Sari la conținut
Forum Roportal
medana

ce te faci,cand ai 40 de ani esti femeie si nu stii cum arata orgasmul?/

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

casatorita, cu copii,....................dar cu un sentiment de neimplinire greu de suportat.Simti ca lipseste ceva important din viata ta si nu poti face nimic.Sunt mama si sotie.........................imi spuneam pana mai ieri.Si nu recunosteam nefericirea mea.DE ce a fost si este asa ,nu pot sa va spun acum ptr. ca inca mai am temeri fata de ceea ce ar trebui sa fac.Remuscari inainte de a gresi fata de partener ,teama de necunoscut si de gura lumii..................Voi ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
casatorita, cu copii,....................dar cu un sentiment de neimplinire greu de suportat.Simti ca lipseste ceva important din viata ta si nu poti face nimic.Sunt mama si sotie.........................imi spuneam pana mai ieri.Si nu recunosteam nefericirea mea.DE ce a fost si este asa ,nu pot sa va spun acum ptr. ca inca mai am temeri fata de ceea ce ar trebui sa fac.Remuscari inainte de a gresi fata de partener ,teama de necunoscut si de gura lumii..................Voi ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu?

Hmmm un pic cam tarziu pentru astfel de concluzii.Nu crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
casatorita, cu copii,....................dar cu un sentiment de neimplinire greu de suportat.Simti ca lipseste ceva important din viata ta si nu poti face nimic.Sunt mama si sotie.........................imi spuneam pana mai ieri.Si nu recunosteam nefericirea mea.DE ce a fost si este asa ,nu pot sa va spun acum ptr. ca inca mai am temeri fata de ceea ce ar trebui sa fac.Remuscari inainte de a gresi fata de partener ,teama de necunoscut si de gura lumii..................Voi ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu?

 

Spui "ai 40 de ani esti femeie si nu stii cum arata orgasmul" aici e loc de interpretare.... chiar nu stii ce e un orgasm ori nu stii ce e un orgasm cu partenerul?

Daca efectiv nu stii ce este un orgasm... ofera-ti unul si afla...

ok... poate o sa trebuiasca sa treci peste anumite bariere psihologice create de-a-lungul timpului... dar trebuie sa faci asta... Nu poti sa-i reprosezi partenerului ca nu te aduce la orgasm atat timp cat tu nu stii in ce consta.

Dupa ce ai inteles cum functioneaza organismul tau... invata-l pe el cum sa-ti provoace respectivul nivel de placere... stiu ca pe cat de simplu suna pe atat de complicat poate fi la anumite persoane dar nu exista alta cale...

Care ar fi alternativa aia mai buna? Sa ramai in continuare frustrata? Sa dai divort? Sa fim seriosi...

Frica este o parte integrala din viata noastra... si atunci cand avem de a face cu ea... trebuie sa fim mai buni decat ea... trebuie sa o lasam sa ne inunde simturile si sa facem ceea ce trebuie facut in ciuda ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
casatorita, cu copii,....................dar cu un sentiment de neimplinire greu de suportat.Simti ca lipseste ceva important din viata ta si nu poti face nimic.Sunt mama si sotie.........................imi spuneam pana mai ieri.Si nu recunosteam nefericirea mea.DE ce a fost si este asa ,nu pot sa va spun acum ptr. ca inca mai am temeri fata de ceea ce ar trebui sa fac.Remuscari inainte de a gresi fata de partener ,teama de necunoscut si de gura lumii..................Voi ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu?

Din ceea ce ati scris dumneavostra rezulta ca nu sunteti fericita ,ca va lipseste ceva si nu stiti ce.Intrebarea pe care ati pus-o ca titlu nu corespunde cu ceea ce dumneavoastra ne-ati descris despre viata pe care o duceti.Nu ati stiut sa puneti accent pe ceea ca va intereseaza defapt,ati cam "scris pe ocolite" Inca nu sunteti suficient de matura,probabil nu ati trecut prin prea multe greutati si poate intotdeauna a existat cineva care va ajuta sa va rezolvati problemele si asa ati ajuns la o varsta la care e cam tarziu sa indrepti unde ati gresit. (poate ca gresesc dar asta e parerea mea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
casatorita, cu copii,....................dar cu un sentiment de neimplinire greu de suportat.Simti ca lipseste ceva important din viata ta si nu poti face nimic.Sunt mama si sotie.........................imi spuneam pana mai ieri.Si nu recunosteam nefericirea mea.DE ce a fost si este asa ,nu pot sa va spun acum ptr. ca inca mai am temeri fata de ceea ce ar trebui sa fac.Remuscari inainte de a gresi fata de partener ,teama de necunoscut si de gura lumii..................Voi ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu?

In cei multi ani de casatorie nu ai realizat ca-ti lipseste ceva? :P ...ca nu esti implinita sexual? :o:

Sotul stie? Ti-ai oferit vreodata orgasm singura? Te-ai indragostit de un alt barbat care crezi ca ti-ar putea oferi mai mult?

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm un pic cam tarziu pentru astfel de concluzii.Nu crezi?

 

am aflat de la surse ca si cei trecuti peste 55 de ani pot fi foarte buni la pat.......si ca se pot indragosti asemeni unor pustani de 20 :P ...............mai oameni buni, cum sa fie tarziu?

 

I-ai spus vreodata sotului tau ca tu nu simti placere in timpul actului sexual?

 

pt asta se gasesc alte modalitati. Spune-i unui barbat asta si nu i se mai .....timp indelungat :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×