Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

Ce ziceti , daca esti cinstit ajungi departe, nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ia uitati ce romani adevarati sunt in topul celor mai bogati 100 est-europeni:

Nu mai putin de sase nume romanesti apar in clasamentul celor mai bogati oameni din Europa Centrala si de Est, dar nici unul pe primele 25 de pozitii. Topul, publicat de revista poloneza Wprost, citata de siteul Euractiv.ro, ii include pe Iosif Constantin Dragan (pe locul 26), Ion Tiriac (39), Ioan si Viorel Micula (41), George Constantin Paunescu (43), Sorin Ovidiu Vantu (50). In afara fratilor Micula, toti ceilalti au coborat cu cateva locuri fata de anul trecut.

 

Ma refer in special la cei marcati...!! :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...oare au "coborat" sau locurule le-au fost ocupate ?.....totusi...de ce acest titlu la subiect ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totusi...de ce acest titlu la subiect ?

 

Nici eu nu prea vad legatura dintre titlul topicului si continutul lui...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totusi...de ce acest titlu la subiect ?

 

Nici eu nu prea vad legatura dintre titlul topicului si continutul lui...

 

era o intrebare retorica, (putin trista!) iar cei "bolduiti" au aparut in presa cu cazuri de frauda, coruptie etc.

Cu alte cuvinte putine sanse sa ajungi in top-ul celor mai bogati daca esti cinstit. ::cry::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totusi...de ce acest titlu la subiect ?

 

Nici eu nu prea vad legatura dintre titlul topicului si continutul lui...

 

era o intrebare retorica, (putin trista!) iar cei "bolduiti" au aparut in presa cu cazuri de frauda, coruptie etc.

Cu alte cuvinte putine sanse sa ajungi in top-ul celor mai bogati daca esti cinstit. ::-:

[snapbacca]10876[/snapbacca]

 

 

 

ha ha . Nu poti vedea legatura decat daca te gandesti esclusiv la bani....ma refer la foarte multi bani : 8)

 

:pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banii vin si se duc... nu trebuie sa ii cauti pentru ca te cauta ei pe tine. Daca vrei sa fii cinstit... Bravo tie! daca vrei sa nu fii, treaba ta... da sa nu dea Dumnezeu sa ajung judecator si sa ajungi la mine in tribunal ca putrezesti in puscarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uof...daca m-ar cauta ei(banii) pe mine zi-le cum sa dea de mine ca eu ma ofer cu numarul de telefon si adresa.... :cry:

e buna si corectitudinea......dar ai grija sa ai limite si sa nu profite si altii de ea.pastreaz-o numai pentru tine.in general pentru a obtine ceva trebuie sa sacrifici altceva.....

Editat de pufuletz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uof...daca m-ar cauta ei(banii) pe mine zi-le cum sa dea de mine ca eu ma ofer cu numarul de telefon si adresa.... :-

e buna si corectitudinea......dar ai grija sa ai limite si sa nu profite si altii de ea.pastreaz-o numai pentru tine.in general pentru a obtine ceva trebuie sa  sacrifici altceva.....

[snapbacca]37065[/snapbacca]

Pentru a obtine ce? Bani? Banii au devenit puternici doar pentru ca toata lumea ii vrea. Ce sunt de fapt banii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banii sunt ochii necuratului(ca sa nu le spun altfel ptr. ca suntem in Sapt.Patimilor).Degeaba faci scoala in ziua de azi,ca nu-ti prea ajuta,cei imbogatiti dupa asa-zisa revolutie AU FURAT si pe vremea comunistilor....Asta e....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×