Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Starea de spirit.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

incerc sa gasesc raspunsul la intrebarea asta ..ce este starea de spirit ?

cum ne defineste ea ca Oameni?

este o exacerbare a egocentrismului /Eu-lui, sau a Sinelui/sufletului ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incerc sa gasesc raspunsul la intrebarea asta ..ce este starea de spirit ?

cum ne defineste ea ca Oameni?

este o exacerbare a egocentrismului /Eu-lui, sau a Sinelui/sufletului ?

Ma seaca starile negative :yes: ..da cele bune sunt oricand binevenite :crazy:

Mi s-a zis ca zilele astea am fost apatica..recunosc.. de aseara mi-am propus ca de azi voi fi vesela si voi face tot posibilul sa ma bucur de tot si toate :lol:

 

Starea de spirit ne-o putem "influenta" singuri...daca stam si ne plangem singuri de mila ajungem sa cadem in depresie, sa ne intrebam de ce ni se intampla noua astea...trebuie sa fim PUTERNICI si sa fim invingatori...asta inca mai astept de la tine Raulica :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma seaca starile negative :yes: ..da cele bune sunt oricand binevenite :crazy:

Mi s-a zis ca zilele astea am fost apatica..recunosc.. de aseara mi-am propus ca de azi voi fi vesela si voi face tot posibilul sa ma bucur de tot si toate :lol:

 

Starea de spirit ne-o putem "influenta" singuri...daca stam si ne plangem singuri de mila ajungem sa cadem in depresie, sa ne intrebam de ce ni se intampla noua astea...trebuie sa fim PUTERNICI si sa fim invingatori...asta inca mai astept de la tine Raulica :tease:

 

nu frica , lasitatea sau curajul ma preocupa , ci definirea acestei stari de spirit.

daca voi intelege definitia, voi intelege multe.

... uite , chiar si dorinta de libertate este o stare de spirit.

ce este starea de spirit ... ca esenta ?

Editat de maniacu '

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai nu tot ceea ce ne reprezinta si ne influenteaza sunt stari de spirit?? :tease:

 

ok ...care e definitia si de ce tine ea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok ...care e definitia si de ce tine ea ?

:tease: definitia??? e ca si cum m-ai intreba care imi e rolul pe pamant :crazy:

sa ma gandesc, sa ma gandesc.... de ce tine..stiu..e un rezultat al mintii noastre :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease: definitia??? e ca si cum m-ai intreba care imi e rolul pe pamant :crazy:

sa ma gandesc, sa ma gandesc.... de ce tine..stiu..e un rezultat al mintii noastre :lol:

.... sau de suflet ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok ...care e definitia si de ce tine ea ?

tine de echilibrul interior. cand prioritatile ne sunt stabilitae in functie de ceea ce ne reprezinta, starea de spirit va fi armonie, impacare cu tine insati :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tine de echilibrul interior. cand prioritatile ne sunt stabilitae in functie de ceea ce ne reprezinta, starea de spirit va fi armonie, impacare cu tine insati :tease:

starea de spirit rupe asa zisul echilibru interior, ea te determina sa iei hotarari , care pot fi bune sa rele...insa inrebarea ramane .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
starea de spirit rupe asa zisul echilibru interior, ea te determina sa iei hotarari , care pot fi bune sa rele...insa inrebarea ramane .

daca starea de spirit din acest moment iti rupe asa zisul echilibru interior ... inseamna ca acel echilibru era un fals echilibru, ca nu te reprezinta. altfel nu s-ar rupe. :tease:

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×