Sari la conținut
Forum Roportal
Mosotti

De ce femeile nu-s atrase de ce-s atrasi barbatii ca pasiuni ?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mereu m-am intrebat de ce femeile nu-s atrase de calculatoare, masini si altele, tehnica, materiile exacte fizica, mate, joc de table, pescuit, nu ma refer la rarele excepii, eu de 19 ani tot aud "aaa nu le am eu cu calculatoare, nu ma atrage, nu le am eu cu aia, cu ailalta", deci e ceva generalizat, nu zic ca e rau, insa ceva nu-mi da aici.

Pentru ca daca e asa, barbatu cu femeia nu prea se pot intelege, se completeaza dar nu am auzit pe tot netu sa se discute si de interesectie ! Fara intersectie nu te prea poti intelege, completarea te ajuta doar la treburi, ori eu nu fac relatie pentru treburi, ca pot sa mi le fac si singur la o adica. Nu fac o relatie sa am slugi in casa, ca nu asta doresc. Am si eu cap si maini sa fac ce trebuie in casa. Si asta e ceva generalizat din moment ce generatii de barbati zic "femeia e buna in pat si cand moare ca scapi de ea", nu impartasesc asta, eu doar am citat. O vorba din asta nu iese daca nu e generalizata treaba. De aia am sustinut ca cei de acelasi sex se inteleg mai bine. 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ca nu-s atrase. Si e bine asa. Ca barbatii tre sa aiba ceva al lor. Eu mereu i-am lasat pe aia cu care umblam sa isi urmeze hobby-urile linistiti. 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
47 minutes ago, Mosotti said:

Mereu m-am intrebat de ce femeile nu-s atrase de calculatoare, masini si altele, tehnica, materiile exacte fizica, mate, joc de table, pescuit, nu ma refer la rarele excepii, eu de 19 ani tot aud "aaa nu le am eu cu calculatoare, nu ma atrage, nu le am eu cu aia, cu ailalta", deci e ceva generalizat, nu zic ca e rau, insa ceva nu-mi da aici.

 

 

 

Dupa parerea mea, e vorba de inteligenta. Cu cat ai mai multa inteligenta, cu atat vei avea pasiuni mai complexe.

Editat de arpad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arpad 

 

Intrebarea nu era de ce femeile nu au pasiuni sau hobby uri ci de ce nu au ACELEASI hobby uri ca si barbatii. 

 

Iar tu vii sa ne zici ca hobby urile barbatilor sunt mai complexe decat ale femeilor, prin urmare ele au deficit mic de inteligenta.

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, arpad a spus:

Pai cam sunt mai complexe hobbyurile barbatilor. Trebuie sa recunoastem.

Misogin? Nuuu, deloc :o:

 

Daca unei femei ii place razboiul de tesut, e prostuta nu? Daca unei femei ii place geocaching, e prostuta nu? Daca unei femei ii place dansul contemporan, e prostuta nu? Si lista poate continua... 

 

 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dansul contemporan este practicat si de barbati. Insa hobbyurile ce necesita inteligenta peste medie, in marea lor majoritate sunt practicate mai mult de barbati. Se stie asta, nu e un secret pentru nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, arpad a spus:

Dansul contemporan este practicat si de barbati. Insa hobbyurile ce necesita inteligenta peste medie, in marea lor majoritate sunt practicate mai mult de barbati. Se stie asta, nu e un secret pentru nimeni.

You are so mistaken my friend. But you keep telling yourself.. Keep feeding your male ego

 

 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce scrii in spaniola? Nu zic ca nu sunt si femei cu hobbyuri ce necesita multa inteligenta, insa numarul barbatilor ce au astfel de hobbyuri este coplesitor mai mare decat nr femeilor, Trebuie sa recunosti asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×