Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

Creatia - cum a inceput totul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:blink: N-ati inteles inca? Eu sunt Creatorul vostru!! Bow down wretched mortal, and obey my command!! Muhahaha. Ai fost creat ca sa-mi slujesti. Am creat totul din nimic. Eu sunt primul miscator nemiscat. Eu sunt cel ce SUNT, fara alte persoane ca este, suntem, sunteti.....

 

:stars: Fiinte nerecunoscatoare, de ce incercati sa iesiti din plasa? De ce incercati sa spuneti ca materia a existat si inainte de Big Bang? De ce vreti sa ma detronati? De ce va eschivati? De ce ma subminati? V-am creat. Aveti coloana vertebrala sa recunoasteti ca nu sunteti nimic; poate veti deveni ceva, daca-mi veti fi supusi.

 

:cheer: Si daca se gaseste vreunul care sa comenteze ceva, inseamna ca are ceva probleme la cutiuta...... Mie mi se pare pamfletul evident. Si topicul useless, avand in vedere ca mai sunt pe tema asta. Dar daca voi veti vrea sa va ciondaniti mai departe, treaba voastra. Totusi, parerea mea este ca ar trebui inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu? Poate ca unii sunt dispusi sa discute.

 

Cum ar fi Dan-Marius...

Cuvintul cheie este, evident, "poate". Exista mai multe teorii la ora actuala, n-ai decit sa le caut cu sfintul Google. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink:

:stars:

 

Ce-aveti cu Dan :cheer: ?? nu crede in Dzeu...credeti ca o sa-l convingeti careva sa treaca la vreo religie???

Nu e suficient ca are incredere doar in el? :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum s-a nascut Univesul? Ce l-a generat? Cum a inceput totul? A fost CREATIE sau TRANSFORMARE?

avem o viata atat de scurta ca nu merita sa o irosim cu astfel de intrebari

poate fiecare sa preia raspunsul care i se pare cel mai potrivit pentru el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry:

:cry:

 

Ce-aveti cu Dan :cry: ?? nu crede in Dzeu...credeti ca o sa-l convingeti careva sa treaca la vreo religie???

Nu e suficient ca are incredere doar in el? :cry:

nope....am capitulat de mult.... :lo2:

dar...ca sa fiu ironica :cry: ...poate este cineva..in universul asta mare ...care INCA nu capituleaza :cry:

muaaahhh! ...cine stie?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avem o viata atat de scurta ca nu merita sa o irosim cu astfel de intrebari

poate fiecare sa preia raspunsul care i se pare cel mai potrivit pentru el...

Acestea sunt unele dintre cele mai importante intrebari si trebuie sa le acordam o seriozitate maxima. Dar tema implica cunostinte de fizica care nu sunt la indemana oricui, la fel cum copiii de gradinita pot sa se intrebe cum functioneaza un televizor, dar fara notiuni complexe, pe care le vor capata in anii urmatori nu se poate da decat o explicatie superficiala. Va recomand S. Hawking, probabil singurul fizician care stie sa explice intr-un limbaj simplu Inceputurile Universului. Eu voi spune doar ca: Este posibil ca Dumnezeu sa fi dat un prim impuls pentru Big Bang, dar aceasta inseamna ca este exterior Universului si nu a putut interveni in continuare, la fel cum un jucator care trimite cu putere mingea in careu nu poate sa dea si cu capul. Atunci daca Dumnezeu a creat Universul, El nu a putut crea Omul. Pe de alta parte, daca El a creat omul inseamna ca face parte din Universul material si nu a putut interveni anterior. Explicatia matematica si fizica o puteti gasi in cartile lui Hawking. Lectura placuta :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu,v-as propune sa discutam despre neconcordante biblice.

Daca primii oameni pe pamint au fost Adam si Eva,cum si de unde au aparut rasele:ariana,negrii,rasa galbena? :jester:

Adam,i-a facutpe Cain si Abel,cu Eva...dar Cain si Abel,cu cine au facut copii?

Mai mult:http://www.gebeleizis.org/biblia.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×