Sari la conținut
Forum Roportal
Dname2001

Curiozitate. Nu reusesc sa inteleg de ce nu am partenera

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, scriu aici pur si simplu din curiozitate. Sunt o persoana de sex masculin. Ca si descriere, am 34 ani, loc de munca stabil, o mica afacere in paralel cu serviciul, locuiesc singur,  deci sa zic asa sunt incadrat in societate pe plan profesional si financiar, sau cel putin asta e parerea mea" :)) ". 

Din punct de verede fizic, arat normal, adica poate  3 4 kg in plus, dar nu ceva exagerat. 

Dar ce nu inteleg, e de ce nu se leaga cu absolut nimeni nimic ?

Poate imi oferti ceva sfaturi, pareri, etc. Multumesc.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Detaliile stau în ce fel de om ești tu și ce exigențe ai de la o femeie, nu în ce job ai. Cu informațiile pe care le-ai dat, n-ai ce păreri să primești.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg, am vrut sa expun faptul ca, sunt o persoana sa zicem medie din toate punctele de vedere, cu ceea ce am scris mai sus. 

Exigente, asteptari, sa zicem ca imi doresc o persoana probabil la fel ca mine intr-o oarecare masura, dar ideea e ca vorba aia, nu e de unde alege si nici de unde culege.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ce tara locuiesti sau care parte al romaniei, poate fi si asta o problema.   Am mai auzit ca fetele vor barbati foarte bogati mai ales ca azi nu mai conteaza virginitatea, este liber la calatorit unde poate si vrea fiecare, nu sint limitate la populatia locala din sat/comuna, tara, religie, absolut totul este la picioarele lor sa-si construiasca viitorul in felul cum imagineaza.

Ca sa atragi atentia cuiva, trebuie sa excelezi in multe, mediu e prea putin cautat.   Am rude care la 40 de ani locuiesc si traiesc mai mult singuri desi au locuinta sau casa achitat, n-au masini, conturi cu bani strain si nici job-uri super bine platite.   

Sint si fete in situatia asta ca nu-si gasesc pe cine si-ar dori ca n-au invatat destul iar frumusetea nu este mereu deajuns.   Mai vor si barbati care seamana cu unu si altu actor, pe vremuri Alain Delon era idealul multora, azi unu tatuat si pe fiecare fir de par si e musculos.   Desigur banii primeaza si precum nu se nasc asa cum le-ar vrea fiecare fata, vor ramane aparte la mari distante pentru ca exista pretentii si exigente.

In America toate se marita ca nu faca atatea probleme si nu este atata critica la figura cum arati si nici la avere, viata devine mai simpla la inceput si mai usor de acomodat la noutati.

Multi incep viata in casa bunicilor care vor avea si grija de copiii ca ei sa mai invete si sa lucreze.

Daca ai fi interesat doar de ea, precis ar fi altfel dar tu vrei si avere, balantarea balantei si vei astepta mult.    Este foarte umiliant sa intrebi o tanara fata ce avere are sau cat ii da tac'su dupa nunta sau inainte, etc.   

Am trecut si eu prin acest proces de triaj, cand prima intrebare era cate vadre de vin vor primi de Craciun si macar jumate pork si din astea, desi nu puteau sa pronunte numele meu de familie inca.  La auzul ca tata e mort demult si nu locuim in zona viticola ci in oras la bloc, s-au racit la picioare imediat.  Unde crezi ca au ajuns???  Alcoolici, singuri, divortati, in mormant inainte de vreme, sinuciderea este ultima scapare de viata la multi, etc.  

Nu uita ca nu poti sa-l ai pe toate!!!

     

        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Dname2001 said:

Inteleg, am vrut sa expun faptul ca, sunt o persoana sa zicem medie din toate punctele de vedere, cu ceea ce am scris mai sus. 

Exigente, asteptari, sa zicem ca imi doresc o persoana probabil la fel ca mine intr-o oarecare masura, dar ideea e ca vorba aia, nu e de unde alege si nici de unde culege.

