Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inainte ziceam ca as vrea eu o fata care sa fie geloasa, ca asta ar demonstra ca ma iubeste. Acum am una dar nu stiu ce sa inteleg din comportamentul ei. O sa dau doar un exemplu sa imi spuneti ce intelegeti. Ne dadusem odata intalnire intrun loc. Mia spus ca autobuzul ei opreste la metrou si sa o astept acolo. Si la metroul ala erau 2 guri de iesire, si nu stiam exact unde e statia autobuzului, asa ca sa intamplat sa ma pun la cealalta gura de iesire. Cand a ajuns ma sunat, am venit in 30 secunde la gura la care trebuia, apoi ma luat ca de ce vin din directia aia, ca cu cine mam intalnit inaintea ei. Iam explicat ca mai era o gura de metrou si tot nu ma crezut si a stat imbufnata multa vreme. Si am zeci de alte chestii dastea de gelozie alandala de mia facut. Ce parere aveti ? Cei de facut ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că e la mișto topicul, te plictisești?

Că dacă nu, înseamnă că emoțional ești retardat. Nu știu în rest.  Cum poți să te întrebi ce e de făcut? De ce ar vrea cineva să suporte o persoană geloasă patologic?  E o boală fără leac. Vezi-ti de treaba ta, decât așa, mai bine lipsă.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum gasiti voi asa ceva, si de ce ramaneti cu ele. Este valabil si pentru barbatii gelosi.

Schimba si tu aria de selectie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:   Eu nu simt gelozia si alte fenomene din astea. 

Chiar daca as castiga zrilioane la Loto, nici n-asi clipi macar, as considera doar norocul vietii.   

Nici cadourile nu ma fac fericita, averea altora nici pe atat.   

Pe vremea mea, baietii se laudau cat sint de bogati si cautau doar fete la fel de instarile sa n-aibe probleme financiare.   

Atunci ne plimbam doar la o intalanire,  eu nu mergeam mai departe cu nimeni ca nu aveau ce sa-mi spuna, de averi eram satula.   

La unu am spus ca eu n-am NIMIC decat ce-i pe mine.   Peste cativa ani striga din autobuz sa-l astept ca va cobori la prima, la Bucuresti, tot singur era cu toata averea parintilor. 

L-am intrebat cati pucei au mai fatat scroafele ca asta era afacerea parintilor in Judetul Salaj ca nu era Colectiv in acea zona.   

S-a enervat, precis a mai auzit si de la alte fete care s-au interesat de cifrele de afaceri, profit sau plus valoare!!!    Degeaba arata bine.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 36 minute, Amarena a spus:

Cred că e la mișto topicul, te plictisești?

Că dacă nu, înseamnă că emoțional ești retardat. Nu știu în rest.  Cum poți să te întrebi ce e de făcut? De ce ar vrea cineva să suporte o persoană geloasă patologic?  E o boală fără leac. Vezi-ti de treaba ta, decât așa, mai bine lipsă.

 

Normal ca nu e la misto. Vreau pur si simplu sa stiu daca se poate face ceva. Ma port cat se poate de bine cu ea, dar poate e ceva gresit ce fac si numi dau seama. La un moment dat iam zis ca mia citit cineva articolele (un baiat) si ca vrea sa ne intalnim sa discutam mai pe larg ideile din articole, si iar ca cu ce fata vreau defapt sa ma intalnesc. Sunt aproape saptamanal fazele astea. Ma simt chiar obosit.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a pedepsit cineva să stai cu ea sau ce? Nu știi să recunoști un comportament toxic? Ești așa naiv, de crezi că se poate schimba dacă faci tu ceva? Nu se poate face nimic, are probleme, aceleași probleme ca toți toxicii, răni de abandon, posesivitate și tot ce vrei. 

Dar e evident că nici tu nu ești ok, altfel n-am avea discuția asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Amarena a spus:

Te-a pedepsit cineva să stai cu ea sau ce? Nu știi să recunoști un comportament toxic? Ești așa naiv, de crezi că se poate schimba dacă faci tu ceva? Nu se poate face nimic, are probleme, aceleași probleme ca toți toxicii, răni de abandon, posesivitate și tot ce vrei. 

Dar e evident că nici tu nu ești ok, altfel n-am avea discuția asta.

Si daca in rest e o persoana ok ce faci ? Pleci asa de la o singura chestie ?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e o chestie, care probabil e legata de faza cu gelozia. Are mereu impresia ca e criticata. De exemplu eram odata pe munte si am vrut pur si simplu sa ii zic cand e trenu de intoarcere ca sa stim sa terminam traseul pana atunci. Si m-a luat ca ma iau de ea ca urca prea incet, ca nu stiu ce, doamne fereste. I-am explicat ca doar i-am zis ora ca sa stim cand e, si degeaba, tot la ale ei a ramas. 

Vreau sa o ajut... vreau sa ii fie bine... dar nu stiu cum, ca orice dialog incerc sa am cu ea pe tema asta o face sa se simta si mai criticata, oricat de frumos mas stradui sa aleg cuvintele.

Editat de NicolaeT
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×