Sari la conținut
Forum Roportal
ocean

Homosexualitatea vs. crestinism

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tocmai am vazut marsul homo pentru a legaliza casatoriile inter....homo. Voi ce credeti.?

Biblia se opune vehement acestor manifestari, sa nu mai vorbim de casatorie, insa dejam avem state ce tolereaza acesta minoritate ce continua sa creasca.

Credeti ca homosexualitatea e o boala, un "lifestyle" (adica un moft, o fitza) sau un comportament foarte normal?

Editat de ocean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai am vazut marsul homo pentru a legaliza casatoriile inter....homo. Voi ce credeti.?

Biblia se opune vehement acestor manifestari, sa nu mai vorbim de casatorie, insa dejam avem state ce tolereaza acesta minoritate ce continua sa creasca.

Credeti ca homosexualitatea e o boala, un "lifestyle" (adica un moft, o fitza) sau un comportament foarte normal?

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic3924.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca e al 96482364785-lea topic despre homosexualitate... :airkiss:

Ok ok, ma dau batut. Recunosc, mi-a venit in minte si am spus ca-l bag, insa nu m-am uitat daca mai exista si altul. Daca as vrea l-as sterge, insa.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca am facut o gafa???

Nici o gafa! :yahoo:

 

Raspunsul la ce se intampla azi prin lume dpdv al cresterii ratei homo, este : Huoooooooo!!! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Huoooooooo!!! :airkiss:

 

Iata cum raspunde un crestin adevarat ! :yahoo:

 

Asa, Hans ! Sa-i ardem pe rug, mama lor de homo, cum le creste lor rata !!! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iata cum raspunde un crestin adevarat ! :yahoo:

 

Asa, Hans ! Sa-i ardem pe rug, mama lor de homo, cum le creste lor rata !!! :yahoo:

Cat ma bucur ca suntem de aceeasi parere! :airkiss: Cam rar ce-i drept, dar merita notat. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat ma bucur ca suntem de aceeasi parere! :airkiss: Cam rar ce-i drept, dar merita notat. :crazy:

subtil, insa glumea! :yahoo:

 

Iata cum raspunde un crestin adevarat ! :yahoo:

 

Asa, Hans ! Sa-i ardem pe rug, mama lor de homo, cum le creste lor rata !!! :o:

 

sincer si eu am usoare tendinte homofobe, cu toate ca am avut colegi din "rasa" asta ,unii chiar din familii echilibrate, copii de doctori, universitari, etc.

in principiu, pot accepta multe chiar si csatoria, insa ceea ce ma deranjaza cu adevarat este faptul ca legea in vest le da voie sa infieze copii. lucrul acesta il consider inacceptabil!

poate nu sunt atat de open mind, pe cat as fi dorit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in principiu, pot accepta multe chiar si csatoria, insa ceea ce ma deranjaza cu adevarat este faptul ca legea in vest le da voie sa infieze copii. lucrul acesta il consider inacceptabil!

poate nu sunt atat de open mind, pe cat as fi dorit!

Eu spun ca ar creste mult mai bine copii orfani in familii gay decat in camine. Bine, acest lucru poate avea o influenta mare asupra comportamentului lor, insa macar ar stii ca sunt iubiti de cineva.

Oricum e un subiect FOARTE delicat, mai ales in privinta adoptarii unui copil. Pentru mine casatoria este un lucru inacceptabil pe cand adoptarea unui copil.......as tolera, in anumite cazuri. Totusi, este indoielnica educatia sexuala primita de copii unor parinti gay, pe de alta parte copii parintilor hetero nu primesc educatie sexuala, cred ca in mare proportie noi (hetero) ne construim singuri o idee asupra sexualitatii, completata de anumite experiente proaste (experiente ce le-am putea prevedea daca am primi o educatie corespunzatoare).

 

Nici o gafa! :yahoo:

 

Raspunsul la ce se intampla azi prin lume dpdv al cresterii ratei homo, este : Huoooooooo!!! :airkiss:

Nu pot condamna pe nimeni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×