Sari la conținut
Forum Roportal
yvonne_ni2006

O zi cu Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

imaginati-va ca in fata voastra este Dumnezeu si va spune ca azi o sa stea la voi si ca o sa petreceti timpul impreuna;despre ce ati vorbi cu D-zeu,care ar fi intrebarile voastre?unde v-ati petrece ziua cu D-zeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt imaginativ, insa nici chiar asa !

 

sunt imaginativ, insa nici chiar asa !

 

ipotetic insa , as putea sa discut despre orice...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt imaginativ, insa nici chiar asa !

 

sunt imaginativ, insa nici chiar asa !

 

ipotetic insa , as putea sa discut despre orice...!

 

 

 

asa,si ce ai discuta..ce insemna la tine orice?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

reactia mea de "mare credincioasa" cred ca ar fi un telefonat la salvare: sa il iei pe nebunul de langa mine sau pe mine ca am halucinati...

 

dar asa mai serioasa sa fiu: cred ca las intreba de ce trebuie sa sufere copii in Africa de foame? ca doar nu au ajuns sa faca pacate....asa ca de ce acesta pedeapsa? ca doar in Biblie pana si diavolul cere permisiunea lui Dumnezeu inainte de a actiona...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
reactia mea de "mare credincioasa" cred ca ar fi un telefonat la salvare: sa il iei pe nebunul de langa mine sau pe mine ca am halucinati...

 

dar asa mai serioasa sa fiu: cred ca las intreba de ce trebuie sa sufere copii in Africa de foame? ca doar nu au ajuns sa faca pacate....asa ca de ce acesta pedeapsa? ca doar in Biblie pana si diavolul cere permisiunea lui Dumnezeu inainte de a actiona...

de ce trebuie sa sufere copii in Africa de foame? Pentru ca alti oameni din africa asculta de diavol sau satana si le inpusca parintii sau mai concret pentru ca omul alege calea asta. Tu de ce pacatuiest? ti-a spus dumnezeu sau ai ales tu?

Nu trebuie sa dam vina noi pe dumnezeu , si daca nu l-ar mai incetinii d-zeu pe diavol eram morti demult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu l-as intreba de ce ne-a facut ? care-i scopu nostru ? era chiar musai nevoie in universul asta de niste fiinte atat de imperfecte ca noi oamenii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu l-as intreba de ce ne-a facut ? care-i scopu nostru ? era chiar musai nevoie in universul asta de niste fiinte atat de imperfecte ca noi oamenii ?

da era nevoie de noi dar raspunsul e mai complicat poate mai incolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa,si ce ai discuta..ce insemna la tine orice?

dude... asa ca intre doi prieteni buni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu l-as intreba de ce ne-a facut ?

Ca sa nu mai fie singur! :doh:

care-i scopu nostru ?

Sa IL slujim pe El! :lol2:

Era chiar musai nevoie in universul asta de niste fiinte atat de imperfecte ca noi oamenii ?

No' ce s-ai faci?Sensul Lui este in noi! :lol2:

Desi perfecti am fost ...doar ca am decazut.Faza tare e ca... El ne iubeste si asa imperfecti cum suntem,si vrea sa ne faca inapoi perfecti cum eram! :doh:

 

dude... asa ca intre doi prieteni buni...

 

Dude :lol2: ...chiar asa prieteni buni sunteti???Daca da...fain.Sunt sigura ca ar aprecia ft mult familiaritatea cu care I te adresezi! :lol2:

P.S. nu eram ironica!

 

imaginati-va ca in fata voastra este Dumnezeu si va spune ca azi o sa stea la voi si ca o sa petreceti timpul impreuna

Ipotetic vorbind stii ce e ca lumea...Eu imi petrec fiecare zi cu El,si El cu mine! :doh:

 

despre ce ati vorbi cu D-zeu

Orice!

Care ar fi intrebarile voastre?

"De ce ma iubeste neconditionat?"

unde v-ati petrece ziua cu D-zeu?

Ciudata intrebare...cred ca la Mall... Sa vada si El "moda" de AZI :salut:

Offtopic : ma intreb cum ar privi tricourile cu mesaje de genul: "I Am A Virgin(this T-shirt is 10 years old!)" :P

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×