Sari la conținut
Forum Roportal
Demiurgul

Un idiot vb despre dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragostea e de multe ori confundata cu placerea, dar asta nu e dragoste adevarata. Dragostea adevarata, la asta nu se ajunge avand relatii cu persoane pe care crezi ca le iubesti. Zici ca ai iubit pe cineva sau iubesti pe cineva si gata e dragoste adevarata. Multi dintre noi nu ajung toata viata sa experimenteze dragostea adevarata. Ca sa poti face asta trebuie sa-ti invingi fricile, frustrarile pe care le ai asupra celor din jur, sa le poti oferi dragoste si lucruri pozitive. Atunci te poti numi o persoana capabila sa experimenteze dragostea adevarata. Daca nu e asa, nu esti pregatit cand intalnesti anumite persoane de care iti place unu la mana nici nu-ti dai seama daca ele sunt capabile sa ofere dragoste adevarata si 2 ceea ce simti tu pt ele e placere e o metoda de a te refugia de a mai cauta dragostea adevarata crezand ca le iubesti. Dragostea devine placere devine diabolica cateodata. Nu exista dragoste intre homosexuali lesbiene asta e placere perversiune. A numi si a crede ca asa ceva e dragoste e diavolesc.

Placere exista am experimentat placerea am experimentat dragostea diabolica si une lucruri chiar duse la extrem insa nu ma pot lauda ca am gasit dragostea adevarata, desi am inteles intr-o mare masura ce inseamna si ce presupune.

Eu vad barbatul si femeia, atunci cand pot sa-si ofere unul altuia dragoste adevarata egali si diferiti in acelasi timp. E ca la inceput in momentul Creatiei.

Momentul Creatiei e atat de exploatat de misogini si feministi, dar e prost inteles.

Dumnezeu a facut barbatul si femeia din el dintr-o parte a lui. Misoginii spun ca prin asta barbatul e superior, feministii condamna barbatul si religia in care crede fiindca nu ar fi drept sa fie asa.

In realitate, lucrurile stau altfel, in momentul in care DUmnezeu a creat barbatul, prin faptul ca l-a facut barbat, a creat si femeia in acelasi timp insa nu i-a dat inca forma. Femeia era deja acolo, in mintea barbatului, insa nu capatase forma (Aici e o chestie asemanatoare cu: Dumnezeu e mai puternic decat Isus fiindk Dumnezeu nu are inceput Isus a fost creat de DUmnezeu ceea ce e absurd, Isus sau Fiul a existat dintotdeauna doar ca nu a prins forma pana atunci)

Dumnezeu creeaza barbatul inaintea femeii - care exista deja si ea, dar nu se vede. Exista tainic, ca o persoana ascunsa privirilor barbatului si sustragandu-se lor pentru ca ea este in barbat. Iar acest lucru nu se vede. Prin urmare, barbatul este inceputul si incepatorul. Nu inseamna ca barbatul e stapanul si femeia sluga, ci ca barbatul este inceputul femeii. Inceputul iubirii ii apartine barbatului; el este cel care incepe si cel din care incepe femeia.

Femeia il naste la randul ei pe barbat ca barbat nu ca mascul, de aceea barbatul isi paraseste parintii spre exemplu mergand cu femeia lui.

Vreau sa spun ca barbatul naste femeia in sensul in care nu femeia e alta fiinta femeia si barbatul sunt aceeasi fiinta intruchipata in persoane diferite.

Aceasta inseamna ca iubirea adevarata dintre un barbat si o femeie este de fapt trinitara. Barbatul este Tatal si Fiul; femeia este Tatal si Duhul.

Deci iubirea feminina e iubirea de nastere. Femeia iubindu-si barbatul, il naste il creeaza ca persoana.

Asa vad eu dragostea adevarata.

 

Nu am vazut in viata mea o mai mare prostie ;) ..tipul se mai da si expert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Demiurgule ;) , sa-mi dau plame daca am inteles ceva. Zici ca esti ateu ...dar vorbesti de creatia lui Dzeu si la sf mai si zici

Nu am vazut in viata mea o mai mare prostie ..tipul se mai da si expert

 

Ce vrei sa comentam pe marginea topicului?Cum e cu femeia si cu barbatul? Ia lamureste-ne :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Demiurgule ;) , sa-mi dau plame daca am inteles ceva. Zici ca esti ateu ...dar vorbesti de creatia lui Dzeu si la sf mai si zici

 

 

NU MEI UN DOBITOC A SCRIS CE A SCRIS ..nu ai inteles nimik

 

Nu am vazut in viata mea o mai mare prostie :P ..tipul se mai da si expert

 

 

vezi mei ..citeste si tu mai atent

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU MEI UN DOBITOC A SCRIS CE A SCRIS ..nu ai inteles nimik

vezi mei ..citeste si tu mai atent

;) :P

Esti ofticos rau :P ...nu ai mentionat nicaieri sursa :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lol...Credeam ca ai trecut de nivelul asta

Bate-ti joc de realitatea si gandirea lor: Cheama-le sa vedeti un film. Daca li se pare ciudat spune-le: "Sa nu crezi ca daca te-am chemat la un film poti sa si profiti de mine " Condu-le pana acasa. Urca la ele. Daca fac fitze, spune-le: "Nu pot sa cred. Ma lasi aici in frig? Cred ca aveam o parere prea buna despre tine". Cheama-le la tine si spune-le ca gatesti o mancare super...

Tot n-am inteles...Tu unde te vezi cu tipele astea si in ce constau discutiile voastre?

 

Uite cum gandeste specimenul asta in realitate ...stii care e faza cu el ...el agata tipele de pe net ...se crede un fel de guru al seductiei ...este doar un copil care habar nu are pe ce lume traieste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma scuzati, dar.. Ce te f*te pe tine grija de cum gandeste altu'?

 

Nu intelegi nimic din ce a scris.. si faci misto. Fa pasi!

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu intelegi nimic din ce a scris.. si faci misto. Fa pasi!

 

 

:good: :o: :D se pare ca il si cunosti :o: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nope.. dar daca doar atat te duce mintea.. E grav! :good:

 

 

As dori sa te las in plata domnului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×