Sari la conținut
Forum Roportal
Clear Light

Cum esti in realitate ?

Postări Recomandate

Disclaimer. Asta nu e un profil pe un dating site.

 

Sa incep cu mine. Sunt inalt am barba, cu aspect de neatherthal-viking.

Ca personalitate sunt scurt, uscat, formal, interesat de esenta, plictisit de mondenitati. Intr-un cuvant fara personalitate.

Oamenii tot oameni sunt. Surprizele s-au petrecut in tinerete. Azi ce a ramas e doar un adevar crud. Mergi vii mananci te culci faci sex te scoli mergi vii mananci si cateodata mai citesti mai discuti si mai reflectezi. Rinse repeat.

  • Like 4
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copii ai?

Nu de alta, dar nu am văzut la enumerare și ,,mă joc cu pustii'', ,,le fac celor dragi o surpriza'', ,,ii arunc câinelui batul pe dealuri , ,,merg într-o excursie cu oameni necunoscuți ( gen cluburi montane, ecvestre, etc), ,,merg la un club de lectura'', ,,militez pentru valori în societate'', ,,fac voluntariat pentru oameni neîndreptățiți de viață/societate''.

Viața nu are niciun sens, daca nu te oferi altora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Stu' a spus:

Copii ai?

Nu de alta, dar nu am văzut la enumerare și ,,mă joc cu pustii'', ,,le fac celor dragi o surpriza'', ,,ii arunc câinelui batul pe dealuri , ,,merg într-o excursie cu oameni necunoscuți ( gen cluburi montane, ecvestre, etc), ,,merg la un club de lectura'', ,,militez pentru valori în societate'', ,,fac voluntariat pentru oameni neîndreptățiți de viață/societate''.

Viața nu are niciun sens, daca nu te oferi altora.

Restul posturilor nu sunt despre mine ci despre tine si ceilalti.

Si nu, nu am copii. Si da, fac voluntariat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ordine. Am înțeles.

Mie nu îmi place să mă descriu singura, așa că îți doresc succes la topic cu ceilalți forumisti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum arat, stie lumea pentru ca am tot pus poze. Comportamentul este acelasi, eu nu inteleg cum altii sustin ca pot fi diferiti, se inseala cand spun asta, daca in viata obisnuita nu se comporta la fel ca aici sau oriunde altundeva in lumea virtuala,  asta se datoreaza doar constrangerilor: frica, rusine etc. Nu poti adopta in virtual un comportament care nu te caracterizează, care iti repugna, in virtual poti fi doar mai dezinhibat, atat.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Fiero a spus:

Cum arat, stie lumea pentru ca am tot pus poze. Comportamentul este acelasi, eu nu inteleg cum altii sustin ca pot fi diferiti, se inseala cand spun asta, daca in viata obisnuita nu se comporta la fel ca aici sau oriunde altundeva in lumea virtuala,  asta se datoreaza doar constrangerilor: frica, rusine etc. Nu poti adopta in virtual un comportament care nu te caracterizează, care iti repugna, in virtual poti fi doar mai dezinhibat, atat.

Oamenii sunt tot timpul sub o presiune sau alta. Din frica de a fi respinsi inventeaza roluri si pretind ca sunt una si alta. La sfarsit se alege praful. Din acel praf se poate naste o persoana autentica, reala fara temeri. Dar e nevoie de curaj. Daca intelegem ca viata e un vis curajul vine mai devreme. Dezinhibarea de care vorbesti de multe ori se construieste pe baza unor premise false. E foarte dificil a fi disciplinat in mediul online. Fundamentul acestei lipse este diversele asumptii si fantezia pe care o generam pe baza a ceea ce citim. Acea fantezie incurajeaza dezinhibarea de care vorbesti si creaza o libertate iluzorie. 

E o halucinatie continua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clear, esti norocos daca stii cum esti in realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Stu' a spus:

Copii ai?

Nu de alta, dar nu am văzut la enumerare și ,,mă joc cu pustii'', ,,le fac celor dragi o surpriza'', ,,ii arunc câinelui batul pe dealuri , ,,merg într-o excursie cu oameni necunoscuți ( gen cluburi montane, ecvestre, etc), ,,merg la un club de lectura'', ,,militez pentru valori în societate'', ,,fac voluntariat pentru oameni neîndreptățiți de viață/societate''.

Viața nu are niciun sens, daca nu te oferi altora.

Si in cateva cuvinte ai distrus echilibrul  persoanelor care sufera de depresie si anxietate si care nu pot face tot ce zici tu aici.

So, i beg to differ.

Viata are sens oricum.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 minute, Sherlock a spus:

Clear, esti norocos daca stii cum esti in realitate.

Dar tu nu stii ? 

Acum 16 minute, Sherlock a spus:

Si in cateva cuvinte ai distrus echilibrul  persoanelor care sufera de depresie si anxietate si care nu pot face tot ce zici tu aici.

So, i beg to differ.

Viata are sens oricum.

Cata vreme e viata exista un sens, sens unic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Clear Light a spus:

Dar tu nu stii ?

Nu doar eu, sunt foarte multi care nu stiu.

Daca iei in serios misiunea "cunoaste-te pe tine insuti", realizezi cat de imposibila este.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×