Sari la conținut
Forum Roportal
daniela 66

Ciao Darwin,emisiunea de "cultura", mai exista?

Postări Recomandate

merci Loredana pentru informatie!

dar cei de la CNA n-au nimic de zis? :? eu intamplator am vazut 2 emisiuni si am ramas cu gura cascata ! :socca: sincer emisiunea asta e o rusine pentru tara! :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-au dat cateva amenzi si cam atat

http://www.gardianul.ro/articol.php?a=medi...n2004051902.xml

 

Ia auziti promo-ul emisiunii de joi:

"In aceasta editia a emisiunii "Ciao, Darwin!", de la ora 20.15, la Antena1, Dan Negru va modera conflictul dintre ardeleni si munteni, echipele fiind conduse de catre Narcisa Suciu (ardelenii) si Printesa Brianna Caragea (muntenii). Invitatul special al acestei emisiunii este Adrian de Vito (fost Minune). Adrian a sosit pe platoul emisiunii chiar in momentul in care se filma proba de curaj, o proba extrem de palpitanta, si a fost de acord ca pe viitor sa-si imprumute masina (un BMW) pentru ca Dan Negru sa o foloseasca in viitoarele probe de curaj.

Ardelenii, sositi in Bucuresti din diferite orase si sate din provincia lor (Alba, Cluj, Oradea) pareau determinati sa castige aceasta confruntare evolutionista insa nici munteni nu sa-au lasat mai prejos. In toate pauzele emisiunii, atat muntenii cat si ardelenii sa-au duelat in... cantece de petrecere. Cine a reusit sa castige aceasta editie a emisiunii "Ciao, Darwin!" aflati de la ora 20.15, la Antena 1."

http://www.antena1.ro/nw/emisiuni/emisiuni.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt impresionata :socca: pana la lacrimi de aceasta emisiune! pacat ca nu sunt in Romania sa-o vad ! :cry: cred ca o sa-mi fac un abonament la satelit , numai ca sa pot urmari aceasta .... cum sa-i spun sow evolutionist , pardon involutionist ! :dee cred ca realizatorii emisiunii habar n-au ce inseamna ala evolutionism! :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai penibila emisiune de pe mapamond.  :cry:  :cry:  :cry:

cred ca la asta se pot adauga mult mai multe ! penibil e putin spus! :socca: :? e scandalos! :socca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai penibila emisiune de pe mapamond.  :cry:  :cry:  :cry:

 

Nu stiu in lume dar in Romania are concurenta serioasa:

Din dragoste (A1)

Iart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Monica. :socca:   ce mai e si asta :?:

 

"Este un sow educativ, care va prezenta situatii conflictuale simple, realiste, in care se poate regasi un om obisnuit. Scopul este acela de a invata din greselile celorlalti, de a vedea cum reactioneza oamenii in situatii similare sau chiar identice, cu cele ale experientei auditorului.

In afara celor vizati direct de subiectele alese, in studio vor mai fi prezenti si o serie de invitati, care vor face comentarii, vor da sfaturi, vor cauta explicatii sau chiar solutii pentru problemele respective. In functie de subiect, invitatii vor fi: psihologi, asistenti sociali, asistenti maternali sau chiar “VIP-uri”, care au trecut prin situatii similare si au gasit solutii pentru a rezolva problemele."

http://www.primatv.ro/detalii_em_program.p....php?pr_id=8495

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×