Sari la conținut
Forum Roportal
crestfallen

Anathema

Postări Recomandate

sac...eu iti spun si ce cred, deoarece deja am ascultat destul :cry: melodiile fara groh sunt superbe. crestfallen si pentecost nu ma incanta in mod deosebit. in schimb alternative 4 si judgement sunt super albume. instrumental excelent voce super si versuri superbe. cine n-a ascultat anathema pana acum sa faca bine si sa asculte :cry: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe lake of tears si anathema imi casunase acu ceva timp, vreo 2 ani, cand nu aveam net :offtopic: si ii ascultam toata ziua

albumele mentionate de seraphimovic sunt superbe intr-adevar dar nici restul nu imi displac, au niste versuri superbe, chiar acum ascultam wings of god :boredom:

judgement e albumu meu preferat :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anathema e una din foarte putinele trrupe (2-3 la numar) care imi pot indice acele stari de extaz muzical. mai ca i-as pune langa pink floyd.

haleluia. desi daca ati ascultat ultima pesa pusa pe site...hmmm....i`ll stick to alternative 4:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anathema .... una din trupele care m-au indrumat pe mine sper "metal" ... imi place absolut toata discografia...chiar si primele albume pe care cantau un doom-death ...

 

uimitoare schimbarea de stil ... dupa plecarea lui J. White ... pe un singur album au mai stat prin zona doom (The Silent Enigma) .. apoi influentele Pink Floyd au pus stapanire pe ei ...

 

oricum raman una din trupele de calibru pentru zona metal ... si merita respect ;) :nea:

Editat de my dying bride

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anathma.Daca toti fanii si-ar taia venele dupa ce asculta

un album,unde ar ajunge trupa?Trebuia sa fii echilibrat

si plin de vointa sa depasesti momentul.Ramaneti vii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie nu mi-a venit sa-mi tai venele pe anathema si am ascultat mult cand am fost foarte deprimat. poate nu-s eu genul sinucigas ;) anathema are farmecul ei va ramane mereu aproape de inima mea :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anathma.Daca toti fanii si-ar taia venele dupa ce asculta

un album,unde ar ajunge trupa?Trebuia sa fii echilibrat

si plin de vointa sa depasesti momentul.Ramaneti vii.

 

get a life

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..ohoho...bun topic..excelent..ii ador....super tari..One last goodbye si Forgotten hopes.. my favourite songs :lol2:..:*:**:

post-54217-1162655276_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×