Sari la conținut
Forum Roportal
empor

Ce curent politic preferaţi ?


Postări Recomandate

Am

Editat de MHortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prefer nici unul, de fapt cred ca acest tip de impartire ar trebui depasit. Nu mai e deloc de actualitate, astazi nu mai avem nici noi si nici altii partide cu adevarat ideologice ca in urma cu un secol, doua.

 

Eu nu mai cred nici in democratie, ceea ce nu inseamna ca vreau comunism sau fascism, cum deduc multi in mod pripit. Vreau un model nou de abordare a problemelor sociale, unul care sa inteleaga ca nu totul trebuie decis de majoritate, si ca nu economia este baza unei societati.

 

M-am saturat de puerilitatea asta politica cu stanga si dreapta, si doua-trei partide mai mari care se tot succed la guvernare, dar in esenta nu se schimba nimic (si nu ma refer numai la cazul Romaniei).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sustin social-democratia. Este, de departe, cea mai buna forma de organizare a societatii, cel mai mic rau posibil. Fericirea nu exista pe lumea asta, asa ca sa nu va imaginati ca totul poate fi obtinut doar organizand societatea intr-un anumit fel.

Astazi se sustine sfarsitul istoriei prin faptul ca marea majoritate accepta liberalismul democratic ca neavand alternativa. I will see.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,sunt multe voturi observ la nationalism-socialsim dar nici un membru care a votat nu si-a expus o opinie.Din ce cauza, sustine aceasta varianta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In marea cantitate de ura acumulata in mine fata de actualii parlamentari, nu-mi pot dori decat o miscare extremista care-i faca chiftele la drumul mare , eventual pigmentat si cu ceva incendieri de vile si palate !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In marea cantitate de ura acumulata in mine fata de actualii parlamentari, nu-mi pot dori decat o miscare extremista care-i faca chiftele la drumul mare , eventual pigmentat si cu ceva incendieri de vile si palate !

 

 

 

Vrem SANGE :P:- ;) :) :P :roll:

 

Sau vrem in locul lor in Parlament sa dormim :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici n-am observat că a fost revigorat topic-ul ăsta. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×