N-am înțeles nimic. Ești sociabil sau ești un ciudat neadaptat? Ești matur sau infantil? Esti responsabil sau iresponsabil? Ești gelos, ești posesiv, ești control freak, ești irascibil, știi să comunici într-un mod asertiv sau când te enervezi ridici tonul și arunci cu lucruri prin casă, ce temperament ai, ești calm, ești isteric, chestii de genul ăsta. Alte aspecte: ești un gentleman sau ești necioplit, râgâi, îți put ciorapii, chiloții, de câte ori pe săptămână faci duș, ai dinții curați, ești îngrijit/neîngrijit, folosești parfum, bei/fumezi etc.

Și iar alte aspecte, ce studii și cultură generală ai, despre ce ești in stare să susții o discuție, ai pasiuni, preocupări sau stai pe canapea și bei bere?

Iar dacă spui "o persoană probabil la fel ca mine  într-o oarecare măsură", de fapt nu ai spus nimic, asta-mi arată că nu prea știi ce vrei. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Locuinesc in orasul Cluj Napoca, probabil, unul, din marile orase ale Romaniei. Ideea este ca da, am o anumita "sita" dar sa zicem prefer pe cineva cu care se poate face sa zicem, echipa, pe toate aspectele care tin de plan: sentimental, monetar, etc. Dar ce am gasit eu putinele persoane sa zicem cam 2 3, erau total pe alta planeta. Ma intereseaza o persoana sa construim ceva impreuna, ca asa, am zis mai sus, stau ok pe planul profesional si monetar.

Altii pana la 34 ani, au peste 10 relatii, din ce am mai intrebat si eu pe unul altul.

Nu imi arunc ciorapii pe candelabru, si nici put picioarele, lucrez intr-o multinationala, cu multi oameni, de 6 ani, deci daca as avea un comportament inadecvat nu cred ca as mai fii in acest loc de munca. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, Dname2001 said:

Locuinesc in orasul Cluj Napoca, probabil, unul, din marile orase ale Romaniei. Irelevant

 sa zicem ...  sa zicem...  sa zicem 

nu cred ca as mai fii in acest loc de munca. 

De ce specifici că stai in Cluj? Who cares? Ar fi trebuit să ai opțiuni gârlă, unul de la Cuca Măcăii ce să mai zică?

Ai folosit de trei ori "sa zicem" și ești ușor agramat, "aș mai fi", nu "aș mai fii".

În ce sens erau pe altă planetă, ce făceau/ziceau, concret? 

Verifică mai întâi dacă nu cumva problema/-ele e/sunt la tine, dacă nu poți să o/le identifici, ai nimerit în locul potrivit, te ajutăm noi. (glumă)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Dname2001 a spus:

Locuinesc in orasul Cluj Napoca, probabil, unul, din marile orase ale Romaniei. Ideea este ca da, am o anumita "sita" dar sa zicem prefer pe cineva cu care se poate face sa zicem, echipa, pe toate aspectele care tin de plan: sentimental, monetar, etc. Dar ce am gasit eu putinele persoane sa zicem cam 2 3, erau total pe alta planeta. Ma intereseaza o persoana sa construim ceva impreuna, ca asa, am zis mai sus, stau ok pe planul profesional si monetar.

Altii pana la 34 ani, au peste 10 relatii, din ce am mai intrebat si eu pe unul altul.

Nu imi arunc ciorapii pe candelabru, si nici put picioarele, lucrez intr-o multinationala, cu multi oameni, de 6 ani, deci daca as avea un comportament inadecvat nu cred ca as mai fii in acest loc de munca. 

Ce pasiuni ai, pe ce cheltui "monetarul" in afara de utilitati?

Femeile misto nu stau cu unul care munceste prea mult. Daca vrei o coechipiera, va trebui sa accepti o tipa mai cu defecte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu inteligenta emotionala cum stai? Ai simtul umorului? Tu te-ai plictisi cu tine in casa? - cred ca astea sunt primele intrebari la care merita sa gasesti un raspuns.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Dname2001 a spus:

Dar ce nu inteleg, e de ce nu se leaga cu absolut nimeni nimic ?

Cate relatii ai avut pana acum? Pana unde ati ajuns si de ce s-au incheiat? Pe scurt.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×