine sa urmeze o alta cale spre viitor

nu ramai cu prima dragoste pt ca se intampla la o varsta prea frageda si nu ai idee de multe lucruri, esti ca un copil mic care invata pt prima oara sa mearga.....cat sa ai cand te loveste prima oara 14-15-16 ani? ce stii tu atunci despre lume,viata si sentimente? mai nimic , totul este perceput la nivel "inocent" esti ca o foaie imaculata pe care se scriu sentimente, numai ca realitatea este alta....odata cu maturizarea viziunea asupra lumii se va schi9mba si implicit asupra persoanei pe care o iubesti si s-ar putea ca ea sa nu mai corespunda viziunilor si viselor tale actuale.....de multe ori te indragostesti si peste cativa ani te uiti la persoane respectiva si iti zici ca nu are cum sa iti fi placut persoana respectiva....rrealitatea trece dincolo de noi la varste fragede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... sunt foarte curios sa aflu cate persoane au ramas cu prima lor dragoste pe care au avuto inca

din copilarie

 

 

Dragoste din copilarie ?!?!? n-am auzit pana cum o relatie asa de stabila doar al regilor care erau si verisori primi si erau casatoriti pentru motive de Stat. Ana celor 1000 de nopti sau zile este una din cele mai reusite uniuni de acest tip urmat de multe altele, insa-mi sta mintea in loc cum de te-ai gandit la asa un topic ???

 

Poate voiai sa ne intrebi cat a durat prima dragoste ??? sau o variatiune pe aceastea tema.

Cate din prima dragoste au dus la casatorie ??? sau Primul barbat este si azi sotul sau iubitul #1 ???

 

 

Eu nici in Liceu n-as fi considerat un coleg mai mult decat un copil imatur si doar cele mai importante vorbeam cu ei despre probleme scolare, strict !!!

 

La noi in familie nu se discuta despre casatorie ca dragoste ci afacere financiara!!!

 

Multumesc alui de Sus ca mi-a dat o minte mai stabila decat sa ma gandesc la cineva din copilarie ca nici nu stiu unde eram azi, dar nu cred ca pe acest forum !!!

 

Prima dragoste ?!?!? numai la al doilea se stie de prima ca ai la ce compara deja !!! nu-i asa ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La noi in familie nu se discuta despre casatorie ca dragoste ci afacere financiara!!!

Super tare..am trait sa o aud si pe asta...deci dragostea este o investitie, o afacere...asa..ca la bursa...eu bag bani in 1000 actiuni si astept sa le creasca pretul :lol2:

 

Prima dragoste ?!?!? numai la al doilea se stie de prima ca ai la ce compara deja !!! nu-i asa ???

Nu-i asa..poti ajunge si la al zecelea si sa nu fie cel potrivit :(

 

...odata cu maturizarea viziunea asupra lumii se va schi9mba si implicit asupra persoanei pe care o iubesti si s-ar putea ca ea sa nu mai corespunda viziunilor si viselor tale actuale.....

:crazy:

de cele mai multe ori se maturizeaza ambii :good: ..si cu trecerea anilor invata...impreuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La noi in familie nu se discuta despre casatorie ca dragoste ci afacere financiara!!!

 

Asa olga ...

 

Si presupun ca esti fericita. Afacerea financiara merge foarte bine in .. pat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×