Sari la conținut
Forum Roportal
Kordell

Eu cred in ceva...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am deschis acest topic pentru a va spune ca eu cred in ceva...nu stiu cum sa-l numesc...Ii zic D-zeu si ma inchin pentru ca am fost nacut in aceasta religie...si nu ma -apuc eu acum sa-mi inventez un model de inchinat propriu. Buun...cum spuneam ...nu vreau sa cred in biserica ce ia bani de la oameni, in cea din cauza careia au murit milioane de oameni(in cruciade...), si mai mult in cea care si acum conduce o serie de capitole ale lumii...Cred cu tot sufletul in acest 'ceva'...il iubesc si atat ...nu ma duc la biserica (dar nu fac o regula din asta, daca este ceva familial ma duc), simt ca e aproape de mine. Ii zic D-zeu, dar nu este acela despre care vb cartea bisercii (Biblia).Este D-zeul meu pe care fiecare ar trebui sa-l aiba.

 

Eu sunt mai libertin (poate chiar prea mult)... in toate domeniile vietii...am mult de suferit, dar faptul ca fac ceea ce simt, imi da putere...Uau cat am mai scris...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

important este sa crezi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu cred ca nu exista Romania, chiar daca as vedea cu ochii mei...Acuma mai e important doar sa crezi in ceva? :crazy:

 

era vorba de a crede in ceva

nu in non-existenta a ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai eu cred ca nu exista Romania, chiar daca as vedea cu ochii mei...Acuma mai e important doar sa crezi in ceva? :)

 

si... ok !... nu exista !

uite , eu nu ma oftic ! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ateii cred in ceva: In NIMIC :crazy:

psst...psst, sefu... in ratiune !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×